Specialistų teigimų, pavojingiausias priekiniam stiklui dalykas – įvairūs smulkūs įskilimai bei įbrėžimai. Laikui bėgant, o ypač šaltuoju metų laiku, tikėtina, jog į juos pateks drėgmė, kuri temperatūroms svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos nulems, jog šie įskilimai vis labiau plėsis ir gilės.
Automechaniko Jurgio Skučo teigimu, į įtrūkimus patekęs vanduo bei drėgmė prie žemų temperatūrų ima ledėti ir plėstis, taip toliau ardydamas stiklą, todėl jų ignoruoti nederėtų. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog kai kurie vairuotojai, gramdydami ledą, vietoje specialių grandiklių, naudoja tokias darbui nepritaikytas „priemones“ kaip, pavyzdžiui, plastikinės kortelės.
Tokiu elgesiu tik rizikuojama pažeisti stiklą, todėl derėtų nepagailėti kelėtos eurų tinkamoms priemonėms įsigyti.
Specialistas išskyrė šiuos patarimus vairuotojams, siekiantiems apsaugoti savo priekinį stiklą:
1. Patikrinkite ir pasirūpinkite visais, net menkiausiais įtrūkiais stikle, nes su laiku jie gali tapti rimtais įskilimais.
2. Įsitikinkite, kad jūsų naudojamas grandiklis tinkamai atlieka savo darbą – nebraižo stiklo ir kitaip jo nepažeidžia.
3. Niekada nebandykite pašalinti ledą nuo stiklo pildami ant jo karštą vandenį – dėl didelio temperatūrų skirtumo stiklas gali neatlaikyti krūvio ir staigiai įtrūkti.
4. Visada skirkite pakankamai laiko ryte ledo pašalinimui nuo automobilio. Taip ne tik jį apsaugosite, bet ir užtikrinsite gerą matomumą.
5. Reguliariai (bent kartą į savaitę) įsitikinkite, kad netrūksta antifrizo bei langų plovimo skysčio.