• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjanti vasara mėgėjams ir profesionaliems bėgikams tikras maratonų išbandymo metas. Kiekvieną savaitgalį visoje Lietuvoje bus rengiama bent po vieną bėgimo šventę – maratonas, pusmaratonis ar kitos distancijos bėgimas, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Miestų gatves ir parkus užplūdę šios sporto šakos entuziastai, išsikėlę sau tikslus jau šią vasarą šturmuoti maratonų bėgimus, dažnai net nesusimąsto ar bėga taisyklingai. Nors visi žinome, kad pagrindinis ir vienas svarbiausių bėgimo „įrankių“ yra bateliai, tačiau kaip juos pasirinkti tinkamai dažnam pradedančiajam bėgioti vis dar tampa tikru galvos skausmu.

REKLAMA

Kauno maratono klubo profesionalus bėgikas ir treneris, Remigijus Kančys įveikęs ne vieną šimtą kilometrų teigia, kad sportuojančiųjų pėda atlaiko didžiulę apkrovą bėgant trumpesnius ir ilgesnius nuotolius. „Jei pasirinkus netinkamą avalynę sportuojant krūvis pėdoje pasiskirsto nevienodai, tuomet keliui, Achilo sausgyslei tenka per didelė apkrova. Dėl šios priežasties sportininkas gali patirti skausmą ar net gauti traumą.“

REKLAMA
REKLAMA

Jam pritaria ir bėgikas mėgėjas, maratonų dalyvis Tomas Boza: „Avalynės pasirinkimas yra vienas pirmųjų ir svarbiausių etapų kiekvienam bėgikui, nesvarbu, ar tu jau anksčiau bėgiojęs, ar tik ruošiesi įveikti pirmus kilometrus savo gyvenime.“ Taigi, kaip pasirinkti tuos vienintelius ir tikrai tinkamus batus?

Į šį klausimą tikrai ne taip paprasta atsakyti. Galime matuotis kelias dešimtis porų bėgimo batelių, bet ar jie tinka, sužinosime tik stoję prie starto linijos. Tačiau šiandien mes turime unikalią galimybę pamatyti kokią apkrovą gauna mūsų pėdos bėgimo metu ir pagal tai išsirinkti patogiausius batus. Dinaminis pėdos tyrimas su RS footscan sistema buvo sukurtas drauge su „adidas“ kompanija, atlikus 20000 žmonių pėdų matavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

RS footscan parodo tiek pėdų sąveiką su judėjimo atrama einant ar bėgant basomis bei kai judama apsiavus batus. Duomenims pateikti kompiuterinės padobarografijos sistemoje naudojama spalvinė plantograma. Raudona spalva nurodo labiausiai apkrautus pėdos taškus, geltona ir žalia spalva žymi mažesnes apkrovas, mėlyna spalva – normalią būseną. Būtent šio tyrimo metu yra išsiaiškinama kokia avalynė sportininkui yra tinkamiausia ir jei reikalinga - pateikiamos rekomendacijas individualių įdėklų gamybai, kad paskirstyti pėdos krūvį tolygiai.

REKLAMA

Bėgikas mėgėjas Tomas Boza pritaria šio tyrimo naudai kiekvienam bėgiojančiam: „Bėgioju seniai, esu dalyvavęs jau ne viename maratone, bet vienų varžybų metu pajutus skausmą pėdoje pradėjau aiškintis priežastis. Taip ir sužinojau apie šį tyrimą. Dažniausiai mėgėjai bėgikai tokius tyrimus atranda, kai prasideda traumos, ieškoma priežasčių dėl atsiradusių raumenų, raiščių, sausgyslių skausmų, todėl esant tokioms galimybėms, rekomenduočiau visiems besirūpinantiems savo sveikata pasidaryti šį tyrimą. Žinodamas savo pėdos silpnąsias vietas ir kaip teisingai pasirinkti avalynę, aš galiu išvengti ar bent jau sumažinti traumų riziką. Galiu jausti bėgimo malonumą. Man tai ir yra svarbiausia - bėgimas turi teikti džiaugsmą“, - užtikrinančiai kalbėjo maratonų dalyvis.

REKLAMA

RS footscan pėdos tyrimą kiekvienas norintis gali atlikti „Winnersport“ parduotuvėje, esančioje Vilniaus Akropolio prekybos centre. Vasarą vykstančiame Kauno maratone, dalyviai ir svečiai taip pat turės galimybę išbandyti šį tyrimą. Renginio vietoje dirbs „adidas“ bėgimo batelių specialistai, kurie padės išsirinkti tinkamiausius bėgimo batus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų