Vairavimo instruktorius Sigitas sako, kad kiekvienas mokinys tobulėja skirtingai. ,,Vienam sekasi ir pirmą pamoką, kitam ir dešimtą nesiseka“, - sako vairavimo mokyklos ,,Draiveris“ instruktorius Sigitas.
Jis pataria vairavimo mokslui laiką pasiplanuoti, nes jei mokinys gali retai susiorganizuoti pamokas, pavyzdžiui, tik kartą per savaitę ar rečiau, mokslas užsitęsia ilgiau, pusę metų ar metus. Susiplanavus kursą galima baigti ir per pora mėnesių. Tuomet ir streso dėl pamirštų įgūdžių bus mažiau, greičiau nugalimos baimės, priprantama prie kitų eismo dalyvių, srauto eisme.
Sunkiausia – intensyvus gatvės eismas
Instruktoriaus teigimu, mokiniams sunkiausia yra važiuoti gatvėje, nes, pavyzdžiui, didmiesčiuose - intensyvus eismas, daug automobilių, tas blaško ir kelia stresą.
Jis taip pat pabrėžia, jog visuomet reikia išlaikyti balansą. Po to, įsidrąsinę pradedantieji vairuotojai, kai gauna pažymėjimą, pradeda piknaudžiauti savo jau šiokia tokia patirtimi, drąsa ir kuria savo taisykles. Tačiau derėtų prisiminti nepulti į kraštutinumus ir vos gavus vairuotojo pažymėjimą, dar du metus būti ypač atidiems, suvokti, jog tai – tolimesnis mokymosi laikotarpis.
Trūksta drąsos
Štai besimokanti vairuoti Ana sako, jog jai sunkiausias yra psichologinis aspektas. ,,Drąsos trūksta man dar. Žinau, kad galiu pamiršti ką nors svarbaus vien dėl baimės. Jaučiu daug streso dar ir dėl to, kad yra visokių vairuotojų, nemandagiai vairuojančių“, - sako Ana.