Sekmadienį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse į baseiną šoko trys Lietuvos plaukikai. Panevėžietis Danas Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje finišavo pirmas ir galutinėje rikiuotėje antru numeriu pateko į pusfinalį. Sėkmingai pasirodė Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova, kurios 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje rodė panašų rezultatą ir taip pat prasibrovė į pusfinalį.

Pusfinalių plaukimai vyks šiandien vakare nuo 21:30 val, juos tiesiogiai bus galima stebėti portale tv3.lt ir per TV3 televiziją.

D.Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje pademonstravo vieną geriausių starto laikų bei po 50 m buvo trečias. Po pusę distancijos lietuvis jau pakilo į antrą vietą ir į priekį praleido tik vokietį Luką Martensą. Paskutiniuosius 50 m D.Rašpys įveikė puikiu greičiu, aplenkė olimpinį čempioną ir pademonstravo geriausią laiką – 1 min. 45.91 sek. bei prasibrovė į pusfinalį.

D. Rapšys šiose olimpinėse žaidynėse jau startavo, kai šeštadienį pasirodė 400 m. laisvuoju stiliumi rungtyje, kur liko už finalo borto.

D. Rapšio plaukimas:

D. Meilutytė finišavo trečioje vietoje

Ketvirtuoju taku 100 m plaukimo krūtine plaukime pasirodžiusi R. Meilutytė startavo nuostabiai ir iškart išsiveržė į priekį. Jai įkandin sekė Pietų Afrikos Respublikos atstovė Tatjana Smith. Antroje distancijos pusėje Lietuvos auksinė žuvelė nukrito į trečiąją vietą, o distanciją įveikė per 1 min 06,34 sek. Bendroje įskaitoje kol kas R. Meilutytės rezultatas - dešimtas.

Finišo tiesiojoje R. Meilutytę aplenkė Pietų Afrikos plaukikė Tatjana Smith (1 min. 5 sek.) ir japonė Satomi Suzuki (1 min. 06.04 sek.).

Meilutytės pasirodymas:

Iškart po R. Meilutytės toje pačioje distancijoje plaukė ir Kotryna Teterevkova. Penktasis atrankos plaukimas šiek tiek vėlavo, kadangi baseino dugne buvo palikta plaukimo kepurėlę, kurią reikėjo ištraukti.

Paskutiniame penktajame plaukime K. Teterevkova užėmė šeštą vietą. Lietuvė surengė spurtą antroje distancijos pusėje ir atplaukė per 1:06,76 min. To užteko, kad bendroje įskaitoje lietuvė užimtų 15-ą rezultatą ir taip pat pateko į pusfinalį.

Geriausią laiką kvalifikacijoje parodė R. Meilutytės plaukime dalyvavusi Tatjana Smith. Antra liko kinė Qianting Tang, atplaukusi per 1 min. 05,63 sek., trečia liko Airijos atstovė Mona McSharry, atplaukusi per 1 min. 05,74 sek.

Teterevkovos pasirodymas:

Plaukimo transliacijos įrašą galite rasti naujienos viršuje.

Nieko nesitikiu. Bet mūsų
atstovai šaunuoliai, pateko į Olimpiadą, reiškia, kad verti, o paskui gaunasi taip kaip gaunasi. Medalis tik vienas, o norinčių daug. Neturime teisės nuleisti nosių, tuo labiau, kažką smerkti. Geros nuotaikos.
sveikinam Daną Rapšį,labai geru rezultatau į pusfinalį..Bravo
Normaliai jūs čia su tom reklamom, neapsimoka žiūrėti net tų olimpinių, pusės varžybų vis tiek nematai.