Liuksemburgui atstovaujanti 61-erių kinė Ni Xia Lan Paryžiaus olimpiadoje įrodė, kad net artėjant prie „pensinio amžiaus“ galima varžytis aukščiausiu lygu sporto šakoje, kur reikia vikrumo ir greitos reakcijos.

Stalo teniso turnyre Ni Xia Lan startavo nuo antrojo rato, kuriame 4-2 (12:10, 11:3, 11:7, 9:11, 10:12, 11:6) įveikė turkę Sibel Altinkayą. Ni Xia Lan reitinge neseniai nukrito į 68-ą vietą, o turkė yra 92-a. Į olimpiadą veteranė ir pateko pagal reitingą.

Trečiadienį trečiajame olimpiados rate Ni Xia Lan metė iššūkį ne bet kam, o geriausiai pasaulio žaidėjai kinei Sun Yingsha. Nors Liuksemburgo atstovė stebuklo nesukūrė, bet prieš pirmąją pasaulio raketę vos nelaimėjo vieno iš setų (5:11, 1:11, 11:13, 4:11). Žaidėjų amžiaus skirtumas šiame mače buvo 38 metai.

Ni Xia Lani jau seniai prilipo „stalo teniso močiutės“ pravardė. Taip ji jau vadinama bent dešimtmetį, bet ir toliau stebina visus, vis tęsdama karjerą aukščiausiame lygyje.

Ni Xia Lan du pasaulio čempionato aukso medalius laimėjo dar...1983 m., kai gynė Kinijos garbę. Vėliau, jau atstovaudama Liuksemburgui, ji tapo triskart Europos čempione. 2019 m. Ni Xia Lan laimėjo Europos žaidynių bronzą, o 2021 m. pasaulio čempionate moterų dvejetuose taip pat pelnė bronzą.