Skausmas, pasirodo, gali turėti teigiamos įtakos žmogui – bent jau taip tvirtina Bufalo universiteto mokslininkai. Jų įsitikinimu, skausmas parengia žmogaus organizmą būsimiems stresams, leidžia pajusti, kad galėjai valdyti nemalonius praeities įvykius, moko įveikti tuos nemalonumus, kurti socialinius tinklus, palaikančius esant tokioms situacijoms. Beje, tai pasakytina tiek apie psichologinį, tiek apie fizinį skausmą.
Mokslininkai atliko štai tokį eksperimentą: moterys ir vyrai buvo paprašyti prisiminti nemalonius gyvenimo momentus – tokius kaip ligos, gamtiniai kataklizmai, mirtys ir nuopuoliai. Tuo pat metu, mintydami niūrias mintis, savanoriai kišo rankas į ledinį vandenį. Taigi žmonės, kuriems gyvenime teko patirti ne vieną skaudžią situaciją, šį išbandymą ištvėrė lengviau.
Kito eksperimento metu buvo įrodyta, kad žmonės, atlaikę daug nemalonumų arba visai su jais nesusidūrę, gerokai dažniau skųsdavosi nugaros skausmais. Problema tik ta, kad mokslininkams kol kas nepavyko nustatyti, kiek nemalonumų turėtume patirti, kad taptume jų „ištreniruotais“ storaodžiais bebaimiais.