Likus 3 mėnesiams iki sudėtingiausiomis pasaulyje lenktynėmis vadinamo Dakaro ralio, pasiruošimo darbai įgauna pagreitį. Aktyviai ruošiasi tiek būsimi lenktynių dalyviai, tiek organizatoriai bei lenktynių šalys-šeimininkės, teigiama pranešime spaudai.
Jau lapkričio 22 dieną į Pietų Ameriką iškeliaus Dakaro raliui paruošta Europos dalyvių technika. Tuo tarpu organizatoriai bei Pietų Amerikos valstybės, kuriose drieksis legendinių lenktynių maršrutai, jau skaičiuoja būsimas ekonomines naudas.
Kiekvienais metais prieš paskelbiant lenktynių maršrutus Pietų Amerikos valstybės konkuruoja tarpusavyje dėl galimybės priimti Dakaro lenktynių dalyvius. Aukščiausi šalies pareigūnai vyksta į Paryžių susitikti bei aptarti ateinančių metų bendradarbiavimo galimybių su Dakaro ralio organizatoriumi „Amaury Sport Organisation“.
Pastaruosius keturis metus Pietų Amerikoje vykstantis Dakaro ralis įrodė, kad jis yra puiki priemonė, skatinanti ne tik šalies turizmą, bet ir duodanti tiek tiesioginių, tiek netiesioginių ekonominių naudų valstybėms-šeimininkėms. Argentinos turizmo ministras Enrique Meyer yra pareiškęs, kad Dakaro ralis, 2009 metais atkeliavęs į Pietų Amerikos žemyną, buvo didžiausia turizmo skatinimo priemonė Argentinos istorijoje.
Šiais metais į Dakaro ralio istoriją norėjo įsirašyti ir viena skurdžiausių Pietų Amerikos valstybių – Bolivija. Pats Bolivijos prezidentas Evo Morales, matydamas didelį tarptautinių varžybų potencialą, iniciavo pasiūlymą, kad bent vienas Dakaro greičio ruožas vyktų Bolivijoje. Šalies vyriausybė buvo pasiryžusi investuoti apie 2 milijonus dolerių, tikėdamasi, kad nauda sugrįš šimteriopai. Tačiau 2013 metų varžybų maršrutas buvo patvirtintas be Bolivijos.
Tuo tarpu Peru valdžia deklaravo, kad šiais metais Dakaro ralis yra vienas pagrindinių šalies prioritetų ir labai džiaugiasi, kad sausio 5 dieną didžiausių pasaulio dykumų lenktynių startas bus duotas būtent Peru sostinėje Limoje. Šalyje netgi buvo įkurta komisija, kuri koordinuotų bei palengvintų Dakaro ralio organizacinius darbus. Peru Užsienio prekybos ir turizmo ministro José Luis Silva teigimu, tai yra puiki galimybė parodyti Peru visam pasauliui bei gera proga suteikti impulsą šalies turizmo vystymuisi.
Peru Nacionalinių turizmo rūmų prezidento Carlos Canales šalies radijuje teigė, kad šių metų Dakaro ralis šaliai gali atnešti net apie 400 milijonų JAV dolerių tiesioginio ir netiesioginio ekonominio poveikio bei pagrindinis tikslas yra, kad Peru taptų vienu iš pagrindinių turistų traukos centrų Lotynų Amerikoje.
Didžiausių sporto renginių Lietuvoje organizatoriaus bei šių metų Dakaro ralio dalyvio Benedikto Vanago teigimu, nieko nuostabaus, kad Dakaro maratonas yra geidžiamas Pietų Amerikos valstybių. Tai žymiausias automobilių sporto renginys pasaulyje, kurio laukia milijonai gerbėjų visame pasaulyje. 8000 km lenktynių maršruto stebėti susirenka keturi su puse milijono žiūrovų. Lenktynių dienomis net futbolas Pietų Amerikoje pagal populiarumą užleidžia vietą legendiniam dykumų maratonui.
Šiais metais Dakaro ralis rengiamas jau 34-ąjį kartą ir vyks 2013 metų sausio 5-20 dienomis penktą kartą Pietų Amerikos žemyne, kur daugiau nei 8000 kilometrų maršrutas drieksis per tris valstybes: Argentiną, Čilę ir Peru. Dakaro ralio gerbėjai Lietuvoje šiais metais turės progą išvysti ir Lietuvos trispalvę tolimajame žemyne. Lietuvos garbę gins „General Financing – Autopaslauga“ ekipažo lenktynininkas Benediktas Vanagas su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu.
B. Vanagas Abu Dabio ralyje (nuotr. Organizatorių)