• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Psichologai ir pedagogai teigia, jog vaikai, turintys ir reguliariai atliekantys savas pareigas namie, auga kruopštesni ir atsakingesni. Gebėjimas atlikti jiems skirtas užduotis ne tik išmoko kantrybės bei atidumo, bet ir kilsteli savivertę: „Manimi pasitiki, aš galiu.“ Nors geriausia tokio šeimyniško bendradarbiavimo pamatus pakloti dar ankstyvoje vaikystėje, pradėti niekada ne per vėlu. Net ir iki šiol didesnių darbų neužsikraudavusiam paaugliui galima paaiškinti, kad pareigos namie turi būti ne kam nors primetamos, o pasidalijamos. Tai – ne prievolė, o šeimos gyvenimo dalis.

REKLAMA
REKLAMA

•    Sprendimai – bendri. Leiskite vaikams kartu su jumis priimti sprendimus. Atsakomybė turi būti pasidalijama sąžiningai. Sudarykite tvarkaraštį, kas, kada ir už ką atsakingas. Jei vaikas neatlieka jam skirtų darbų – nedarykite už jį. Tegul jis suvokia, kad jo darbas svarbus visai šeimai, o laiku jo nepadarius nemalonu bus visiems.

REKLAMA

•    Mokomės nenuobodžiaudami. Neverskite vaiko daryti vieno ir to paties darbo pernelyg ilgai. Jei tik įmanoma, keiskite užduotis, vos atžala prarado susidomėjimą jam skirtąja. Nors rutina yra rutina ir anksčiau ar vėliau jam teks susitaikyti, kad esama ir nuobodžių kasdienių darbų, kuriuos privalu atlikti, vis dėlto kol yra galimybė – paįvairinkite užduotis. Naujas, galbūt net įdomus darbas atliekamas geriau, be to, taip jūsų vaikas išmoks ne vieno, o keleto buities darbų subtilybių.

REKLAMA
REKLAMA

•    Nekritikuokite. Nieko nuostabaus, kad kai kurie darbai ne visada bus atliekami gerai. Kol mažylis išmoks – turės praeiti laiko. Iš pradžių geriau apsieiti be kritikos ir užuot pasišaipius ar iš savo aukštumų pareiškus, kad dulkes valant reikia pasiekti ir lentynos kampus, o ne tik pašvyrtuoti skudurėliu prie krašto, verčiau pasiūlyti rungtynes, kurio išvalyta lentyna bus švaresnė, o paskui išsiaiškinti priežastis, kodėl taip nutiko. Kitą kartą varžybas laimėsite tikrai ne jūs!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

•    Pirma – darbas, linksmybės – paskui. Kad vaikas išliktų motyvuotas, pasilinksminimus nukelkite po darbo. Dar geriau, jei namie įsivyraus smagus ritualas, tarkim, po generalinės tvarkos savaitgalį visiems draugiškai pasmaližiauti ledų. Noro dirbti tikrai bus daugiau! Taip pat iš anksto įspėkite, kada ir kiek laiko reikės skirti tvarkytis, kad vaikas galėtų planuoti kitus savo užsiėmimus.

REKLAMA

•    Darbininko charakteris. Stebėkite, kada vaikui dirbti lengviau ir maloniau. Ar jam geriau dirbti vienam, ar su kompanija? Ar jam reikia nuoseklios instrukcijos nuo A iki Ž, ar jis mėgsta improvizuoti? Pagal tai orientuojantis bus lengviau skirti užduotis ir pagelbėti jas atliekant.

Parengė Laura Barzdaitienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų