Šiandien visoje Europoje bus sužaista daug kvalifikacinių mačų dėl patekimo į 2014 metų Pasaulio čempionatą.

Anksčiausios rungtynės įvyko Tel Avive, kur Izraelio nacionalinė rinktinė priėmė Portugalijos futbolininkus. Šis mačas buvo labai rezultatyvus. Portugalija tik rungtynių pabaigoje sugebėjo išsigelbėti ir iškovoti bent tašką, kadangi rungtynės pasibaigė taikiai 3-3.

Svečiai iš Portugalijos rungtynes pradėjo tiesiog puikiai. Jau antrą mačo minutę po Fabio Coentrao pakelto kampinio įvartį galva pelnė gynėjas Bruno Alvesas. Įpusėjus kėliniui portugalai atliko pavojingą baudos smūgį, tačiau antro įvarčio jie neįmušė.

Tuo metu Izraelis 24 minutę išlygino rezultatą. Puikiai sužaidęs puolėjas Tomeras Hemedas gražiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Portugalija po šio įvarčio nesutriko ir 33 minutę Helderis Postiga galėjo vėl išvesti portugalus į priekį, tačiau puolėjas neišnaudojo puikios progos.

„Neįmuši tu – įmuš tau“ – šį nerašyta futbolo taisyklė ir dar kartą pasitvirtino. 40 rungtynių minutę Eytanas Tibi atliko puikų perdavimą kulnu, o atakos smaigalyje atsidūręs Edenas Ben Basatas pelnė nuostabų įvartį. Kėlinio pabaigoje Izraelio gynėjas Talas Ben Haimas labai svarbiu momentu sutrukdė varžovams smūgiuoti, todėl į pertrauką Izraelis išėjo pirmaudamas.

Antrojo kėlinio pradžioje E.Ben Basatas vos nepadidino Izraelio pranašumo, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

70 minutę Izraeliui visgi pavyko įmušti trečią mačo įvartį. Glazgo „Celtic“ klubo gynėjas Nullas Gershonas smūgiu galva dar kartą nuginklavo vartininką Rui Patricio. Tačiau Portugalija jau po dviejų minučių sugebėjo sušvelninti rezultatą. Cristiano Ronaldo nepagailėjo kamuolio ir perdavė jį H.Postigai ir šis iš arti pelnė įvartį.

Po šio įvarčio Izraelis užsidarė gynyboje, o Portugalija stengėsi išlyginti rezultatą. C.Ronaldo ir Ko. turėjo ne vieną gerą šansą, tačiau rungtynių laikas po truputi tiksėjo į pabaigą, o Izraelis gerai gynėsi.

Visgi jau per pridėtą mačo laiką portugalai įmušė trečią mačo įvartį ir išlygino rezultatą. Hugo Almeida smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį ir atšoko tiesiai F.Coentrao, kuris ir pelnė įvartį.

Po šių lygiųjų F grupėje esantis Izraelis ir Portugalija po penkių rungtynių turi po 8 taškus ir dalinasi antrą-trečią vietas. Šioje grupėje pirmauja Rusijos rinktinė (12 tšk.), kurios šio vakaro rungtynės su Šiaurės Airija dėl gausaus sniego buvo atšauktos.