Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40
    Liepos 10 d., trečiadienis
    NED ENG 21:40

Trečiadienio vakarą Kaune prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija, kurioje po pratęsimo pralaimėjimą 88:89 prieš Vilniaus „Rytą“ patyrė Kauno „Žalgiris“.

25

Po šio laimėjimo finalo serijoje iki trijų pergalių vilniečiai išsiveržė į priekį 1-0. Primename, kad antrosios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Vilniuje.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavo svečiai, tačiau trečiajame kėlinyje spurtą 10:2 surengę Andrea Trinchieri auklėtiniai išsiveržė į priekį (56:54).

Lemiamą ketvirtį kauniečiai taip pat pradėjo sėkmingai ir rungtynes kontroliavo iki paskutinių minučių. Visgi vilniečiai labai greitai ištirpdė šeimininkų pranašumą ir galiausiai išplėšė pratęsimą (77:77).

Pratęsime vyko atkakli kova, kurioje 1 taško skirtumu triumfavo Giedriaus Žibėno auklėtiniai.

„Sveikinu „Rytą“. Buvo keistos rungtynės. Buvome blogi pirmoje pusėje, bet žaidėme gerai antroje pusėje, turėjome 10 taškų persvarą. Padarėme klaidų, o svarbiausias momentas buvo momentas J. Gorhamo tritaškis su pražanga. Ten buvo akivaizdi pražanga puolime, o mes dėl pražangų limito praradome savo kapitoną.

Svarbus dalykas yra skaičiai, kurie rodo, kad prastai metėme, pralaimėjome kovą dėl kamuolių. Tikėjausi tokių rungtynių, nes septynias dienas nežaidėme, užtrukome 20 minučių, kad įeitume į ritmą. Tada padarėme viską, kad gerai užbaigtume rungtynes ir galiausiai praradome koncentraciją, vienas švilpukas pakeitė iniciatyvą, neatsivėrėme Echodo.

Dabar turime atsigauti, daugiau žaidėjų turi pasirodyti, išlikti susikaupę tokioje serijoje, kur yra daug kontakto, kur turi padaryti daug mažų dalykų. Svarbus dalykas buvo ir mūsų bloga gynyba vienas prieš vieną situacijose. Taigi viskas priklausė nuo tokių mažų dalykų, kuriuos kiekvienas žaidėjas gali padaryti geriau“, – po rungtynių sakė pralaimėjimą patyręs A. Trinchieri.

Kokios jūsų mintys apie tą pražangą likus 30 sekundžių?

Aš manau, kad vienas dalykas, ką galime padaryti geriau, tai būti agresyvesni gynyboje. Tai yra mano atsakomybė, nes per minutės pertraukėlę tai pasakiau nepakankamai aiškiai. Kai turi rungtynes savo rankose, kai padarai dalykus, dėl kurių turi žaisti pratęsime, tada yra sunku. Reikia daugiau žaidėjų, kurie gerai skaitytų žaidimą, buvo Lekavičius, Giedraitis, Ulanovas, bet to neužtenka, tokiose serijose.

Kas turėjo uždengti J. Gorhamą, kai jis lemiamu metu pataikė tą tritaškį?

Ten akivaizdžiai reikėjo susikeitimo. Tiesiog nesusikalbėjome ir tas susikeitimas neįvyko. Tai viena iš tokių klaidų, kuri kainuoja pergalę. Mažas dalykas.

Dovydas Giedraitis po ilgosios pertraukos pelnė 16 taškų. Kas pasikeitė per ilgąją pertrauką?

Niekas. Kai nebeliko Keenano atsirado daug progų ir jis protingai jas išnaudojo. Jis buvo protingas ir agresyvus.

R. J. Cole'as sužaidė vienas geriausių rungtynių sezone. Kaip jis pagelbėjo „Rytui“, kai M. Fosteris buvo prigesintas?

Jis pataikė kažkiek gerų metimų po driblingo. Jis tokių metimų kitose rungtynėse nepateikė, o šiandien jis juos sumetė. Mums gerai sekėsi uždengti Fosterį, tačiau, kaip jau ir sakiau ankščiau, vienas prieš vieną gynyba šiandien šlubavo. Tik vienas metimas buvo pataikytas, kai nesusikalbėjome gynyboje, o visi kiti metimai buvo pataikyti prieš jo tiesioginį varžovą.

Kokią žinutę siuntėte komandai po šių rungtynių?

Turiu naudoti žinutes teisingai. Po tokių rungtynių žaidėjai turi suprasti, kodėl pralaimėjome. Rytoj turėsime treniruotę, nuspręsime, ką darysime. Aš dar peržiūrėsiu rungtynes, tačiau man jau beveik aišku, ką turime daryti, bet negali visko pasakyti iškart po rungtynių, žaidėjai yra įsitempę, pavargę, ne viską išgirs. Rytoj su tuo tvarkysimės.

Kas labiausiai pasikeitė po ilgosios pertraukos, kad pavyko perimti iniciatyvą?

Kai daugiausiai taškų praleidi gynyboje vienas prieš vieną, turi daugiau dirbti, nes ten buvo daug įkirtimų, prasiveržimų. Tokiu atveju turi pagerinti žaidimą vienas prieš vieną. Man atrodo, kad pirmajame kėlinyje toks žaidimas yra suprantamas po to, kai tiek nežaidėme. Galvojau, kad pradžioje blogai žaisime, susikoncentravau į du paskutinius kėlinius. Ten viską gerai darėme, bet padarėme blogus dalykus ir vienas teisėjų sprendimas, kuris visiškai pakeitė eigą.

Arnas Butkevičius šiandien sugrįžo, kaip jums atrodė jo žaidimas ir ar jis buvo 100 proc. pasiruošęs rungtynėms?

Jis buvo puikus, žaidė daugiau minučių nei tikėjausi. Arnas mums yra labai svarbus žaidėjas. Jis nežaidė tris mėnesius, tad daug iš jo nesitikėjome, bet Arnas tikrai buvo puikus gynyboje. Tikiu, kad jis tik gerės.

Rolandas Šmitas žaidė tik 6 minutes. Ar tai labiau priklausė nuo sveikatos problemų, ar nuo žaidimo plano?

Jam irgi sunku nes jis nežaidė ir realiai turėjo vieną su puse treniruotės. Rungtynės prasidėjo netinkamai, bet ateityje privalome jį išnaudoti labiau.

Lukas Lekavičius šiandien praleido aikštėje daug laiko ir vedė komandą. Ką galite pasakyti apie jo žaidimą?

Lukas sužaidė labai geras rungtynes. Jis yra pats mažiausias komandoje, bet atkovojo tiek pat kamuolių kiek Kevarriusas Hayesas ir net keturis kartus daugiau nei Tomas Dimša. Jis mums yra labai svarbus ir tai jis šiandien dar kartą įrodė.