Jų teigimu, vairavimas – toli gražu ne kiekvieno mokslas.
Vairavimo mokyklos „Vairuoju pats” įkūrėjo, instruktoriaus Viktoro Markovo teigimu, mokantis vairuoti nemažai lemia tinkamas nusiteikimas ir fizinės žmogaus savybės.
„Dažnai vairavimo egzaminų neišlaiko tie, kurie nuo pat pradžių būna blogai apie save nusiteikę. Būna, žmonės tiesiog bijo ir nieko nepadarysi, bet manau, kad tinkamu laiku tinkamas dialogas gali daug ką išspręsti. Juk dažniausiai iš pradžių bijo visi, todėl reikia paskatinti, pajuokauti ir žmogus galiausiai „persilaužia”.
Taip pat, pasak eksperto, gerai vairuoti gali tik tas, kuris pakankamai pasitiki savimi ir keliskart nepavykus savęs „nenurašo”.
„Jei mokiniui skiriama pakankamai laiko ir dėmesio, problemų dažniausiai nekyla. Būna, po pirmos pamokos tikrai galvoji, kad šiam žmogui automobilį vairuoti nelemta, bet po kurio laiko pats stebiesi, kiek visko išmokstama. Žinoma, nekalbu apie fizines ir fiziologines problemas, tokias kaip koordinacijos trūkumas ar garbus amžius. Šiais atvejais išmokti vairuoti sunkiau, bet įdėjus pakankamai pastangų, viskas įmanoma”, - kalbėjo V. Markovas.
Vairavimo mokyklos „Draiveris” instruktorius, specialistas Sigitas Pudžemys sako, kad vairuoti automobilį gali toil gražu ne visi, o tiems, kuriems sekasi sunkiau, dažnai siūloma alternatyva – automobiliai su automatinėmis pavarų dėžemis.
„Dažniausiai mokinai bijo vairuoti dėl nemokėjimo, arba dėl to, kad anksčiau yra patyrę avarijų. Nemažai būna ir tokių, kurie pradeda vairavimo kursus, tačiau jų, dažniausiai dėl baimės, nebaigia.
Žinoma, yra ir tokių, kuriems vairuoti automobilį tiesiog neduota. Ne visi ir dviračiu važiuoti gali. Todėl kartais siulome mokytis vairuoti automobiliais, turinčiais automatines pavarų dėžes. Viskas yra išmokstama, tereikia įdėti atitinkamai pastangų”, - sakė S. Pudžemys.