Kauno „Žalgiriui“ (5/8) nepavyko parsivežti pergalės iš Berlyno. Joano Plazos auklėtiniai nieko nelemiančiose Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse 55:77 (6:14, 15:27, 15:20, 19:16) nesugebėjo pasipriešinti iki tol vos dvi pergales iškovojusiems Berlyno „Alba“ (3/10) krepšininkams.

Kauniečiai mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Donnie McGrathas, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Darjušas Lavrinovičius ir Mario Delašas.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą jau pirmoje atakoje atidarė D.Lavrinovičius, kiek vėliau prie jo prisijungė ir M.Delašas su M.Kuzminsku. Tuo tarpu aikštės šeimininkai beveik pusę ketvirčio nesugebėjo įveikti varžovų gynybos (0:6). Tačiau po minutės pertraukėlės aikštėje viskas apsivertė aukštyn kojomis – „Alba“ vieną ataką po kitos vertė taškais ir vos per minutę išlygino rezultatą 6:6.

Į duobę patekęs „Žalgiris“ tęsė nesėkmingą seriją – varžovų klaidomis pasinaudoję vokiečiai didino atotrūkį. Paskutines 7 kėlinio minutes J.Plazos auklėtiniai nesugebėjo pelnyti nė vieno taško, tuo tarpu galingą spurtą surengę aikštės šeimininkai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 14:6.

Antrajame kėlinyje kauniečiai ir toliau buvo bejėgiai – pakiliai rungtyniavę Berlyno komandos krepšininkai vis labiau didino pranašumą. Po devynių minučių pertraukos galiausiai taškus pelnė ir „Žalgiris“ – tai padarė pirmą ekipos tritaškį pataikęs Kšištofas Lavrinovičius (9:21).

Bendros tarpusavio kalbos neradę žalgiriečiai prarado vieną kamuolį po kito, o vokiečiai klaidomis visiškai pasinaudojo – du Deono Thompsono dėjimai ir prasiveržimas dar labiau skandino „Žalgirio“ laivą (27:9). Į D.McGratho tolimą šūvį dviem tritaškiais atsakė „Alba“ žaidėjai, Kauno komandos deficitas tapo rekordiniu (12:36). Vienu momentu J.Plazos auklėtinių puolimas buvo pagyvėjęs – per dvi minutes pelnyti 7 taškai – tačiau gynyboje reikalai ir toliau buvo prasti – įpusėjus susitikimui Lietuvos čempionai atsiliko 21:41.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje ir toliau atrodė beviltiškas – „Žalgirio“ puolimas retsykiais sublizgėdavo, tačiau jiems ir toliau nesisekė stabdyti varžovų, kurie vis labiau tolo – septintąją kėlinio minutę po Yassino Idbihi prasiveržimo jų pranašumas buvo rekordinis (59:31).

Atakas svečiai stengėsi užbaigti individualiais veiksmais, tritaškių pataikymas taip pat buvo tragiškas (4/14, 28 proc.), tuo tarpu aikštės šeimininkai iš toli atakavo 70 proc. taiklumu ir dažniausiai išnaudodavo didžiąją atakai skirto laiko dalį. Ketvirtį „Žalgiris“ užbaigė atkarpa 5:2, bet tai rezultato iš esmės nekeitė. Po trečiojo ketvirčio kauniečių deficitas buvo dar didesnis nei prieš didžiąją pertrauką – 36:61.

Paskutinį kėlinį prasiveržimu pradėjo pirmuosius taškus pelnęs Vytenis Lipkevičius, prie jo vėliau prisidėjo Adas Juškevičius ir K.Lavrinovičius, po kurio dvitaškio Kauno klubo atsilikimas kiek aptirpo (45:63). Svečiams pavyko pristabdyti vokiečių puolimą – jie beveik 4 minutes negalėjo pelnyti nė taško.

Vėliau technine pražanga už vaidybą buvo nubaustas jaunasis „Žalgirio“ gynėjas V.Lipkevičius. Sėkmingai išlaikę triuškinantį pranašumą savo rankose ir neleidę kauniečiams jo sumažinti, „Alba“ krepšininkai žygiavo pergalės link (72:50). Mačo pabaigoje „Žalgiriui“ pavyko surengti kelias tikslias atakas, tačiau tai nieko nekeitė – finalinė sirena skelbė didžiausią J.Plazos auklėtinių pralaimėjimą Eurolygoje šį sezoną – 55:77.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius (5 atk. kam.) 15, M.Delašas 8, M.Kuzminskas 7, D.Lavrinovičius 6, D.McGrathas (1/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) 5, A.Juškevičius ir R.Kaukėnas (1/5 dvitaškiai) po 4, V.Lipkevičius 2, R.Javtokas (6 atk. kam.) 1.

„Alba“: D.Thompsonas (8/11 dvitaškiai) 16, D.Byarsas (3/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) 12, N.Djedovičius (4/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.), D.Woodas ir A.Traore (4/7 dvitaškiai) po 8, J.Fosteris (4 per. kam.) 4.