• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikai tuo ir skiriasi nuo suaugusių, kad jie viską mato.

Jie paprastai apie tai nekalba, todėl kad mus, suaugusius, savo tėvus, myli. Bet vaikai viską mato: kaip mama pyksta ant tėčio, kaip ji kenčia be meilės, be vyro dėmesio ir išsilieja ant savo vaikų. Ant ko gi dar jai išsilieti?

REKLAMA
REKLAMA

Vaikai dažnai sąmoningai išveda mamą iš kantrybės, kad ši nutrūktų ir nuleistų garą, sumažintų savo sieloje pykčio.

REKLAMA

Vaikai tai daro dėl jos...

Jie taip pat mato, koks pažemintas, silpnas ir apgailėtinas yra jų tėvas. Ir visai nesvarbu, ar jis juos aprėkia, ar geria, ar tiesiog tyliai sėdi kamputyje. Jie mato, kaip nepaprastai jam trūksta moters meilės. Kaip jame neliko nei gramo energijos. Koks jis vargšas...

REKLAMA
REKLAMA

Taip, vaikai myli mus ir tokius. Bet kokius. O mes – ar mylime juos mes? Ar suteikėme jiems galimybę mumis didžiuotis? Ar galime juos išmokyti GYVENTI? Ne dirbti už duonos kąsnį, ne kęsti nuobodulį, ne kaupti pyktį ir nusivylimą, o gyventi: džiaugsmingai ir produktyviai? Ištirpti gyvenime? Švęsti gyvenimą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne, greičiausiai negalime... Todėl, kad patys nemokame. Ir nenorime mokytis, prisidengdami tais pačiais „mylimais“ vaikais.

Labiausiai stebina, kai tėvai, nekenčiantys vienas kito jau daug metų, paklausti apie skyrybas, nustemba: „O kaip gi vaikai?“

REKLAMA

Taip ir norisi sušukti: „O kaip gi Jūsų vaikai tiek metų žiūri, kaip du patys mylimiausi ir brangiausi jiems žmonės vienas kitą naikina? Žemina?

Ką Tu tėveli, būdamas seilius ir niurzga, galėsi duoti savo sūnui? Gal išmokysi jį gyventi? Kaip tapti seiliumi ir niurzga?

O, gal dukra, mamyte, Tave stebėdama, išmoks, kaip reikia mylėti ir būti mylimai? Kaip kurti šeimą? Auklėti vaikus?

Paminėjome kraštutinius atvejus. Bet problemų atsiranda ir visai „normaliose“ šeimose. Ne veltui sakoma, jog „maži vaikai – maži rūpesčiai“. Bet, Žmogui smegenys tam ir duotos, kad jomis naudotumėmės, t.y. kad mąstytume. Kaip padaryti tai, ko nori, ir sumažinti nepageidaujamas pasekmes. Kaip teisingai ir protingai elgtis su vaikais, kad jie būtų džiaugsmo, o ne skausmo šaltinis. Kad jie nekartotų mūsų klaidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų