Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iki olimpinės svajonės liko vienas žingsnis. Kazio Maksvyčio auklėtiniai šeštadienio vakarą net 88:64 sutriuškino italus ir žais atrankos turnyro finale. Po pergalingų rungtynių treneris neslėpė džiaugsmo pasirodymu ir išsakė garsiąją „Italodisco“ frazę.

Italai mačo pradžioje dar pirmavo 11:8, bet tada Mariaus Grigonio tritaškis persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai, o galiausiai puikiai puolę lietuviai kėlinį laimėjo 25:21.

M. Grigonis toliau šaudė be klaidų, o lietuviai pirmavo antrajame kėlinyje 31:23. Italai kartais surasdavo atsakymų, bet gerai puolę lietuviai gerai užbaigė kėlinį ir komandos ilsėtis išėjo mūsiškiams pirmaujant 48:37.

Bet po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė greitai sutvarkė visus reikalus. Skrajojančio M. Grigonio vedina rinktinė vienu metu atkarpą laimėjo 13:0 ir jau pirmavo net 59:42.

Vėliau skirtumas dar kiek ūgtelėjo, o ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė varžovus jau sutriuškino.

Pergalingose rungtynėse Marius Grigonis pelnė 23 taškus ir pasiekė karjeros rekordą vilkint Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius.

„Geros mintys, bet darbas iki galo dar nepadarytas. Patys matėte, kad vienos solidžiausių rungtynių, ypač gynyboje. Puolime skaičiai nepasikeitė, bet šiandien geriau gynėmės tiek du prieš du situacijose, tiek arčiau krepšio, išskyrus gal kelias pražangas.

Buvo tinkamas nusiteikimas ir tikiuosi, kad visą tai perkelsime ir finalui. O dabar tas momentas, kai turime turėti trumpą atmintį ir jau dabar pradėti ruoštis finalui“, – po rungtynių sakė Kazys Maksvytis.

„Ne, kažkokio pykčio nebuvo. Tiesiog padarėme „Italodisco“ (šypsosi, – aut. past.)“, – pridūrė jis.

„Italodisco“ yra mėgstamiausia žagiriečių trenerio italo Andrea Trinchieri daina. Jis ją telefone užleido po pirmosios pergalės Eurolygoje prieš Berlyno ALBA.

Ką labiausiai pavyko pagerinti gynyboje?, – žurnalistai paklausė trenerio.

Du prieš du situacijas, gerai dirbome ties pagalbomis, bandymais neleisti priimti jiems kamuolių, tinkamas fiziškumas.

Kiek pavyko išjungti italų gynėjus, kurie lemiamu metu visai nefunkcionavo?

Bandėme kažkiek laikytis taktikos, kad savo geriausius gynėjus taikėme prie jų ir tai pasiteisino.

Kokybės šuolis matomas. Buvo dar papildomų vidinių pokalbių?

Gal kažkokių ir buvo. Mes turime savo video susirinkimą ir matėsi, kad žaidėjai padarė išvadas. Tada matėsi, kad atėjo ramybė ir susikaupimas.

M. Grigonis antrą kartą per du mačus pagerina karjeros rinktinėje rezultatyvumo rekordą. Kokių epitetų jis nusipelno?

Vienas iš mūsų lyderių, bet taip ir turėjo būti. Tiek aikštėje, tiek ir rūbinėje. Tikiuosi, kad tai tęs ir toliau.

G. Pozzecco džiaugėsi tik tuo, kad pavyko sustabdyti D. Sabonį. Čia labiau italų gynybos nuopelnas ar ne?

Kažkiek italai nedavė žaisti, daug dvigubino. Gal ties tuo ir geriau galėjome padirbėti, bet svarbiausia, kad laimėjome. Sužaidė kiti žaidėjai.

R. Jokubaičiui vėl nebuvo geros rungtynės. Kaip bandysite jį gaivinti iki rytojaus?

Šiandien turėjo geras rungtynes. Visų pirma, pradedant nuo gynybos. Šiandien nebuvo nei vieno žaidėjo, apie kurį galėtum sakyti, kad labai blogai sužaidė. Visi geri arba labai gerai. R. Jokubaitis gerai vadovavo komandai ir gerai gynėsi.

Kiek ramybės sutekia ši pergalė?

Kol kas jokios ramybės, nes reikia užmiršti dabar šias rungtynes ir sužaisti dar vieną mačą.

Kiek pasiteisino, kad mačą pradėjote su M. Kuzminsku startiniame penkete?

Mes norėjome, kad T. Sedekerskis gintųsi prieš D. Gallinarį, tad Mindaugą išleidome, kai žaidė A. Polonara.

Jei ne greitos T. Sedekerskio pražangos, ar Ą. Tubelis būtų pakilęs nuo suolo?

Ąžuolas yra geras tuo, kad gali žaisti ketvirtoje-penktoje pozicijoje. Kai tokios svarbios rungtynės, visų dvylikos žaidėjų nepanaudosi, bet šiandien gerai, kad tai pavyko padaryti.

Įvertino galimus finalo varžovus

Ar Meksika gali pateikti sensaciją?

Gali. Aišku, Puerto Rikas yra favoritai, bet jei Meksika laimės, tai nebus super staigmena.

Žaidėte jau su Puerto Riku neseniai draugiškas uždaras rungtynes. Kas tai per komanda?

Daviau žodį, kad nekalbėsiu apie tas rungtynes. Jie turi daugiau ginklų, tarp kurių ir namų pranašumas. Aišku, tai suteikia ir papildomo spaudimo. Abi komandos turi pliusų ir minusų.

Koks žaidėjas yra Puerto Riko lyderis Jose Alvarado?

Emocingas žaidėjas, greitas, gali pelnyti taškus, tiek įtraukti komandos narius. Matėme paskutinėse rungtynėse, ką jis gali, sumetė septynis tritaškius. Sužaidė geras rungtynes, kai komandai to reikėjo.

Ar tas laiko pranašumas finalo pasiruošimui yra kažkiek faktorius?

Yra. Manau, kad būsime šviežesni.

Šiandien buvo Mindauginės, A. Butkevičius minėjo, kad M. Kuzminskui jokios dovanos dar neįteikėte. Gal dar bus?

Visų pirma, akcentavome, kad šiandien Lietuva švenčia, visur iškeltos vėliavos. Tuo pačiu galime prisidėti ir pasveikinti Lietuvą su liepos 6-ąja.

Olimpinės atrankos finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:00 val. Lietuvos laiku, o rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.