• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krepšinio sirgaliams skaičiuojant paskutines dienas iki ilgai lauktos Pasaulio taurės, oficialus čempionato transliuotojas tv3.lt nutarė paskaičiuoti ir krepšininkų atlyginimus. Lietuvos rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis jau paskelbė galutinį dvyliktuką, kuris gins mūsų šalies garbę planetos pirmenybėse. Kokie yra Lietuvos rinktinės narių uždarbiai klubiniame krepšinyje?

12

Krepšinio sirgaliams skaičiuojant paskutines dienas iki ilgai lauktos Pasaulio taurės, oficialus čempionato transliuotojas tv3.lt nutarė paskaičiuoti ir krepšininkų atlyginimus. Lietuvos rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis jau paskelbė galutinį dvyliktuką, kuris gins mūsų šalies garbę planetos pirmenybėse. Kokie yra Lietuvos rinktinės narių uždarbiai klubiniame krepšinyje?

REKLAMA

Europoje, skirtingai nei NBA, krepšininkų atlyginimai nėra skelbiami viešai, todėl žemiau nurodytos apytikslės sumos, kiek žaidėjai uždirbo praėjusiame 2022–2023 m. sezone.

Taip pat svarbu paminėti, kad Europoje mokesčius už žaidėjus sumoka klubai, todėl jų algos nurodytos „į rankas“. Nuo Jono Valančiūno ir Deivido Sirvydžio (abu krepšininkai praėjusį sezoną rungtyniavo NBA ir NBA Plėtojimosi lygoje) beveik pusė sumos reiktų atriekti mokesčiams.

Siekiant lygiavertės valiutos, J. Valančiūno ir D. Sirvydžio algas iš JAV dolerių konvertavome į eurus.

Europoje sezono algą įprasta skaidyti į dešimt mėnesių – būtent tiek trunka sezonas  skaičiuojant pasiruošimo stovyklą. 

REKLAMA
REKLAMA

Plėtojimosi lygos sezonas trunka 5 mėnesius, o geriausioms NBA komandoms sezonas išsitęsia nuo rugsėjo pabaigoje prasidedančios treniruočių stovyklos iki finalų birželio viduryje. 

REKLAMA

Daugiausiai uždirbantis Lietuvos dvyliktuko narys – per metus 7,13 mln. eurų „į rankas“ 2022–2023 m. sezone susižėręs J. Valančiūnas. 

Mažiausiai praėjusį sezoną (apie 40 tūkst. eurų „į rankas“) uždirbo Gabrielius Maldūnas ir Deividas Sirvydis. 

Sudėjus viso dvyliktuko uždirbtus atlyginimus 2022–2023 m. sezone „į rankas“, gautume 10 mln. eurų artimą sumą.

REKLAMA
REKLAMA

Visas rinktinės dvyliktukas turi kontraktus naujam sezonui, o šią vasarą klubus pakeitė vos trys krepšininkai.

Absoliuti dauguma krepšininkų rungtyniaus Europoje – penki žaidėjai varžysis Eurolygoje, trys krepšininkai sieks pergalių FIBA Čempionų lygoje, 2 – Europos taurėje. Po vieną Lietuvos rinktinės žaidėją kitą sezoną rungtyniaus NBA lygoje ir vietiniame LKL fronte (be jokio tarptautinio turnyro). 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso LKL čempionate 2023–2024 m. sezone žais net pusė rinktinės dvyliktuko žaidėjų. Po vieną žaidėją rungsis Prancūzijos, Italijos, Graikijos ir NBA čempionatuose, du krepšininkai toliau žais Ispanijoje.   

Lietuvos rinktinės dvyliktuko atlyginimai 2022–2023 m. sezone

Jonas Valančiūnas (Naujojo Orleano „Pelicans“, 13,45 mln. eurų)

Jonas Valančiūnas išgyvena savo karjeros piką, o tai atsispindi ir jo banko sąskaitose. Nuo 2016–2017 m. Lietuvos vidurio puolėjas kasmet uždirba bent po 13 mln. eurų (iki mokesčių). Artėjantį sezoną J. Valančiūnas „Pelicans“ klube uždirbs 14 mln. eurų,

REKLAMA

Tai yra paskutinieji krepšininko kontrakto metai Naujojo Orleano ekipoje. Netyla gandai, kad dėl savo pažeidžiamumo gynyboje Jonas gali būti išmainytas, tačiau mainų atveju jo kontraktą prisiimtų naujoji jo ekipa.

Bus įdomu stebėti, kokios bus kito J. Valančiūno kontrakto detalės. Lietuviui jau 31-eri ir kitas kontraktas gali tapti paskutiniu „riebiu“ kąsniu NBA aplinkoje.

J. Valančiūno žvilgsnis vis labiau krypsta į investavimą ir tai yra puikiai suprantama – krepšininko karjera nesitęs amžinai, o santaupas graužia infliacija.

REKLAMA

Naujausia J. Valančiūno investicija – tapimas turtingiausio Lietuvos žmogaus Gedimino Žiemelio valdomo Vilniaus „Wolves“ klubo dalininku.

Deividas Sirvydis (Indianos Fort Veino „Mad Ants“, Milvokio Viskonsino „Herd“, apie 40 tūkstančių eurų)

Pastaruosius tris metus Deividas Sirvydis bandė save atrasti NBA lygoje. Stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje gynėjas iš viso sužaidė tik 23 rungtynes, o visą kitą laiką praleido Plėtojimosi lygoje, kur keitė komandas ir siekė įrodyti savo vertę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plėtojimosi lygoje kontraktai nėra skelbiami, tačiau dauguma lygos žaidėjų gauna minimalų fiksuotą atlygį – 40 tūkst. JAV dolerių už sezoną. Plėtojimosi lygos sezonas trunka 5 mėnesius, tad per mėnesį „prieš mokesčius“ čia krepšininkai įprastai uždirba apie 8 000 JAV dolerių. 

Pavertus atlyginimą į eurus ir atskaičius mokesčius, D. Sirvydžio atlyginimas praėjusį sezoną galėjo siekti 20 tūkstančių eurų (mėnesio atlyginimas „į rankas“ – apie 4 tūkst. eurų). 

REKLAMA

D. Sirvydžiui jau 23-eji ir NBA svajonė bent kuriam laikui nukeliama – krepšininkas pasirašė sutartį su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir artėjantį sezoną turėtų uždirbti apie 100 tūkst. eurų „į rankas“.

Donatas Motiejūnas („AS Monaco“, apie 650 tūkst. eurų)

Įvairių šaltinių duomenimis, Donato Motiejūno atlygis Monako Kunigaikštystės klube praėjusį sezoną svyravo tarp 600–750 tūkst. eurų „į rankas“. Bet kokiu atveju, tai yra viena solidžiausių kontraktų šių metų Lietuvos rinktinės dvyliktuke. „AS Monaco“ gretose D. Motiejūnui tai bus jau trečiasis sezonas ir akivaizdu, kad abi pusės yra patenkintos bendradarbiavimu.

REKLAMA

Taip jau sutapo, kad su D-Mo atvykimu prasidėjo ir Monako krepšinio renesansas. 2021 m. vasarą D. Motiejūnas tapo brangiausiu komandos krepšininku, o jį netrukus aplankė dar ryškesnė žvaigždė Mike‘as Jamesas. Monako princai pinigų turi į valias, todėl šią vasarą jų klubą papildė buvusi NBA lygos žvaigždė Kemba Walkeris, kuris „AS Monaco“ neabejotinai sugeneruos papildomo dėmesio, kuris konvertuosis į bilietų ir atributikos pardavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ignas Brazdeikis (Kauno „Žalgiris“, apie 700 tūkst. eurų)

Debiutinį sezoną Kauno „Žalgiryje“ sužaidęs Ignas Brazdeikis sulaukė dviprasmiškų vertinimų. Vieni krepšininką pliekė dėl pernelyg egocentriško charakterio ir Europoje nepriimtino žaidimo stiliaus.

Reikia pripažinti, kad „Žalgiris“ pasirašydamas kontraktą su Europoje niekada nežaidusiu I. Brazdeikiu tikrai rizikavo. Kanados lietuvis praėjusį sezoną buvo brangiausias komandos žaidėjas.

REKLAMA

 Vis tik atmetus visas emocijas ir pasvėrus visą Iggy sezoną, galima daryti apibendrinimą, kad „Žalgirio“ investicija pasiteisino – krepšininkas jau pirmaisiais metais tapo svarbia sėkmės dalimi ir pasiekė Eurolygos „Top 8“ etapą. Kaip jau įprasta matyti, antrieji metai Europoje amerikietiškos kultūros krepšininkams turėtų būti žymiai lengvesni.

Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“, apie 400 tūkst. eurų)

Nidoje gimęs ir „Baskonios“ sistemoje nuo 15 metų augęs Tadas Sedekerskis Vitorijoje yra mylimas ir gerbiamas krepšininkas. Puolėjui suteikiamos svarbios Eurolygos minutės, o labiausiai lietuvis yra vertinamas dėl universalumo gynyboje.

REKLAMA

6 taškų, 4 atkovotų kamuolių ir 10 naudingumo balų vidurkis net ir Eurolygos kontekste iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nykokai, tačiau lietuviui mokami labai solidūs pinigai – 40 tūkstančių eurų per mėnesį, o tai yra vienas geriausių rezultatas tarp šiųmetinio Lietuvos rinktinės dvyliktuko.

T. Sedekerskiui jau 25-eri ir ši Pasaulio taurė jam yra debiutas finaliniame turnyre vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius. Kol kas jis savo pozicijoje pralaimi kovą 7 metais vyresniam Eimantui Bendžiui. Nors Tadas „switch all“ gynyboje yra nepamainomas žaidėjas, puolime jam stinga drąsos, lyderystės ir įgūdžių pačiam susikurti progas metimui.

REKLAMA
REKLAMA

Bus įdomu stebėti, kaip T. Sedekerskis bus išnaudojamas stabdant galingus varžovus pasaulio čempionate.

Rokas Jokubaitis („Barcelona“, apie 350 tūkst. eurų)

Rokas Jokubaitis sužaidė antrąjį savo sezoną „Barcelonoje“ ir per jį uždirbo 350 tūkst. eurų. Tai yra solidi suma, tačiau teisybės dėlei reikia pasakyti, kad laukto antrųjų metų progreso neįvyko.

Lūžinių metų tikėtasi po gana neblogo pirmojo sezono Katalonijoje, kai Eurolygoje R. Jokubaitis rinko po 7 taškus ir atlikdavo 4 rezultatyvius perdavimus. Antrajame savo sezone žaidėjo rodikliai smuko iki 5 taškų ir 3 rezultatyvių perdavimų, o žaidimo laikas susitraukė nuo 17 iki 15 min.

2023–2024 m. yra paskutiniai kontrakto metai „Barcelonoje“. Katalonijoje jau nėra tėvynainio Šarūno Jasikevičiaus, tad dabar teks užsitarnauti naujojo trenerio Rogerio Grimau pasitikėjimą. Jeigu ateinantį sezoną Roko žaidime neįvyks kokybinis šuolis, lietuviui gali tekti ieškotis naujos karjeros stotelės, kur darbdaviai nebūtinai bus tokie dosnūs.

Mindaugas Kuzminskas (Izmiro „Pinar Karšiyaka“, apie 350 tūkst. eurų)

Prie šios minties priprasti sunku tiek skaitytojams, tiek pačiam krepšininkui, bet Mindaugas Kuzminskas yra vyriausias Lietuvos rinktinės dvyliktuko žaidėjas.

REKLAMA

Praėjusį sezoną jis kartu su Izmiro klubu pasiekė Turkijos lygos finalą, tačiau sezono pabaigoje lietuvis prarado vietą rotacijoje ir finalo seriją stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Reikia pripažinti, kad geriausią savo krepšinį M. Kuzminskas žaidė Kauno „Žalgiryje“ ir Malagos „Unicaja“ klube, kur jam vadovavo treneris Joanas Plaza. Vėliau lietuvis turėjo sėkmingą, tačiau trumpą atkarpą Niujorko „Knicks“ organizacijoje, o nuo 2018 m. pakeitė 5 klubus.

Pozityvumo teikia faktas, kad M. Kuzminsko ir J. Plazos keliai vėl susikirto ir vyrai kitą sezoną kartu gins Atėnų AEK garbę. Tikėtina, kad lietuvis sutiko žaisti už šiek tiek mažesnius pinigus nei Turkijoje, kadangi būtent J. Plaza padėjo atsiskleisti M. Kuzminsko talentui.

Belieka tikėtis, kad J. Plazos ir M. Kuzminsko AEK klube atgimusi sąjunga atneš pergalių FIBA Čempionų lygoje, Graikijos čempionate ir pakels lietuvio vertę prieš neišvengiamą karjeros saulėlydį.

Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“, apie 250 tūkst. eurų)

 

Likimo mėtytas ir vėtytas Tomas Dimša grįžo namo. 2020 m. sutartį su „Žalgiriu“ pasirašęs gynėjas dvejus metus buvo skolinamas kitiems klubams, kol galiausiai sulaukė savojo šanso ir sužaidė solidų 2022–2023 m. sezoną Eurolygoje.

REKLAMA

Prestižiniame Senojo žemyno krepšinio turnyre krepšininkas pelnė K. Maksvyčio pasitikėjimą ir ant parketo vidutiniškai praleisdavo po 20 min. Belieka prisiminti ne vienerias rungtynes, kurias ant savo pečių T. Dimša ištempė taikliais tritaškiais ir sudėtingais prasiveržimais.

Patikimas žaidimas netruko būti įvertintas – „Žalgiris“ kauniečiui pasiūlė naują ilgalaikę sutartį, pagal formulę „2+1“. Po ilgų klajonių LKL vidutiniokų klubuose T. Dimša pagaliau atrado savo vieta ir išgyvena karjeros piką. Praėjusį sezoną krepšininkas per mėnesį uždirbdavo apie 25 tūkst. eurų, panaši suma turėtų būti išlaikyta ir artėjantį sezoną.

Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“, apie 220 tūkst. eurų)

Eimantas Bendžius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu saulėtoje Italijos Sasario saloje. „Dinamo“ klube snaiperis pradės jau ketvirtąjį savo sezoną, o sutartis su italais galioja iki 2025 m. vasaros. Pats krepšininkas yra minėjęs, kad būtent čia jaučiasi atradęs sau palankiausią krepšinį, o tai paliudija ir faktas, kad E. Bendžius buvo išrinktas geriausiu komandos žaidėju.

Pakankamai laisvas, veržlus ir tuo pačiu patrauklus akiai žaidimas E. Bendžiui puiki terpė atskleisti geriausią savo savybę – pataikymą iš toli. E. Bendžius puikiai supranta, kad tokios finansinės ir patogaus gyvenimo galimybės nesimėto ir jomis sumaniai naudojasi. Belieka pasidžiaugti, kad krepšininkas atrado savo vietą ir joje praleis dar bent du artimiausius sezonus.

REKLAMA

Vaidas Kariniauskas (Bambergo „Brose Baskets“, Bukarešto „Rapid“, apie 120 tūkst. eurų)

Per kiek daugiau nei metus – nuo LKL čempiono Vilniaus „Ryto“ iki lygos debiutanto Mažeikių „M Basket“ klubo. Taip atrodo V. Kariniausko karjeros kreivė.

Pastarąjį sezoną jis pradėjo Bambergo „Brose Baskets“ ekipoje, tačiau gruodį persikėlė į Rumuniją, kur krepšininkams mokamos pakankamai solidžios algos. Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, V. Kariniauskas „Rapid“ klube uždirbdavo apie 12 tūkst. per mėnesį, o Mažeikiuose įžaidėjas sutiko žaisti už maždaug 10 tūkst. eurų per mėnesį.

V. Kariniauskas turi milžinišką trenerio Mariaus Kiltinavičiaus pasitikėjimą, todėl ateinantį sezoną V. Kariniauskas turi idealią galimybę kilstelėti savo rinkos vertę.

Margiris Normantas (Vilniaus „Rytas“, apie 110 tūkst. eurų)

Margiris Normantas Vilniaus „Rytui“ pastaruosius du metus buvo tikras aukso puodas. Vos už 11 tūkstančių eurų per mėnesį sostinės klubas gavo kapitoną, tikrą savo miestui pasišventusį vilnietį, kuris kartu su Gyčiu Radzevičiumi laikė ir toliau laikys visus 4 „Ryto“ rūbinės kampus.

Mažai kas prisimena, tačiau būtent M. Normantas buvo rezultatyviausias lemiamų LKL finalo serijos rungtynių žaidėjas, kai paskutiniame mače su „Lietkabeliu“ vilnietis pelnė 15 taškų, o „Rytas“ po 12 metų pertraukos tapo LKL čempionu.

REKLAMA

Vėliau sekė dar vienas solidus sezonas ir čia verta paminėti ne tik M. Normanto lyderystę aikštėje ir už jos ribų, bet ir labai solidžius gynybinius sugebėjimus.

Šią vasarą jis buvo laisvasis agentas, kurio rinkos vertė siekė apie 17-18 tūkstančių eurų per mėnesį. Galiausiai abi pusės nutarė tęsti bendradarbiavimą.

Gabrielius Maldūnas (Panevėžio „Lietkabelis“, apie 40 tūkst. eurų)

Lietuvos rinktinės dvyliktuko nario atlyginimas ilgą laiką siekė 3,5 tūkst. eurų per mėnesį.

Įvertinus infliaciją, aukštaūgio atlygis pastaraisiais metais galėjo pakilti iki 4 tūkst. eurų per mėnesį. Kaip bebūtų, panevėžietis yra reikalingas „Lietkabelio“ organizacijai ir jau tapo neatsiejamu klubo veidu.

Tuo metu prieš 6 metus rimtai apie profesionalaus krepšininko kelio pabaigą ir karjerą banke svarstęs G. Maldūnas šiandien puikiai supranta, kad žaidimas gimtojo miesto klube, kuris varžosi Europos taurėje, jam yra geriausias įmanomas variantas ir laimės toli neieško.

Lietuvos rinktinėje G. Maldūnas turės tik epizodinį vaidmenį ir į Pasaulio taurę važiuoja tik sutapus krūvai aplinkybių, tačiau vien pats patekimo į finalinį dvyliktuką faktas puošia G. Maldūno biografiją, prideda vidinio pasitikėjimo ir kilsteli rinkos vertę ateities sandoriams.

REKLAMA

Visas rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d. vyksiančios Pasaulio taurės rungtynes galėsite stebėti „Go3“ kanalu, o visas Lietuvos rinktinės rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.  

Visas Pasaulio taurės naujienas sekite čia.

 

 

nenoriu but blogu pranasu,bet Jonas ko gero pinigus imerke kaip i bala,jau geriau i Zalgiri butu investaves o tas Wolves kazkokioj nezymioj Europos lygoj losia ir sunku patiket,kad kada nors zais Eurolygoj.
Gal geriau būtų paviešinti kiek išleidžiama tiems žaidėjams kaip rinktinei? Turbūt labiau nustebintų.
Iš ko juokiamės:(((((((
Iš ko juokiamės:(((((((
Sedekerskis 400 K,Bendzius 220K..................................................................................pypt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų