Kas sakė, kad tingėti – negarbinga ir negražu? Net jei tai nuo vaikystės tvirtino autoritetingi suaugusieji, metas liautis tikėti šiuo teiginiu. Tingėti – mūsų organizmui naudinga ir sveika. Svarbiausia šią būseną išnaudoti tinkamai. Tad net tingėti reikia... išmokti!
Tingėjimas – ypatinga sielos būsena. Ji leidžia imtis ne tų reikalų, kuriuos privalu atlikti dabar, o tų, kuriuos daryti norisi. Kitaip tariant, užuot dirbus, galima pažiūrėti televizorių, užuot plovus indus – paplepėti su drauge. Tai nėra blogai. Tingėti ne tik galima, bet ir reikia. Tie, kurie neleidžia sau šios prabangos ir graužiasi net dėl dešimties minučių pertraukėlės, rizikuoja tapti chroniško nuovargio ar netgi depresijos aukomis.
Šalin kaltės jausmą!
Būtina suvokti, kad kiekvienas žmogus gali ir netgi privalo kartkartėmis patinginiauti. Minutė tingėjimo – tai ne kas kita, kaip poilsis. Tuo metu „įkraunamos baterijos“, grįžta energija ir gera nuotaika. Be poilsio neįmanoma ilgai ir produktyviai dirbti. Todėl neturėtumėte tingėjimo laikyti nereikalingu tarpsniu. Per dieną bent pusvalandį užsiimkite širdžiai miela veikla. Kaltės jausmo padės išvengti iš anksto numatytos ribos: kiek būtent laiko skirsite poilsiui.
Kaip rasti laisvą pusvalandį patinginiauti?
Kai kuriems žmonėms nepavyksta skirti laiko poilsiui, nes jie nesugeba susiplanuoti dienotvarkės. Pasakymas „neturiu laiko ilsėtis“ dažniausiai reiškia negebėjimą tą laiką tinkamai organizuoti.
1. Išmokite planuoti savo dieną. Susidarykite dienos darbų planą, įtraukite ir darbo, ir su buitimi susijusias užduotis bei parašykite, kiek laiko kiekvienam darbui skirsite.
2. Sudėliokite prioritetus. Neišbarstykite laiko smulkmenoms. Pirmiausia atlikite svarbiausius darbus, tik tada imkitės tų, kuriuos galima atidėti ir vėlesniam laikui.
3. Protingai paskirstykite pareigas. Neverta visko užsikrauti sau. Prašykite šeimos, draugų, kolegų pagalbos: galbūt jiems kai kurie darbai sekasi geriau nei jums, o jūs galite nesunkiai atlikti keletą jų darbų?
4. Nusipirkite laisvo laiko. Kartais labiau apsimoka sumokėti profesionalams nei pačiai ilgai ir nuobodžiai daryti tai, ko, tiesą sakant, nelabai sugebate. Pavyzdžiui, užuot pati dariusi pedikiūrą (bent pusvalandis nepatogiai susilenkus!), pasidovanokite valandėlę grožio salone. Kol bus atliekama procedūra, ir pailsėsite, ir kojų nagučiai bus sutvarkyti nepriekaištingai!
5. Tingėkite. Išmokite kuriam laikui atsiriboti nuo rūpesčių ir atsipalaiduoti.