• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie seksologai teigia, kad vyrų ir moterų seksualiniam aktyvumui įtakos turi žmogaus bioritmai. Šiuo metu mokslininkai nustatę tris bioritmų tipus − lytinių hormonų gaminimosi ciklą, paros ir sezoninius. Iš jų didžiausią įtaką seksualiniam aktyvumui turi hormoninis ritmas.

REKLAMA
REKLAMA

Hormoninis ritmas − žmogaus seksualinio potraukio ritmą hormonai veikia keleriopai: pirmiausia nuo hormonų kiekio priklauso mėnesinis lytinio aktyvumo ciklas − moterų mėnesinių ciklą reguliuoja estrogenų ir progesteronų ritminė koncentracijos kaita, o vyrų ciklą, trunkantį apie dvidešimt dienų ir daug sunkiau pastebimą, reguliuoja testosterono gaminimosi ciklas.

REKLAMA

Paros ciklas − jį reguliuoja androgenų koncentracijos kaita: ryto valandomis jų esti daugiausia, o vakare − mažiausia. Dar trumpesnio periodo ritmą reguliuoja gonadotropino išsiskyrimas. Jo periodas moterims − trys, penkios valandos, o vyrams − vos vienuolika minučių. Be to, moterų seksualinis potraukis pastebimai sustiprėja ciklo viduryje, kartais kelios dienos prieš prasidedant  mėnesinėms ir susilpnėja kelios dienos po jų.

REKLAMA
REKLAMA

Sezoniniai bioritmai − didina seksualinį potraukį pavasarį ir ankstyvą vasarą ir silpnina rudenį ir žiemą. Manoma, kad nuo sezoninių bioritmų priklauso tikimybė pradėti mergaitę ar berniuką. Sakoma, kad iš pavasarį ir ankstyvą vasarą pradėtų vaikų daugiau gimsta mergaičių, o žiemą − berniukų.

Seksologai tvirtina, kad kai vyro ir moters bioritmai ryškiai skiriasi, tai gali turėti neigiamos įtakos šeimos gyvenimui, o siekiant juos sušvelninti, prisitaikyti vienam prie kito, reikia daugiau pastangų ir energijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų