33 metų moteris iš Ostino (JAV) kartu su 56 metų mama Sandy Niujorko maratoną lapkričio 5 d. įveikė per 10 valandų ir devynias minutes.
Po jo, kalbėdama su „People“, Sandy paaiškino, kad ji ir Kayleigh pradėjo treniruotis lenktynėms 2017 m., norėdamos pagerinti šeimos sveikatą ir fizinę formą, nes Sandy mamai buvo diagnozuota Alzheimerio liga.
Nuo to laiko Kayleigh įveikė Bostono ir Ostino maratonus bei susitvarkė su 20 pusmaratonių.
Laužo standartus
„Niujorko maratonas pakeitė mano požiūrį į dukrą. Kaskart išgirdusi muziką ji sustodavo šokti. Pabaigoje, paskutines dvi mylias, ji labai jaudinosi“, – pasakojo Sandy.
Kayleigh skaudėjo raumenis ir ji buvo nepaprastai pavargusi, bet kaskart, kai ji imdavo silpti, kažkas kažkur įjungdavo muziką ir ji šokdavo, taip vėl susigrąžindama išblėsusias jėgas.
„Aš esu diva, – sakė Kayleigh. – Visas lenktynes nuolat tvarkiausi plaukus. Prie finišo linijos šokau pergalės šokį.“
Sandy sakė, kad toks Kayleigh požiūris buvo užkrečiamas ir palaikė jos motyvaciją viso maratono metu, kuriame jos dalyvavo prisimindamos 2021 m. mirusią Sandy mamą. Finišo liniją moterys kirto su ašaromis akyse.
Maždaug tryliktame kilometre Sandy ėmė sunkiai judėti, tačiau Kayleigh ją skatino bėgti toliau.
„Mano dukra turi tokį gebėjimą matyti žmonių širdis. Tai man buvo tas lemiamas momentas, nes per lenktynes ji vis kartojo: „Mama, tu bėgi ir už močiutę“, – prisiminė bėgikės mama.
Kai jos skrido namo į Teksasą, oro linijų darbuotojai pasiteiravo Sandy, ar Kayleigh reikia neįgaliojo vežimėlio, kad galėtų judėti oro uoste. Visgi jie buvo nustebinti ir sužavėti, kai išgirdo, kad ji buvo pirmoji moteris su Dauno sindromu, finišavusi Niujorko maratone. Toks pasiekimas darbuotojus taip sujaudino, kad ši naujiena buvo paskelbta per garsiakalbius.
„Tai buvo šiek tiek siurrealu. Bet Kayleigh, būdama tokia deivė, kokia ji yra, norėjo visus apkabinti ir pabučiuoti“, – emocijomis dalinosi Sandy.
NYC marathon runner Kayleigh Williamson made history as one of the first women with Down syndrome to complete the race. @DavidMuir shares her #AmericaStrong story, and speaks with Kayleigh and her mom about what the achievement means to them. https://t.co/aSdk7papJD pic.twitter.com/IgqfTaLszt
REKLAMA— World News Tonight (@ABCWorldNews) November 9, 2023
Bėgimas leidžia atverti daugiau galimybių
Po bėgikės pasirodymo Ostino maratone jos gimtasis miestas ją pagerbė paskelbdamas vasario 20-ąją Ostine „Kayleigh Williamson diena“.
Moters mama po tokių įvykių atverė širdį papasakodama, kaip toks malonus dėmesys padeda jos dukrai sėkmingai įsilieti į bendruomenę ir gyventi pilnavertišką gyvenimą.
„Mačiau, kaip mano dukra kovoja dėl įtraukties. Kartais tai sudaužydavo mano širdį, tačiau matydama, kaip jos pasaulis atsiveria per bėgimo bendruomenę, dažnai apsipilu ašaromis“, – sakė ji.
„Nereikia leisti, kad kitų nuomonės taptų mitu, kuris tave apibūdina“, – pridūrė Sandy.
Dar visai neseniai žmonės su Dauno sindromu susidurdavo su daugybe stereotipų. Kai Eunice Kennedy Shriver norėjo įsteigti vasaros stovyklą jaunuoliams, turintiems negalią, jai buvo pasakojama vienas mitas po kito, įskaitant ir tai, kad fizinis krūvis tokiems žmonėms gali būti netgi žalingas.
Visgi šiuo metu požiūris keičiasi, o Dauno sindromą turintys sportininkai tapo universaliomis sporto žvaigždėmis, kurios dalyvauja įvairiose sporto šakose – nuo plaukimo ir lengvosios atletikos, iki gimnastikos ir dziudo. Pastaruoju metu šie sportininkai žengė į naują – ištvermės sporto šakų – etapą ir varžosi triatrlono ar plaukimo atvirame vandenyje sporto šakose.