Daugiau nei pusė amerikiečių mano, kad dėl to, jog pastaruoju metu vis dažniau girdime apie sekso skandaluose skęstančius politikus, kalta ne žema jų moralė, o tai, kad politikus daug akyliau stebi visuomenės akys.
„Pew“ tyrimų centras kartu su laikraščiu „The Washington Post“ birželio 9-12 dienomis atliko telefoninę daugiau nei 1 000 suaugusių JAV gyventojų apklausą, kurios metu paprašė atsakyti, kodėl vis dažniau aukšti pareigūnai pakliūva į sekso skandalus. 57 procentai respondentų teigė, jog pagrindinė priežastis ta, kad politikai yra paprasčiausiai įdėmiau sekami, o beveik penktadalis (19 %) mano, kad tai susiję su moralės problemomis. Beje, dalis pastarosios nuomonės šalininkų (13 nuošimčių) laikosi nuomonės, kad kai žmonės patenka į aukštas pozicijas, jie yra linkę atsisakyti aukštų standartų, o 4 procentai įsitikinę, kad politika apskritai traukia mažiau dorus individus.
Mokslininkai teigia, kad politikų neištikimybės ir skandalingo elgesio priežastys yra nevienareikšmės – tie vyrai ir moterys, kurie užkopia į politikos aukštumas, susiduria su daugiau pagundų, be to, dažnai susigundo eiti „į kairę“ manydami, kad jiems pavyks išsisukti.
Templo universiteto profesorius ir buvęs JAV psichologų asociacijos prezidentas Frankas Farley turi kitokią nuomonę: jis įsitikinęs, kad ne žmonės, patekę į politiką, susipurvina, o ši sritis kaip tik vilioja tuos, kurie dievina riziką ir mėgsta adrenaliną.
Vašingtono Evegryno valstybinio koledžo istorikė bei knygos „Marriage, A History“ (Santuoka, istorija – angl.) autorė Stephanie Coontz mano, kad galų gale žmonės atleidžia politikams paklydėliams. Ji teigia, kad visuomenė ilgai nepyksta, ir net buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris, kuris į žiniasklaidos akiratį pateko praėjusį mėnesį, kai paaiškėjo, kad yra biologinis buvusios savo namų tvarkytojos vaiko tėvas, ateityje galėtų drąsiai kandidatuoti JAV prezidento rinkimuose.