• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikai, kai nėštukės šventai tikėdavo, kad augant pilveliui reikia valgyti už du – jau praeity. Holivudo kūdikių bumo sužavėtos būsimosios mamos dabar daug dažniau stengiasi valgyti taip, kad iškart po gimdymo galėtų kuo lengviau ir greičiau sugrįžti prie savo buvusio kūno svorio ir linijų. Viskas būtų puiku, jei tas „lengviau ir greičiau“ realybėje nereikštų „tuojau pat tokia pat“.

REKLAMA
REKLAMA

Medikams kelia nerimą vis daugiau nėščiųjų, kurios besilaukdamos kūdikio ryžtasi ekstremalioms dietoms bei noriai didina savo treniruočių krūvius – kad užsitikrintų galimybę nėštumo metu priaugtų kilogramų atsikratyti vienu ypu, per gimdymą.

REKLAMA

Sveika nėščioji per 9 mėnesius turėtų priaugti apie 10-14 kg. Kokie pavojai gresia kūdikiui ir pačiai būsimai mamai, jei ji įsikala į galvą priaugti ne daugiau kaip, tarkime, 7-8 kg?

Gera savijauta ir teigiamos emocijos svarbiau, nei kilogramai

Specialistų teigimu, būsimai mamai ir kūdikiui svarbiausia, kad šie ypatingi 9 mėnesiai prabėgtų kupini teigiamų emocijų, pasitikėjimo savimi ir vidinės ramybės. Be abejo, kartais tokiam idealiam laukimui sutrukdo įvairios nuo pačios mamos nepriklausančios gyvenimiškos situacijos ir aplinkybės.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vis daugiau moterų be kitų priežasčių nerimauti užkrauna sau dar ir perdėtą nerimą, kaip gi jos atrodys ir kiek svers po gimdymo. Neretai šis nerimas persekioja visus 9 mėnesius. O kad nereikėtų priaugtą svorį mesti palengva ir po truputį, kaip rekomenduoja sveikas protas ir medikai, jos puola uoliai laikytis dietos ir sportuoti tikėdamos, kad taip ir joms, ir kūdikiui bus geriau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėštumo metu moters organizme vyksta itin sudėtingi procesai. Kad jie vyktų sklandžiai, būtina su maistu gauti visų reikalingiausių maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų. Todėl bet kokia žemo kaloringumo dieta pridarytų dar daugiau žalos, nei tas pats mitybos režimas ne nėštumo metu.

REKLAMA

Tačiau dar daugiau žalos pridaro tai, kad lieknumo manijos apsėsta nėščioji nuolat jaučia nepasitenkinimą savimi ir savo kūnu, tai trukdo pasitikėti savimi bei susitelkti laukiančioms gyvenimo permainoms.

Nėštumo distancijos

Jei nėštumas nekomplikuotas, būsimos mamos raginamos neprikaustyti savęs prie lovos ar kėdės, o atvirkščiai – kuo daugiau judėti, pasivaikščioti, jei yra noro ir jėgų – pasportuoti. Aktyvus gyvenimo būdas – gana svarbus tiek būsimos mamos, tiek jos kūdikio sveikatai.

REKLAMA

Nuosaikios treniruotės padeda būsimoms mamoms jaustis geriau, jausti savo kūną, šalina nuovargį, padeda išvengti ar bent jau sušvelninti nugaros skausmus, venų varikozę, pykinimą, galiausiai kelia nuotaiką.

Tačiau nėštumo metu ypač svarbu sportuoti saikingai. Pernelyg daug pastangų ir jėgų reikalaujantis sportas jau nebesuteikia minėtos naudos, daug dažniau pridaro nemalonumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mankšta nėštumo metu iš esmės yra teigiamas dalykas, - tvirtina Patrickas O‘Brienas, Didžiosios Britanijos Karališkojo akušerijos ir ginekologijos koledžo atstovas. – Problemų kyla tik tada, kai moteris siekia mankštintis daugiau, nei pajėgia jos kūnas“. Kaip pavyzdį jis pateikia garsią britų ilgų distancijų bėgikę Paulą Radcliffe: nėštumo metu ji aktyviai sportavo, žvelgiant iš šalies jos kartu su pilvuku įveikiamos distancijos gali pasirodyti tiesiog beprotiškos. Tačiau atsižvelgiant į tai, kokius fizinius krūvius ji pakeldavo iki nėštumo, viskas stoja į savo vietas: jos kūnas nesunkiai paklusdavo šiek tiek palengvintam treniruočių režimui. Tačiau jei moteris, iki nėštumo tik vidutiniškai sportavusi arba apskritai to nedariusi, ūmai sugalvotų imtis panašių žygių – ji sukeltų rimtą pavojų ir sau, ir savo būsimam kūdikiui.

Patarimai besirūpinančioms figūra

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų