Testas yra sukurtas specialistų, dirbančių naujoje ir labai madingoje psichologijos kryptyje – psichogeometrijoje. Pateikiame jums supaprastintą variantą, nes iš tikrųjų šis testas yra labai sudėtingas, o jo rezultatų interpretavimas užima daug laiko ir reikalauja ypatingų žinių bei psichologinio pasiruošimo.
Taigi, nupaišykite ant keturių nedidelių popieriaus lapelių keturias figūras (geriausia paišyti flomasteriu arba vienspalviu pieštuku): apskritimą, trikampį, zigzagą ir kvadratą. Pasistenkite, kad figūros būtų vienodo dydžio ir nupaišytos vienodo storio linijomis. Dabar sumaišykite lapelius ir paduokite juos žmogui, kurio charakterį norite sužinoti. Pasiūlykite jam išdėlioti šias figūras taip, kaip jam labiau patiktų.
Tai reiškia, kad lapelius su piešiniais reikia išdėlioti į vieną eilę: pirmąja padėti tą figūrą, kuri, palyginus su kitomis, kelia jums didžiausias simpatijas, antrąja – tą, kuri jums taip pat patinka, tačiau mažiau ir taip toliau. Tokiu būdu paskutinė atsiduria figūra, kuri patinka mažiausiai. Ir visiškai nesvarbu, kodėl, svarbu tik tai, kuri figūra atsidūrė pirmoje vietoje. Na, o dabar užsiimsime diagnostika. ei pirmojoje vietoje atsidūrė kvadratas, tai prieš jus – nenuilstantis darbštuolis. Darbštumas, uolumas, beveik maniakiškas poreikis užbaigti kiekvieną pradėtą darbą, užsispyrimas, leidžiantis pasiekti reikalingų rezultatų – štai kuo pirmiausia pasižymi tikrieji Kvadratai. Ištvermė, kantrybė ir metodiškumas dažniausiai paverčia Kvadratą aukščiausios klasės specialistu savo srityje. Pridėkite prie to nuolatinį poreikį naujai informacijai. Be to, visa naujai gaunama informacija tuojau pat yra sistematizuojama ir išdėliojama po lentynėles.
Kvadratai neretai vadinami eruditais, bent jau savo srityje. Ir iš viso – protinė analizė – stiprioji Kvadrato pusė. Jie yra išskirtinai dėmesingi detalėms, smulkmenoms, kas visgi kartais jiems trukdo pažvelgti į visumą. O svarbiausia: Kvadratai yra patys tikriausi pedantai. Jiems labai svarbu, kad viskas gulėtų įprastinėse vietose, o įvykiai tekėtų pagal vieną kartą ir visiems laikams sukurtą scenarijų.
Bet koks nukrypimas nuo šio plano gali ilgam išmušti Kvadratą iš vėžių, priversti jį pasimesti, paversti jį bejėgiu. Tikslumas, laikymasis padorumo taisyklių gali išsivystyti iki paralyžiuojančio kraštutinumo. Ir kai ateina laikas priimti sprendimą, ypatingai susijusį su rizika, su galimybe prarasti statusą, Kvadratai valingai ar pasąmoningai uždelsinėja jo priėmimą. Be to, racionalumas, emocinis sausumas ir šaltumas kliudo Kvadratams greitai užmegzti kontaktus su skirtingais žmonėmis.
Šis žmogus vargu ar ilgai sugebės gėrėtis gėlės grožiu ar žavinga melodija: estetinė šio gyvenimo pusė – ne jo arkliukas. Ir net jeigu jums pasirodė, kad kažkuriuo momentu Kvadrato veidas įgavo mįslingą, svajingą, nežemišką išraišką, tai galite būti įsitikinę, kad jo galvoje tuo momentu paprasčiausiai sukasi rytojaus darbo planai.
Jūsų išrinktasis pirmojoje vietoje pastatė trikampį? Ši forma simbolizuoja lyderystę. Ir daugelis Trikampių būtent čia jaučia savo pašaukimą. Pati charakteringiausia Trikampio savybė – gebėjimas sutelkti dėmesį į svarbiausius tikslus. Trikampiai – energingos, nesulaikomos, stiprios asmenybės, kurios iškelia sau aiškius tikslus ir jų pasiekia.
Trikampis – tai labai savimi pasitikintis žmogus, kuris įpratęs visuomet būti teisus. Stiprus poreikis kontroliuoti reikalus ir būti pirmu, spręsti ne tik už save, bet ir, esant galimybei, už kitus, paverčia Trikampį asmenybe, nuolat besirungiančia ir konkuruojančia su kitais. Dominuojanti padėtis bet kokiuose reikaluose – tai nusiteikimas pergalei, laimėjimui, sėkmei. Jis dažnai rizikuoja, būna nekantrus ir nepakantus tiems, kurie nesugeba greitai priimti sprendimų arba yra nepasirengę sekti paskui jį.
Trikampiui labai skaudu pasirodyti neteisiu, pripažinti savo klaidas, tuo labiau viešai. Jeigu Kvadratui garbės reikalu yra siekimas išgauti aukščiausią atliekamo darbo kokybę, tai Trikampis siekia aukštos padėties, įgauti aukštą statusą, arba, tariant kitais žodžiais, padaryti karjerą. Svarbiausia neigiama Trikampio savybė – stiprus egocentrizmas, dėmesio sutelkimas tik į save. Jie priverčia viską ir visus suktis aplink save, be to jų gyvenimas prarastų savo žavesį.
