Trečiosios olimpinės žaidynės gimnastui Robertui Tvorogalui vėl nesusiklostė. Lietuvis neužtikrintai pasirodė ir pagrindinėje savo rungtynėje bei liko be finalo.

Lietuvis dalyvavo rungtynėse ant lygiagrečių ir skersinio.

R.Tvorogalas iš pradžių „apšilo“ pratimuose ant lygiagrečių. Ne pagrindinėje savo rungtyje lietuvis gavo 13.166 balo. R.Tvorogalo programos sudėtingumo balas buvo 5.200, o už programos išpildymą lietuvis gavo 7.966 balo. Lietuvio įvertinimas suprastėjo dėl nesėkmingo nusileidimo.

Pagrindinėje savo rungtyje – pratimuose ant skersinio – R.Tvorogalas pelnė 13.833 balo. Bet to buvo maža.

2016 m. debiutuodamas olimpinėse žaidynėse R.Tvorogalas užėmė 42-ąją vietą daugiakovėje, o 2021 m. Tokijuje buvo labai arti pratimų ant skersinio finalo, tačiau visas viltis sudaužė viena klaida – lietuvio rankos nuslydo nuo skersinio ir sportininkas skaudžiai krito ant čiužinio. Galutinė jo vieta daugiakovėje – 46-ta.

Galiausiai po visų sportininkų pasirodymo paaiškėjo, kad šiose žaidynėse lietuvis pratimų ant skersinio įskaitoje užėmė 18-ąją vietą, o pratimų ant lygiagrečių galutinėje įskaitoje lik 55-as.

Šįkart kalbėdamas apie savo pasirodymą jis tikino, kad tiesiog nepavyko išpildyti savo pasirodymo.

„(...)Galbūt dvidešimtuke liksiu. Bandėme sudėtingesnę programą ir tiesiog nepavyko. Nesigavo viskas taip, kaip norėjau“, – po pasirodymo sakė sportininkas.

Paklaustas, kas pakišo koją šįkart, jis atsakė: „Visos varžybos vienodos. Aišku, visada yra streso, jo šįkart gal daugiau buvo, prisidėjo ir nerimas. Visi tikisi iš tavęs daugiau, aš pats tikėjausi. Tiesiog nepavyko“.

„Per apšilimus viskas buvo gerai, tobulai buvau pasiruošęs, bet dabar viskas nepavyko“, – pridūrė gimnastas.

Priminsime, kad R.Tvorogalas būtent per pratimų ant skersinio rungtį pasaulio taurės etape iškovojo olimpinį kelialapį. Šioje rungtyje jis turi daugiausiai titulų – laimėjo Europos žaidynes ir Europos čempionatą bei du kartus tapo Europos vicečempionu. Pratimuose ant lygiagrečių R.Tvorogalas 2020 m. iškovojo Europos čempionato bronzą.

„Priežastys visada kažkokios yra. Gal stresas, gal skersinis šiek tiek skyrėsi nuo treniruočių. Bet ką jau čia dabar pakeisi“, – sakė nuliūdęs R.Tvorogalas.

Kalbėdamas apie artimiausius savo planus sportininkas tikino, kad dabar lauka kelionė namo ir poilsis, o paskui dėliosis būsimų varžybų tvarkaraštį.

iš mūsų gimnastų tiek nebuvo pasiekęs šis vyrukas vertas didžiulės pagarbos
Žmogus bent pateko į olimpines, skirtingai negu kašiorai kaip visada iš anksto medalius užsidėję
esi durnas tokio lygio gimnastų per visą Lietuvos gimnastikos istoriją niekada neturėjo