Espo (Suomija) mieste vykstančiame Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate Lietuvos delegacija džiaugiasi antruoju medaliu – sidabrą iškovojo Greta Karinauskaitė.

Moterų 3000 m kliūtiniame bėgime G. Karinauskaitė finišavo per 9 min. 30.96 sek. Ją aplenkė tik čempionato rekordą pasiekusi vokietė Olivia Gurth (9:26.98). Bronza atiteko ispanei Martai Serrano (9:41.47).

G. Karinauskaitė nuo pat finalo pradžios veržėsi į lyderės poziciją ir diktavo tempą. Nubėgus kiek daugiau nei 1 km lietuvės tempą palaikyti sugebėjo tik O. Gurth ir M. Serrano. Ispanė paleido varžoves į priekį likus maždaug 600 m ir tada tapo aišku, kad dėl aukso kovos lietuvė su vokiete.

G. Karinauskaitė likus 400 m dar bėgo pirma, bet tada O.Gurth pradėjo pergalingą spurtą. Vokietės persvara augo su kiekvienu žingsniu ir ji galiausiai šventė pergalę, pagerindama karjeros rekordą net daugiau nei 3 sek.

Tai buvo sudėtingos lenktynės. Nesitikėjau, kad teks tiek kentėti, bet vis tiek esu laiminga. Jokių ypatingų lūkesčių neturėjau – tiesiog išėjau į bėgimo takelį ir dariau savo darbą. Finišavau antra ir esu laiminga. Paskutiniame rate jau jaučiau nuovargį. Man neužteko jėgų kovai dėl aukso. Šiandien buvo karšta ir tai galėjo padaryti tam tikrą įtaką mano rezultatui, nors bėgimo metu kažkokio ypatingo karščio ir nejaučiau. Sezonas buvo labai ilgas ir esu laiminga, kad jį užbaigiau sėkmingai. Šis sidabro medalis įrodo, kad esu geros sportinės formos“, – sakė G. Karinauskaitė.

G. Karinauskaitė į čempionatą atvyko turėdama geriausią rezultatą (9:26.88) iš visų dalyvių. Tik nežymiai prastesnį rezultatą turėjo M.Serrano (9:27.07).

Sportas.lt primena, kad šeštadienį aukso medalį Lietuvai vyrų disko metime iškovojo Mykolas Alekna.