Dauguma psichologų laikosi nuomonės, kad tingėti reikia nuolat ir po truputį – neverta laukti akimirkos, kai nuovargis verste verčia iš kojų. Tiesa, tingėti – tai anaiptol ne gulėti ant sofos. Atsižvelgiant į poreikius ir charakterį, tingėti galima įvairiai.
Nenuorama cholerikas
Tokio charakterio žmogui vargu ar pavyks tingėti pasyviai. Optimalus variantas – pasivaikščioti ir bendrauti. Galite bendrauti internetu, šokti pagal patinkančią muziką, pasivaikščioti po rudenišką parką arba tiesiog paplepėti su draugais.
Gyvenimu besidžiaugiantis sangvinikas
Jums reikia naujovių, kurios dovanotų netikėtų emocijų, ryškių įspūdžių. Pusvalandis knygyne, fotografijų parodoje ar muziejuje padėtų efektyviausiai atgauti jėgas. Arba paimkite piešimo lapą, akvarelę ir... išlaisvinkite fantaziją!
Jautrus melancholikas
Tinginiauti jūs tikrai mokate. Panirkite į prisiminimus, apmąstymus. Jums padės vaikystės albumai ir netgi socialiniai tinklai, kuriuose galite rasti bendraklasių ir bičiulių, su kuriais lankėte vieną darželio grupę! Tiks ir valandėlė su poezijos tomeliu, dienoraščio ar tinklaraščio rašymas.
Mąslus flegmatikas
Jums visavertis poilsis – galimybė likti su savimi. Jei atsirado laisvo laiko, pažiūrėkite gerą filmą, paskaitykite įdomią knygą. Galima ir padrybsoti ant sofos, pasvajoti. Kaip niekas kitas atgaivins vonia su aromatiniais aliejais.
Pasak mokslininkų, tingėjimas – progreso varomoji jėga. Juk ne kas kitas, o tinginys išrado automobilį ar nuotolinio valdymo pultelį. Kas žino – galbūt tingėjimas padės jums taip pat atrasti ką nors svarbaus. Jei ne profesinėje, tai gal meilės srityje... Galvokite, kas ir kaip galėtų palengvinti gyvenimą, – ir netrukus gyvenimas taps lengvesnis!
Parengė Laura Mureikaitė