„Svarbiausias dalykas gyvenime – būti laimingu dabar, šioje magiškoje ir stebuklingoje akimirkoje“ – Džo Vitali (Joe Vitale)
Praeitoje dalyje išsiaiškinome nepaprastą vizualizacijos galią bei jos praktinę naudą mūsų gyvenime. Paaiškinome, kodėl svarbu iš anksto pajusti emocijas, dar prieš įgyvendinant tikslus.
Šioje, deja, jau paskutinėje straipsnių ciklo dalyje aprašysime svarbiausią traukos dėsnį – vadžių atleidimą. Kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, norint pasiekti tikslus, kartais reikia nukreipti nuo jų dėmesį.
Žingsnis nr. 5: atleiskite vadžias
O štai paslaptis, kuri gali jus nustebinti: kai ko nors norite, bet galite be to gyventi, padidinate savo galimybes tai turėti. Tai viena iš likimo ironijos apraiškų. Kol tarsi juokais ko nors trokštate, bet nesate šio noro įsikibę, greičiausiai visata jums tai padovanos.
Tačiau vos imsite kalbėti: „Aš būtinai turiu tai gauti“, pradėsite tai nuo savęs tolinti. Kodėl? Nes skleidžiate energiją, atstumiančią nuo jūsų tai, ko trokštate. Nes sutelkiate dėmesį į poreikį, o ne į akimirką. Nes jūs dar neperpratote svarbiausios paslapties, penktojo žingsnio: atleiskite vadžias.
Prieš keletą metų supratau, kad daugelis mūsų nemėgstame atleisti vadžių, nes mums nebelieka su kuo grumtis. Dingsta drama. Daugelis manome, kad jei negalime kovoti ir priešintis, vadinasi, nieko nepasiekiame ir niekur nejudame. Grumtynės teikia laimėjimo pojūtį. Grumdamiesi galite sakyti: „Aš bent mėginu.“
Grumtynės mūsų ego suteikia veržlumo. Jauseną, kad darome kažką naudinga. Savaime tai nėra blogai. Jei jūsų ego reikia paplekšnojimo per petį, leiskite jam kautis dėl kai kurių troškimų. Tačiau esmė ta, kad to daryti jums visai nebūtina. Yra ir kitas kelias... lengvesnis.
Mūsų viduje yra du skirtingi būviai – ne asmenybės, bet mąstymo aspektai. Pirmoji savastis yra tarsi jūsų ego – dalis, siekianti kontroliuoti. Antroji savastis – tai jūsų vidinis šeimininkas, dalis, susijusi su visa kita. Pirmosios savasties užduotis – pasirinkti, ko jūs norite, ir skleisti tai. Antrosios – suteikti tai jums.
Buvo atrasta, kad žmonės, išmokę leisti įvykiams tekėti sava vaga ir pasitikėti tokia jų eiga, dažniau gauna nei negauna, net palyginti su tais, kurie dėl to kovoja.
Ta pati koncepcija tinka ir gyvenime. Pasirinkite, ko norite, ir leiskite Dievui ar visatai jums suteikti. Leiskite jiems vadovauti įvykiams, padėsiantiems įgyvendinti jūsų troškimus. Jums nereikia žinoti, kaip jūs ką nors pasieksite. Žinojimas „kaip“ gali tapti kliūtimi.
Jei pasirenkate ką nors įgyvendinti ir uoliai ieškote, bet nerandate būdo tai pasiekti, galite nuleisti rankas. Sąmonė negali aprėpti visų galimybių. Atsisakykite kontrolės ir išlaisvinkite visatą, kad teiktų tai, ko norite.
Galite prašyti to, ką norite daryti, turėti ar kuo būti, tačiau būtina norėti, kad visata jums padovanotų dar daugiau. Kodėl taip yra? Nes visata aprėpia jūsų vaizdą, o jūsų ego – ne. Jūsų darbas yra paprašyti, ko norite, ir veikti pagal vidines paskatas.
Pati visata stums jus troškimo link, o jį – jūsų link. Jums tereikia leisti įvykiams tekėti sava vaga ir tuo pat metu veikti pagal savo vidines paskatas. Atsikratykite baimės, abejonių, nerimo, nevilties ir kitų neigiamų emocijų, verčiančių jus jaustis menkaverčiais.
Garsusis poetas ir išminčius Rumi parašė žodžius, galinčius jums padėti: „Tai, kas neįvyksta, užkerta kelią nesėkmėms.“ Pagalvokite apie tai. Jūs prašomi tik pasitikėti. Tikėti, kad tai, kas nutinka yra gerai; ir tikėti, kad jei nenutinka tai, ko jūs norite, taip pat yra gerai.
Triukas, kaip pasiekti, ko nori, yra tikėti, kad tai, ką gaunate, yra tai, ką ir norėjo pasiekti. Jūs tai pritraukėte. Kuo geriau suprasite norų ir galimybių pusiausvyrą arba troškimo ir nesusisaistymo su rezultatai pusiausvyrą, tuo jausitės laimingesni kiekvieną akimirką.
Šis, penkių dalių straipsnių ciklas yra paremtas nuostabia Džo Vitali knyga „Traukos dėsnis“, kurią išleido „Alma Littera“ leidykla.