Apniukusį šeštadienį Jonavoje vėl lankėsi nemažas būrys bėgimo entuziastų, kurie susirinko į jau tradiciniu tapusį „Varnutės“ bėgimą. Į jau penktąjį tokį bėgimą susirinko ne visi pajėgiausi mūsų šalies sportininkai, tačiau dar vienoje pamėgtoje bėgikų trasoje susirenka vis daugiau lengvaatlečių. Pastaruoju metu bėgimo entuziastai dalyvavo keliuose renginiuose, kurių paskutinis buvo dešimtasis tarptautinis Vilniaus „Danske bank“ maratonas. Jame varžėsi per dešimt tūkstančių dalyvių, tarp kurių buvo ir būrys mūsų rajono atletų.

Savaitgalio oras buvo tiesiog skirtas bėgikams: nei per šiltas, nei per šalta. Nors užsiregistravo arti pusantro šimto dalyvių, tačiau ne visi atvyko į varžybas ir galutiniame sąraše įvairiose amžiaus grupėse finišą pasiekė 102 atletai. Tradiciškai šias varžybas aplink Varnutės tvenkinius organizavo Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ bei Kūno kultūros ir sporto centras. Klubo prezidentas Bronius Kazėnas džiaugėsi dalyvių gausa ir prašė aukščiausiojo, kad tiktai šios šventės nesugadintų blogas oras.

Dar iki vidudienio visi dalyviai pagal amžiaus grupes spėjo startuoti. Pirmiausia startas buvo duotas patiems jauniausiems šių varžybų dalyviams. Patys mažiausi bėgikai galėjo išmėginti trumpiausią 1,9 km trasos nuotolį, o šiek tiek ūgtelėję – 3,8 km. Aišku, buvo ir tokių, kurie nuvargę po ankstesnių varžybų ar nenorėję pervertinti savo jėgų, trumpesnius nuotolius bėgo be konkurencijos.

Jauniausiose (M 10 ir V 10) grupėse varžėsi vaikai 2003 metų gimimo ir jaunesni. Tarp mergaičių sau lygių neturėjo ir aiškia persvara laimėjo elektrėniškė (Elektrėnų savivaldybės sporto mokykla – ESSM) Karolina Trofimovaitė (9:52.1), aplenkusi individualiai startavusią jonavietę Emą Radžabovaitę (10:28.8) ir dar vieną Elektrėnų atstovę Andrę Pranukevičiūtę (10:31.1). Šios amžiaus grupė berniukų tarpe taip pat dominavo Elektrėnų bėgikai. Nugalėtojų tapo Lukas Bartkevičius (8:36.7), o trečias buvo Oskaras Katilius (9:27.0). Tarp jų įsiterpė ir antrąją vietą iškovojo Audrius Karpavičius iš Lekėčių (8:56.6).

M 13 ir V 13 grupėse dalyvavo 2000-2002 metų gimimo jaunuoliai, kurie turėjo įveikti 3,8 km nuotolį. Mergaičių tarpe pergales „skynė“ Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro lengvaatletės. Trenerės Vidutės Lebeckienės auklėtinės pasiekė pirmąsias vietas. Nugalėtoja be didesnio vargo tapo Gabija Galvydytė (18:36.1), už savęs palikusi savo draugę Dianą Dabišiutę (19:09.1). Trečia buvo elektrėniškė Milda Vasiliauskaitė (22:21.9). Berniukų gretose dalyvių skaičius nebuvo itin didelis, tačiau jonaviečiui, dar vienam KKSC auklėtiniui Dovydui Kurtinaičiui (14:30.8) prieš konkurentus teko įrodyti, kad šiandien jis yra pajėgus juos įveikti. Antrąją vietą užėmė Algis Dopolskas (14:58.8) iš Paberžė, o trečias buvo daug šiose prizinių vietų „nusinešusių“ Elektrėnų (ESSM) atstovas Edvinas Kaulavičius (17:42.0).

Du mažuosius ratus rudenėjančioje trasoje (3,8 km) įveikė ir M 17 bei V 17 grupės bėgikai. 1996-1999 metų gimimo jaunimas tarp visų bėgančiųjų šį nuotolį buvo vyriausi, tačiau nesiekė rekordinių rezultatų, bet tikslas buvo finišuoti pirmiems. Visi pirmais negalėjo būti, o ja vienintele tapo Paberžės atstovė Aneta Jacukevič (16:49.8). Ši sportininkė stipriai nutolo nuo persekiotojų ir antrąją vietą užėmusią Viliją Parinskytę ir Pasvalio „Vėtra“ klubo aplenkė daugiau nei minute (18:07.9). Trečios vietos prizu apdovanota jonavietė Rozvita Rusilaitė (23:40.4). Šiuo bėgimu patenkinti turėjo būti Elektrėnų bėgikai, kurie išsivežė ne vieną apdovanojimą. Būtent berniukų gretose šį nuotolį greičiausiai įveikė Domantas Žilinskas (15:53.0), o trečią vietą iškovojo Ernestas Katilius (17:24.9). Tarp jų įsiterpė ir antrąją vietą užėmė Paulius Gylys iš Lekėčių (17:12.4).

