Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) pusfinalyje vos išvengta sensacijos. Kauno „Žalgiris“ tik paskutinėmis akimirkomis 75:73 (23:16, 16:18, 18:14, 18:25) palaužė Prienų „Rūdupį“.

Finale kauniečiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Susitikimo pradžia klostėsi nerezultatyviai. Prabėgus 5 minutėms 8:6 pirmavo „Rūdupis“. Visgi „Žalgiris“ netrukus sugebėjo išsiveržti į priekį (14:10), o per paskutines kėlinio 30 sekundžių sumetęs du tolimus metimus po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 23:16.

Antrajame kėlinuke „Žalgiris“ jau turėjo 9 taškų persvarą (28:19), tačiau prieniškiai nenuleido rankų ir po truputį artėdami tolimų metimų dėka sugebėjo atstatyti pusiausvyrą – 34:34. Įstrigę kibioje varžovų gynyboje žalgiriečiai net 3 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję „Rūdupio“ krepšininkai sužaidus du ketvirčius pirmavo 39:34.

Po pertraukos „Žalgirio“ vyrai į aikštelę sugrįžo kur kas labiau susikaupę. Tai davė pastebimų rezultatų. Prabėgus vos 2 minutėms kauniečiai jau buvo priekyje – 42:41. Dar po kelių minučių rezultatas buvo lygus (47:47), bet žalgiriečiai laimėjo atkarpą 10:0 bei pirmą kartą šiame susitikime susikrovė dviženklį pranašumą – 57:47. „Rūdupiui“ per likusį laiką pavyko tik nežymiai priartėti – 48:57.

Nerezultatyviai prasidėjusio kėlinuko pradžioje puolime nesisekė abiems komandoms. Tiesa, „Rūdupis“ pirmasis ėmė judinti ledus ir pavojingai artėjo - 55:60. Po G.Oreliko tritaškio ir žalgiriečių klaidos intriga grįžo - 58:60. Vis dėlto prieniškiai suklydo, o „Žalgirio“ padėtį pagerino labai svarbus M.Kalniečio tritaškis (63:58). „Rūdupiui“ pabandžius užklupti priešininkus (60:63), pastangas apkartino P.Jankūno tolimas metimas - 66:60. Likus žaisti 50 sek. komandas skyrė vėl tik trys taškai ir V.Šeškaus auklėtiniai turėjo progą išlyginti rezultatą - 68:65. M.Kalniečio pražanga sustabdytas A.Juškevičius pataikė tik vieną baudą iš dviejų (66:68) ir paliko varžovams 21 sek. Tuo tarpu A.Čapinas prie baudų metimo linijos neklydo (70:66). Likus 8 sek. „Žalgirio“ persvara buvo minimali - 71:70. Kauniečiai mesdami baudas neklydo, o A.Juškevičiaus ranka sudrebėjo dar kartą (71:75). „Žalgiris“ šventė sunkią pergalę - 75:73.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 20, M.Brownas 11, T.Plaistedas 10 (8 atk. kam.), A.Milaknis 9.

„Rūdupis“: A.Juškevičius 18, E.Dainys 14 (8 kl., 6 rez. perd.), E.Želionis ir J.Sinica po 12.