Nepavykus apginti Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) titulo Šiaulių „Gintros“ komanda šį sezoną pasidabino bronzos medaliais.

Kovoje dėl 3 vietos gintrietės namuose baudinių serijoje palaužė Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU atstoves. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2 (1:1), o per pratęsimą komandoms pasižymėti nepavyko, todėl likimas sprendėsi prie 11 metrų baudinių žymos.

Pirmąją realią progą pelnyti įvartį sukūrė aikštės šeimininkės sužaidus 25 minutes.

S’phumelele Shamase technišku smūgiu sudrebino varžovių vartų skersinį ir nors Silja Jaatinen suskubo pirmoji prie atšokusio kamuolio, pelnyti įvarčio nepavyko. 33 min. gintrietėms pavyko pralaužti žalgiriečių gynybą – pro Medą Šeškutę kamuolį prasimetusi Thubelihle Shamase pasiuntė jį į tuščius vartus ir išvedė geltonai juodas į priekį – 1:0.

Vis dėlto aikštės šeimininkėms ilgai būti priekyje nepavyko. Po standartinės padėties vilniečių gretose pasižymėjo Augustė Andrijevskytė – 1:1. Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė įvarčiais. 51 min. sostinės klubą į priekį išvedė Žemyna Lekavičiūtė, bet jau po dviejų minučių lygybę švieslentėje atstatė gintrietė Agnieška Kazarina – 2:2.

Jau 57 min. „Gintros“ ekipą į priekį išvesti puikų šansą turėjo S. Jaatinen, bet suomės smūgis dar kartą šiose rungtynėse sudrebino žalgiriečių skersinį. 71 min. po keitimo aikštėje pasirodžiusi Laura Kubiliūtė pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau į kamuolį reagavo M. Šeškutė.

Vos po kelių minučių dar vieną puikią galimybę grąžinti persvarą gintrietėms turėjo T. Shamase, tačiau perkelti M. Šeškutės nepavyko. Šimtaprocentinę progą vos po akimirkos turėjo Erika Šupelytė, tačiau ir jos smūgis praskriejo greta virpsto.

Per pagrindinį rungtynių laiką komandoms pasižymėti nebepavyko ir įvykiai persikėlė į pratęsimą. Jo metu abi komandos turėjo labai gerų progų, tačiau nei viena iš ekipų jomis nepasinaudojo ir rungtynių laimėtoją stojo išsiaiškinti prie 11 metrų žymos. Labiau patyrusios „gintrietės“ čia buvo tikslesnės ir džiaugėsi pergale bei iškovotais 3 vietos apdovanojimais Baltijos lygoje.

2024 metų turnyro nugalėtoja tapo Talino FC „Flora“. Estijos futbolininkės finalo rungtynėse po pratęsimo 2:1 iškovojo pergalę prieš SFK „Rīga“.