Įvertinę jaunesnių bėgikų rezultatus, prie starto linijos stojo dar keturių grupių sportininkai, kurie turėjo įveikti jau daug ilgesnį nuotolį. Atletams teko įveikti du didelius ir vieną mažą ratą ir tai atspindėjo 10,2 km nuotoliu. M 35 (1978 metų ir vyresnės) bei V 35 grupėse (1964-1978 metų gimimo) vyko daug atkaklesni lenktyniavimai. Moterų grupėje toliau stebina gerai žinoma šalies ėjikė iš Kauno Sada Būkšnienė, kuri Jonavoje nepraleidžia progos sudalyvauti masiškiausiame „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“ bėgime ir aišku, šiose „Varnutės“ varžybose. Ši sportininkė nuotolį įveikė per 46:10.3 ir daugiau nei pusę minutės aplenkė daugelio varžybų prizininkę, senjorę iš Jonavos „Maratono“ klubo Viliją Damašickienę (46:53.2). Pastaroji aplenkė ant prizininkų pakylos užkopusią dar vieną jonavietę Sonatą Galvydienę (49:47.8). Pagirtiną pavyzdį savo auklėtiniams parodė treneris iš Paberžės Vytautas Gražys, atstumą įveikę per 37:41.7 min. ir tapęs šios amžiaus grupės nugalėtoju. Antras finišavo ne daug nuo nugalėt ojo atsilikęs kaunietis Vidas Totilas (38:47.1), kurio dukrytė, vos vienerių metukų Vėjūnė tapo jauniausia šių varžybų dalyve. Įveikus šį nuotolį džiūgauti galėjo ir jonavietis Virgilijus Muralis (40:15.2), kuris finišo liniją kirto trečias.

Tarp V 50 (1963 metų gimimo ir vyresni) grupėje tarp dešimties atletų varžėsi ir trys mūsų rajono atstovai. Tačiau ir tokio skaičiaus pakako, kad bent vienas užkoptų ant prizininkų pakylos. Aiškia persvara nugalėtoju tapo Kauno OK „Ąžuolas“ atstovas Gintautas Gadliauskas (43:46.1), bet tai nesutrukdė jonaviečiui, „Maratono“ klubo nariui Edvardui Linkevičiui (45:07.6) pasiekti antrąją vietą. Trečias – Pasvalio „Vėtra“ klubo bėgikas Zenonas Balčiauskas (45:26.3).

Pačios gausiausios buvo ME ir VE (1979-1995 metų gimimo) grupės. Moterų grupėje visų žvilgsniai krypo į identiškas dvynes Milda ir Moniką (39:28.8) Vilčinskaites. Šios jonavietės dabar atstovauja Kauno „Maratono“ klubui ir visų nuostabai, jos ne tik finišavo kartu, bet ir didele persvara aplenkė kitas dalyves. Tačiau tik dviem dešimtosiomis sekundės dalimis „greitesnė“ buvo Milda (39:28.6). Trečia buvo Julija Jaromskaitė (46:34.0) iš Kaišiadorių „Midlongas“ klubo.

Šios trasos šeimininkai negalėjo šįkart skųstis, kad iškovojo mažai prizinių vietų. Pagrindinėje VE grupėje tarp vyrų net du Jonavos bėgikai privertė dar dvi dešimtis likti už jų. Nuo pirmųjų bėgimo akimirkų į priekį išsiveržęs elitinis bėgikas, daugkartinis ilgų nuotolių čempionas iš Šėtos, atstovaujantis „Šviesos kariai“ klubui Aurimas Skinulis taip ir neleido niekam abejoti jo sėkme. Sportininkas nuotolį įveikė per 34:05.5 min. bei tapo nugalėtoju. Varžybose nesant tokiems čempionams, į pirmąją vietą vis taikydavosi Jonavos „Maratono“ klubo atstovas Antanas Žukauskas, kuris šįkart finišą pasiekė per 35:02.7 min. ir tapo antrosios vietos laimėtoju. Nuo šių lyderių stengėsi neatsilikti ir dar vienas jonavietis. Karys iš pašaukimo ir bėgikas iš idėjos – taip save vadina „Maratono“ klubo narys Vaidas Žlabys (45:26.3), užlipęs ant trečios vietos laiptelio.

Po varžybų vyko apdovanojimo ceremonija, kurios metu „Maratono“ klubo prezidentas Bronius Kazėnas teikė prizininkams diplomus, medalius ir kitus prizus. Padėkojo visiems už dalyvavimą varžybose bei įteikė dovanėles ne tik jau minėtai jauniausiai varžybų dalyvei, bet ir vyriausiam, 74-erių jonaviečiui Vaclovui Eidukynui. Didžiulis tortas įteiktas gausiausiai dalyvavusiam ugdymo įstaigos kolektyvui – Jonavos pradinės mokyklos 4c klasės mokiniams su auklėtoja Leonarda Šimoniene.

Varžybų organizatoriai dėkingi šio renginio rėmėjams, kurie padėjo organizuoti penktąjį „Varnutės“ bėgimą – Jonavos rajono savivaldybei, Jonavos policijos komisariatui, UAB „Lokės pėda“, UAB „Ekovalitas“, UAB „Žibalas“, UAB „Irnedas“, UAB „Burtas“, UAB „A grupė“, Afganistano karo veteranų klubui, UAB „Naujienų redakcija“, M.Vencevičiaus įmonei „Solidagas“.