Antradienio vakarą Lietuvos futbolo A lygoje sužaistos pirmosios antrojo turo rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus „Žalgiris“ ir pirmajame ture Marijampolės „Sūduvą“ parklupdęs Klaipėdos „Atlantas“. Kiek netikėtai sostinės „Sportimos“ manieže pergalę minimaliu rezultatu 2-1 šventė uostamiesčio ekipa.

Susitikimas prasidėjo dviem greitais įvarčiais. Antrą minutę pirmi įvartį į savus vartus praleido šeimininkai, kai į varžovų baudos aikštelę įsiveržęs Tadas Eliošius atliko tikslų smūgį ir nuginklavo vartininką Aivarą Bražinską.

Tiesa, vos po keturių minučių rungtynėse rezultatą išlygino „žalgiriečių“ kapitonas Algis Jankauskas, kuris pasižymėjo atlikęs puikų smūgį galva. Vidurio gynėjui rezultatyvų perdavimą atliko komandos naujokas Rytis Leliūga.

Rezultatui tapus lygiam ekipų žaidimas išsilygino. Pirmoje rungtynių pusėje itin pastebimas buvo Marius Papšys, kurio aštrūs reidai ne kartą privertė sunerimti Vilniaus klubo gerbėjus.

Įpusėjus pirmai rungtynių daliai puikią galimybę išvesti „Žalgirį“ į priekį turėjo puolėjas Kamilis Bilinskis, kuriam idealų perdavimą atliko kitas sostinės ekipos naujokas Artūras Žulpa. Deja, bet lenko smūgį kaire koja atrėmė svečių komandos vartininkas Mantas Galdikas ir proga liko neišnaudota.

Artėjant pirmojo kėlinio pabaigai traumą „Atlanto“ gretose patyrė T.Eliošius. Pastarasis, turėjęs antrą šimtaprocentinę galimybę dar kartą išvesti savo komandą į priekį, ja nepasinaudojo, o siekdamas antru bandymu pakartoti smūgį nesėkmingai nukrito ant vejos ir baigė pasirodymą šiame susitikime.

Tiksint paskutinei pirmosios rungtynių pusės minutei vis dėlto uostamiesčio klubą dar kartą į priekį išvedė „Žalgirio“ komandai priklausantis, bet nuomos pagrindais Klaipėdoje rungtyniaujantis puolėjas Donatas Kazlauskas. Jaunasis „Atlanto“ puolėjas sulaukė tikslaus M.Papšio perdavimo ir pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ komandos futbolininkai ir toliau rungtyniavo blankiai, tuo tarpu svečiai laukė tinkamų progų kontratakai ir pasitaikius galimybei siekė progomis pasinaudoti.

Susitikimo pabaigoje vilniečiai stengėsi šturmuoti varžovų vartus, bet 87 minutę šeimininkai liko rungtyniauti dešimtiese, nes už paskutinės vilties pražangą raudoną kortelę prieš save išvydo vartininkas A.Bražinskas.

Kadangi „žalgiriečiai“ iki šio epizodo buvo atlikę visus tris galimus keitimus, į sostinės klubo vartus stojo komandos kapitonas A.Jankauskas. Nors pastarasis įvarčio į savus vartus nepraleido, pergalę ir tris taškus iškovojo Klaipėdos ekipa, kuri laikinai turnyrinėje lentelėje kyla į pirmąją poziciją.

Rezultatai: „Žalgiris“ 1 – 2 „Atlantas“ 2‘ [0 – 1] Tadas Eliošius 6‘ [1 – 1] Algis Jankauskas 45‘ [1 – 2] Donatas Kazlauskas 87‘ Aivaras Bražinskas („Žalgiris“) – raudona kortelė