Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio serijos trečiajame mače nugalėjęs Vilniaus „Rytas“  86:78 (17:16, 22:27, 27:15, 20:20) triumfavo prieš Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

31

Ketvirtąjį kartą komandos susitiks ketvirtadienį (gegužės 30-ąją).

„Rytas“ šio vakaro susitikime atitrūko trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 27:15 ir pirmavo 79:69.

Vėliau „Wolves Twinsbet“ viltis gaivino likus minutei tritaškį įsūdęs Kristupas Žemaitis (78:83). Kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė G. Radzevičius ir pergalė liko „Ryto“ pusėje.

„Darbas nėra baigtas, dabar pavojingiausia būtų psichologinės klaidos, kažkur pagalvoti, kad kažką padarėme. Nieko nepadarėme. Šiandien pradėjome su prasta energija, žinojome, kad varžovai rodys reakciją – ji buvo.

Prastai saugojome lanką, ypač pirmoje mačo pusėje, nesustabdėme Sulaimono, bet trečiame kėlinyje pridėjome energijos, atkirtome jų perimetrą ir dažnai nulaužinėjome jų derinius – viso – 7 perdavimai. Buvo daug izoliacinio krepšinio, kur nesustabdomas buvo R.Sulaimonas. To jiems neužteko. Tikiuosi, jam sunkios traumos nėra. Iš mūsų pusės, turime ieškoti, kur galime būti geresni“, – sakė G.Žibėnas.

Ar pamatėte reakciją po laimėtų rungtynių?

Tik trečiame kėlinyje. Šiaip mes didelį akcentą dėjome ant to, kad būtume kartu visas rungtynes. Ar švilpukas, ar klaida, ar kamuolys, vienas kitą raginome būti kartu. Kitos rungtynės eliminuojančios, jos pačios sunkiausios serijoje, turime būti tam tinkamai pasiruošę. Beje, šią pergalę dedikuojame kineziterapeutui Laurynui, kuriam gimė sūnus.

Kai Cole‘as bandė užmesti kamuolį G.Radzevičiui ir tai nepavyko, netrukus gavote tritaškį į savo krepšį. Ar nesinori, kad komanda žaistų paprasčiau?

Iškart akyse vienos Eurolygos rungtynės, kur Milaknis vieną tritaškį metė. Buvo ir kitas epizodas, kur Arnas pabėgo, liko 11 sekundžių, neįmetėme, bet patys gavome. Iš didelio noro to pasitaiko. Aišku, norisi išvengti, bet žinome, kokios emociškai sunkios rungtynės tai yra. Negaliu to pateisinti, turime būti šioje vietoje geresni.

Praėjusiose rungtynėse praleidote 75 taškus, o dabar – 76. Koks yra „Ryto“ gynybos potencialas?

Jei yra fokusas, tikrai galime gerai gintis. Ne sykį minėjau, kad pagal gynybinį reitingą esame antri LKL. To potencialo yra, gynybinių sistemų turime nemažai, bet kartais užtenka sekundės dalį praleisti, prarasti fokusą ir tave baudžia. Tokiame etape varžovai geri ir jie baus. Norisi koncentraciją iškelti į aukštesnį lygį, bet žaidėjai ne robotai ir klaidelių bus. Mūsų darbas jas limituoti.

N.Pacevičius kalbėjo apie skirtingą kontakto traktavimą. Kaip tai pakomentuotumėte?

Gal mes žaidėme agresyviau puolime. Nežinau, ką atsakyti.

Kitame pusfinalyje traumą patyrė Keenanas Evansas, dabar ir R.Sulaimonas. Galbūt tai susiję su žaidėjų krūviais?

Pati žiauriausia sporto dalis yra traumos. Nesvarbu, tai lyderis ar ne. Kai žaidėjai kaunasi dėl trofėjų ir gauna traumas, yra žiauriausia. Tai nepuošia. Norisi, kad visos komandos į lemiamas kovas ateitų šviežios, kad galėtume duoti geriausią produktą žiūrovams. Deja, sportas negailestingas.

Arena šiltai sutiko Ąžuolą Tubelį, kuris buvo parodytas ekrane. Kokį patarimą duotumėte jam, renkantis komandą?

Įsiklausyti į publikos reakciją. Vienas treneris yra sakęs: eik ten, kur tavęs nori.