Moterų seksualumas seniai nebėra nepatogi tema. Tačiau praeities dogmos ir stereotipai mūsų sąmonėje gyvi iki šiol. Tuo tarpu nemažai intymios sferos problemų, pasak psichologų, dažnai kyla dėl iškreipto požiūrio į seksualumą. Portalas psychologies.ru įvardijo keletą dešimtmečių vyravusius mitus, kuriuos pavyko paneigti.
1 mitas. Moterys pagal prigimtį yra monogamiškos
Moterys (skirtingai nei vyrai) esą „užprogramuotos“ jausti seksualinę trauką tik vienam vyrui. Dažnai ši idėja fiziologiniu požiūri iškeliama kaip vienintelė teisinga. Kadangi moters biologinis tikslas – pagimdyti sveikus vaikus, ilgą laiką manyta, kad ji turi būti išranki ir visą gyvenimą saugoti ištikimybę vieninteliam vyrui. Deja, ne viskas taip jau akivaizdu... Po kelerių metų santykių su tuo pačiu partneriu moters noras užsiimti seksu itin sumažėja. Apie tai knygoje „Ko nori moterys? Mokslas apie moters seksualumą“ rašo žurnalistas Daniel Berghner.
O visai neseniai Gvelfo (Kanada) universiteto mokslininkai patvirtino, kad moterų seksualinė trauka nuolatiniam partneriui silpnėja greičiau nei vyrams. Tyrimo autoriai teigia, kad tam įtakos gali turėti hormonų pusiausvyra, taip pat ir tai, kaip moteris jaučiasi: ar jos santykiai su partneriu artimi, ar ji jaučiasi geidžiama, saugi, mylima.