• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai atsitinka taip, kad atšokę vestuves jaunieji įsigyja įvairių naminių gyvūnų. Tačiau, gimus pirmam kūdikiui, šeimoje iškyla klausimas, ką su jais daryti? Ypač su katėmis ir šunimis.  

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriems naujai iškeptiems tėvams iki tol buvę patys mieliausi gyvūnai staiga tampa grėsmę jų naujagimiui keliančiais sutvėrimais. Neretai iš baimės jaunieji tėvai tiesiog atsikrato savobe galo mylėtų naminių gyvūnų. Atiduoda juos pažįstamiems, seneliams, giminėms arba tiesiog išmeta į gatvę.

REKLAMA

Žinoma, visi gyvūnai, o ypač katės ir šunys, taip pat pergyvena didžiulį stresą, kai jų įprastiniame gyvenime atsiranda tokie ženklūs pasikeitimai. Atsiradus šeimoje naujam nariui, kuriam staiga skiriamas visas dėmesys, naminiai gyvūnai jaučiasi nuskriausti ir gali pasijusti nereikalingi. Jiems taip pat yra būtinas laikas, kad galėtų prisitaikyti prie naujųjų sąlygų.

REKLAMA
REKLAMA

Naujagimių tėvams taip paprastai nederėtų atstumti savo numylėtinių, kartu laimingai gyvenusių keletą pastarųjų mėnesių, o gal ir metų, baiminantis, jog jie gali kažkaip pakenkti vaikui.

Be jokios abejonės, tėvai turi suprasti, kad gyvūnas yra gyvūnas, kad jis gali kartais ir lyžtelėti vaiką, ir letena jį paliesti, todėl suaugusiems visada derėtų kontroliuoti situaciją. Bet, tai visai nereiškia, kad savo augintinių reikia atsisakyti! Paprasčiausiai jiems reikia padėti kuo greičiau su pasikeitusiomis sąlygomis apsiprasti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar prieš parsivežant mažylį namo, reikia supažindinti savo augintinius su kambariu, kuriame įsikurs naujasis gyventojas. Įpratinti augintinius nemiegoti mažylio lovoje ir į ją nelipti. Parneškite namo antklodę ar vystyklus, kuriose miegojo mažylis, kad naminiai gyvūnai priprastų prie naujojo kvapo dar prieš tai kol jis pats pasirodys. Šis kvapas labai greitai taps gerai jiems pažįstamas ir įprastas.

REKLAMA

Taip pat derėtų augintinius iš anksto supažindinti su kvapais vaikiškų losjonų, miltelių ir t.t. , kuriuos Jūs ruošiatės greitu laiku naudoti.

Kai mažylis pagaliau pasirodys namuose, kurį laiką būkite kartu su juo ir naminiu gyvūnu. Kalbėkitės su savo augintiniu, kai maitinate kūdikį ar keičiate sauskelnes. Taip Jūs duosite jam suprasti, kad jis yra dalis Jūsų gyvenimo, o vaikas taip pat dabar yra dalis jo gyvenimo.

REKLAMA

Padėkite savo augintiniui apsiprasti su verksmu ir įvairiais kitais naujais garsais, kuriuos namuose naujasis šeimos narys neišvengiamai sukels.

Pirmomis dienomis pradėjus verkti mažyliui stenkitės nuraminti ne tik jį, bet ir savo augintinį, jį paglostydami. Leiskite jūsų naminiam gyvūnui „susipažinti“ su mažylio daiktais.

Būtų labai gerai supažindinti naminį gyvūną su vaikais, dar prieš pirmojo naujagimio atsiradimą. Pasirūpinkite, kad atsiradus vaikui, Jūsų augintinis taip pat turėtų savo kampą, kur galėtų ramiai pagulėti. Neleiskite gyvūnams miegoti viename kambaryje su naujagimiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Niekada nepalikite gyvūnų su naujagimiu vienų. Atminkite, kad vaikams gali staiga atsirasti alergija naminiams gyvūnams. Pasirodžius menkiausiems požymiams, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Visi išsakyti patarimai turėtų padėti Jūsų naminiams gyvūnams greičiau apsiprasti su maloniomis permainomis, šeimoje atsiradus vaikui. Bet svarbiausia, kai vaikas kiek paaugs, jis jau turės šeimoje patikimą draugą!

Vytas Kokšta

SmagiosVestuvės.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų