toks meilės žaidimų paįvairinimas gali patikti ilgam.
Pastebėjote? Judu tarsi pasikeitėte vaidmenimis. Dabar jau jam reikia nusiteikti, pasiruošti, jis nori ilgesnės įžangos, o jums galvoje – tik kulminacija. Įmanytumėte – iškart po to nusisuktumėte ir užmigtumėte. Jei ne rekomendacijos dar 20 min. pagulėti kilstelėjus dubenį.
O štai čia ir prasideda santykių krizė: vyras jaučiasi vis labiau išnaudojamas vieninteliam tikslui, apvaisinimui, jūs – vis labiau susierzinusi, kad jis nebenori paklusti jūsų komandai, išsisukinėja arba tapo abejingas.
Ar yra išeičių?
Pasak psichologų, visiškai atsikratyti „sekso pagal pareikalavimą“ nerimo pavyks tik tada, kai pagaliau nėštumo testas parodys išsvajotąsias dvi juosteles. Tuo tarpu vaisingumo specialistai tikina, jog atsipalaidavus ir nusiraminus šansai pastoti labai ženkliai padidėja. Taigi nebelieka nieko kito, kaip tik išguiti iš savo miegamojo „pareigos seksą“ ir susigrąžinti „malonumo seksą“, kaip pasitenkinimą keliantį žaidimą ir fizinę bei emocinę meilės išraišką. O prie šio tikslo priartėti jums padės 5 žingsniai:
1. Atvirumas. Būkite atvira su pačia savimi ir pamėginkite suvokti, kas būtent jus taip neramina ir dėl ko kilo ši įtampa? Baimė, kad taip ir nesusilauksite vaikų? Ar nepasitikėjimas savo jėgomis, kad nesugebėjote pastoti per savo užsibrėžtą laiko tarpą? Išmokite atsipalaiduoti, atsikratykite įpročio planuoti savo gyvenimą, pasikalbėkite apie savo baimes ir nerimą su partneriu. Jei jaučiate, kad padėtis tampa nebekontroliuojama – ryžkitės padaryti pertrauką bandymuose ir atidėkite pastojimo planus bent 2-3 mėnesiams. Be abejo, per tą laiką mylėtis nedraudžiama, tačiau liaukitės skaičiavusi vaisingas ir nevaisingas dienas, nebesimatuokite bazinės temperatūros ir pamirškite, kada jums turėtų vykti ovuliacija.
2. Pabėgimas. Praplėskite savo interesų ratą. Galbūt tai padės atitrūkti nuo minčių apie nėštumą, o jūsų partnerį išgelbės nuo begalinių jūsų plepalų apie kūdikio planavimą. Beje, nenustebkite – vyrai paprastai ir šioje situacijoje išlieka vyrais ir ne itin noriai leidžiasi į plepalus „kas būtų, jei dabar pradėtumėte kūdikį“ arba „ką darytumėte, jei ir šį mėnesį nepasisektų“. Jei vis dėlto jaučiate poreikį išsikalbėti – skirkite tam vieną vakarą per mėnesį, ne daugiau.
3. Aplinka. Manote, kad „kalta aplinka“ būna tik politikoje? Anaiptol! Jei norite, kad į miegamąjį sugrįžtų seksas – atnaujinkite jo interjerą romantiškomis detalėmis, susikurkite čia jaukų, mielą ir patogų kampelį. Tegul čia netrūksta minkštų pagalvėlių, jums patinkančių spalvų, mielų suvenyrų.
4. Dėmesys Sau. Dabar jau žinote, kad seksas gali kelti stresą. Mintys apie vaikus – taip pat. Jau nė nekalbant apie „jaukų“ pasisėdėjimą su vaikų turinčiais draugais ar eilinį giminės susiėjimą, kur visi tik ir klausinėja – kada? Todėl padarykite viską, kad tik kompensuotumėte streso padarytą žalą: užsirašykite į jogos kursus, nusipirkite abonementą į sporto klubą ar baseiną, palepinkite save atpalaiduojamojo masažo procedūromis.
5. Dėmesys Jam. Kuo ilgiau jums nesiseka pastoti, tuo labiau jūs jaučiate nusivylimą, o jūsų partneris – spaudimą. Vyrai neapdovanoti tokiu stipriu tėvystės instinktu, kaip moterys – motinystės. Todėl jie nejaučia didelio skirtumo, ar pastosite šiandien, ar po pusmečio. Tuo tarpu su kiekvienu mėnesiu vis stiprėjantis jūsų troškimas ir didėjantis nusivylimas jį verčia jaustis kaltu, spaudžiamu ir genamu į kampą. Tad nepamirškite, jog esate ne tik kūdikio trokštanti būsima mama, bet ir žavi moteris, kuri moka flirtuoti, gundyti, vilioti ir žaisti. Pamenate? Seksualūs apatiniai, vakarienė su jo mėgstamais patiekalais, miela dovanėlė jam – visi šie triukai vis dar veikia!
Parengė Laura Barzdaitienė