Trikampiai, pakeliui į valdžios viršūnes, dažniausiai nesiskaito su moralės normomis ir gali siekdami savo tikslo lipti per aplinkinių galvas. Tačiau iš tikrųjų tai būdinga netekusiems saiko jausmo Trikampiams, kurių niekas laiku nesustabdė.
Apskritimas – tai mitologinis harmonijos simbolis. Tie, kurie užtikrintai renkasi jį, yra išskirtinai susirūpinę pirmiausia gerais ir šiltais tarpasmeniniais santykiais. Aukščiausia vertybė Apskritimui – žmonės ir jų gerovė. Apskritimas dažniausiai tampa tais „klijais“, kurie sutvirtina ir darbo kolektyvą, ir šeimą, tai yra atneša harmoniją, šilumą, meilę. Turbūt apie šiuos žmones sakoma „saulelė atėjo“. Jie pasižymi dideliu jausmingumu, gebėjimu užjausti, emociškai atsiliepti į kito žmogaus pergyvenimus.
Natūralu, kad Apskritimai traukia žmones. Apskritimai puikiai perpranta žmones ir iš pirmo žvilgsnio geba perprasti apsimetėlį, apgaviką. Jie mėgina išsaugoti ramybę ir taiką ir dėl to kartais vengia užimti griežtas pozicijas ir priimti sprendimus, kurių nepalaiko dauguma. Apskritimui nėra nieko sunkesnio nei įsivelti į tarpasmeninį konfliktą. Jie laimingi, kai žmonės tarpusavyje sutaria, todėl, kai Apskritimas įsivelia į konfliktą, labiausiai tikėtina, kad jis pirmiausia ir nusileis.
Apskritimai neišsiskiria ryžtingumu, yra silpni bet kokiose intrigose ir dažnai nemoka savęs patraukliai pateikti. Visa tai veda prie to, kad Apskritimais dažnai naudojasi stipresnės asmenybės, pavyzdžiui, Trikampiai. Apskritimai nelabai jaudinasi dėl to, kieno rankose bus valdžia, kad tik visi būtų patenkinti ir viešpatautų taika. Tačiau vienoje srityje Apskritimai pasižymi akivaizdžiu tvirtumu: tai susiję su moralės ir teisingumo klausimų pažeidimu.
Pagrindinis jų mąstymo bruožas – orientacija į subjektyvumą, bet kokios problemos žmogiškąjį veiksnį ir siekimas surasti bendrumų netgi visiškai priešingose nuomonėse. Visa tai ir gebėjimas jausti žmones subtiliausiais niuansais paverčia Apskritimus apsigimusiais psichologais.
Zigzagas simbolizuoja kūrybiškumą: dominuojančiu Zigzago mąstymo stiliumi yra sintetinis stilius: visiškai skirtingų nesuderinamų idėjų derinimas ir kūrimas viso to pagrindu ko nors naujo ir originalaus. Tai Zigzagų stichija. Beje, kaip rodo testavimo patirtis, zigzago figūrą renkasi maždaug vienas iš penkiasdešimties.
Priešingai nei Apskritimai, Zigzagai visiškai nesidomi sutarimu ir siekia susitarimo ne nusileidimo būdu, o užaštrindami idėjų konfliktą ir sukurdami naują koncepciją, kurioje ir yra išsprendžiamas šis konfliktas, tai yra jis išnyksta. Pasinaudodami savo įgimtu proto aštrumu jie gali būti pakankamai kandūs ir sugeba atverti aplinkiniams akis ir priversti juos pamatyti naują galimą sprendimą.
Zigzagai paprasčiausiai negali dirbti gerai struktūruotose ir kontroliuojamose situacijose. Juos erzina tiksli hierarchija ir instrukcijos, aiškiai fiksuotos pareigybės ir darbo principai. Jiems darbo vietoje būtina turėti didelę įvairovę ir aukštą stimuliacijos lygmenį (aplinkinių pritarimą). Jeigu norite iš Zigzago darbo gauti maksimalų pelną, tai suteikite jam maksimalią nepriklausomybę darbo vietoje ir jis jus nustebins, įgyvendins svarbiausią savo užduotį – generuoti naujas idėjas ir darbo metodus.
Zigzagai žiūri į ateitį ir labiau domisi galimybėmis, o ne realybe. Idėjų pasaulis jiems toks pat realus kaip ir visas kitas materialus pasaulis. Zigzagai – nenumalšinami savo idėjų skleidėjai ir sugeba motyvuoti visus aplinkinius. Tačiau jiems nepakanka diplomatijos: jie nesugeba tvardytis, jie ekspresyvūs, kas drauge su jų ekscentriškumu kliudo jiems įgyvendinti savo idėjas realiame gyvenime.
Be to, Zigzagai nesugeba pasirūpinti konkrečiomis detalėmis (jiems tai nuobodu) ir ne pernelyg stengiasi užbaigti darbus iki pabaigos, nes pasibaigus naujumui prarandamas ir susidomėjimas idėja.
Iš pirmo žvilgsnio šis testavimas atrodo labai paprastas ir prieinamas kiekvienam. Tačiau čia ir glūdi jo unikalumas: tokiu paprastu būdu labai tiksliai atskleidžiamas žmogaus psichologinis portretas! Be to, galima išsiaiškinti ne tik pačius svarbiausius žmogaus bruožus, bet ir tuos, kurie pasireiškia „mažumoje“ – tam pakanka pažiūrėti, kurią figūrą jis pastatė į paskutinę vietą.
REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
TOLIAU SKAITYKITE
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą