Specialisto teigimu, katalizatorių vagystės paplitę dėl to, nes juos pridavus į tam tikrus punktus galima pasipelnyti. Už kilogramą gaunama 50 - 100 eurų. Kitas detales, pavyzdžiui, BMW automobilių, ilgapirščiai priduoda į automobilių laužynus.
Patikrinti pačiam – neįmanoma
Paklaustas, kaip patikrinti katalizatoriaus būklę, jei, pavyzdžiui, perkamas padėvėtas automobilis, specialistas sako, jog tai - sudėtinga. ,,Reikia tikrinti servise, tada būna išties aišku, ar yra katalizatorius ir kas automobilyje - blogai, o kas – gerai“, - teigia S. Jankovskij.
Jis taip pat pabrėžia, jog katalizatoriaus fiziškai pats žmogus nepatikrins, nes jis automobilio apačioje. ,,Po pakaba, pasilenkus nelabai pamatysi, nes taip gražiai padaro, kad net specialistai ne visada pastebi“, - teigia jis. Anot meistro, pardavėjas negali meluoti, jei automobilyje yra gedimų ar trūksta kokių nors dalių. Kitaip pirkėjas, pamatęs pirkimo metu buvusius nesklandumus, turi reglamentuotą teisę grąžinti prekę. ,,Dažniausiai patys vairuotojai atlieka techninę apžiūrą, kad parduotų tvarkingą automobilį, bet pasitaiko visko, reikia būti atsargiems“, - sako S. Jankovskij.
BMW automobiliai nužiūrimi labiausiai
Automobilių meistras taip pat pamini, jog mėgstamiausia vagišių markė yra BMW. Vagiamos šių automobilių parkavimosi sistemos, veidrodžiai. 7 serijos BMW dėl ilgapirščių kaltės netenka bamperio, posparnio apdailos. BMW X5, X6 mėgsta veidrodžių, žibintų vagys. Dėl to šių automobilių draudimas yra ypač brangus.
Automobilius dabar vagia mažiau
Meistras pastebi, jog pačius automobilius dabar vagia mažiau nei seniau. Tarp nedidelio kiekio pavogtų automobilių populiariausia Audi markė.
Paklaustas, kaip apsisaugoti nuo ilgapirščių, specialistas siūlo dėti jautresnes signalizacijas ir nestatyti automobilių užkampiuose.