Septintąją pergalę VTB Vieningosios lygos čempionate iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie devintojo turo rungtynėse namuose po atkaklios kovos 84:79 (19:10, 19:24, 25:25, 21:20) palaužė be lyderių žaidusią Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Asseco Prokom“ (3/7) komandą.

Kauniečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Martyno Pociaus, Trento Plaistedo bei Artūro Milaknio tikslių metimų sužaidus tris minutes įgijo penkių taškų pranašumą - 7:2. Nors svečiams kėlinio viduryje po Mateušo Kostrzewskio baudos metimų buvo pavykę priartėti (8:9), du tritaškius iš eilės pateikęs Tadas Klimavičius vėl leido žalgiriečiams atitrūkti (15:8) bei privertė T.Pačėsą prašyti minutės pertraukėlės. Neturkus Traviso Watsono dvitaškiu pirmą kartą padidino kauniečių pranašumą iki dviženklio (19:8), o svečiams paskutinėmis akimirkomis pavyko tik truputį priartėti - 10:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje žalgiriečiams daugiau atitrūkti nepavyko, tačiau ir Lenkijos čempionai ženkliau priartėti nesugebėjo. Įpusėjus kėliniui „Asseco Prokom“ ekipa sumažino deficitą iki penkių taškų (23:28), tačiau Lietuvos vicečempionai netruko susigrąžinti dviženklį pranašumą - 34:24. Visgi svečiai atsakė spurtu 7:0 ir po Roberto Witkos tolimo metimo Iliaso Zouroso treniruojamo klubo persvara sumažėjo iki trijų taškų - 34:31. Per likusį laiką situacija beveik nepakito ir įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ buvo priekyje rezultatu 38:34.

Šešiais taškais be atsako trečiąjį kėlinį pradėję kauniečiai tiksliai realizavo šešis baudų metimus iš eilės ir sužaidus dvi minutes vėl susigrąžino dešimties taškų persvarą - 44:34. Nors M.Pociaus vedamas kauniečių puolimas ėmė veikti vis geriau, „Asseco Prokom“ krepšininkai atsakė tolimų metimų serija ir neleido „Žalgirio“ ekipai dar labiau nutolti. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė vienuolika taškų - 56:45. Likus žaisti tris minutes svečių deficitas vėl buvo aptirpęs iki penkių taškų (52:57), o po trijų kėlinių kauniečiai turėjo keturių taškų pranašumą - 63:59.

Lemiamą ketvirtį dviem tolimais metimais pradėjo Thomas Adamsas ir „Asseco Prokom“ klubas pirmą kartą išsiveržė į priekį - 65:63. Sužaidus tris minutes Lenkijos čempionų pranašumas buvo išaugęs iki penkių taškų (70:65), tačiau „Žalgiris“ atsakė spurtu 6:0 ir Paulius Jankūnas vėl išvedė kauniečius į priekį - 71:70. Likus žaisti keturias minutes rezultatas buvo lygus (75:75), o prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei svečiai vėl išsiveržė į priekį - 79:77. „Žalgirio“ gelbėtojo vaidmens ėmėsi Mantas Kalnietis, kuris pelnė šešis taškus iš eilės (83:79), o svečių bandymai gelbėtis pažeidžiant taisykles norimo rezultato nedavė. „Žalgiris“ laimėjo rungtynes rezultatu 84:79.

„Žalgiris“: M.Pocius 19, P.Jankūnas 15, T.Klimavičius 9, M.Kalnietis 8, T.Delininkaitis 7, T.Plaistedas, A.Milaknis, T.Watsonas ir D.Collinsas (5 rez. perd.) - 6, B.Marjanovičius 2.