Todėl specialistai tėvelius ir pedagogus ragina itin atidžiai rinktis lektūrą mažiesiems.
Greta klasika tapusių laidinių vaikams (kad ir A.Lindgren ar K.Kubilinsko knygelių) dabar apstu naujų, nežinomų ir negirdėtų autorių knygų. Tarp jų apstu ir tokių, kurios apiformintos kaip šaunus leidinukas vaikams, tačiau tekstai – visiškai nekorektiški, netinkami tokio amžiaus skaitytojams, juose pažeriama pernelyg daug vaikui dar nesuvokiamos informacijos.
Pasak psichologų, šiuolaikiniai vaikai ir taip turi „suvirškinti“ gerokai daugiau informacijos, nei jų bendraamžiai, gyvenę prieš 15-20 metų. Taigi ir mažiesiems skirtose knygose ėmė gausėti informacijos, kurią anksčiau gaudavo tik vyresnio amžiaus vaikai. Tai – nieko baisaus. Tačiau vis dėlto daugelis šiuolaikinių knygelių kartu su informacijos gausa gali išprovokuoti ir vaiko stresą – knygelės turinys gali būti visiškai nesuvokiamas, sunku perprasti pagrindinę mintį arba pernelyg stilizuotas autoriaus aprašomas pasaulis.
Tiesa, tokios pastabos dar nereiškia, kad šiuolaikinių kūrinių vaikams skaityti neverta. Naujos madingos knygelės padeda mažyliui adaptuotis išoriniame pasaulyje. Tiesiog specialistai rekomenduoja tėvams nuolat domėtis, ką būtent skaito jų atžala ir geranoriškai padėti – paaiškinti, pamėginti kartu suvokti ir perprasti knygelės turinį.