• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip gyvena laimingi žmonės?

Visi kartais paburbam dėl įtempto darbo grafiko ar atsikeliame ne ta koja - ar tai reiškia, kad galima save pavadinti nelaimingu žmogumi? Ar laimingi tie, kurie nuolat šmaikštauja ir garsiai juokiasi? Psichologai sako, kad galima išskirti šiek tiek kitokius laimingo žmogaus bruožus ir taisykles, kuriomis vadovaujantis jausitės užtikrintai ir ramiai. Ir būsite laimingi!

REKLAMA
REKLAMA

 

1. Socialiniai ryšiai Laimingi žmonės palaiko artimus ir šiltus santykius su kitais žmonėmis. Visų pirma, su savo mylimaisiais, tėvais, giminaičiais, o taip ir su kaimynais, kolegomis. Šie žmonės stengiasi įsilieti į bendruomenę - dalyvauja savanoriškų organizacijų veikloje, lanko įvairius diskusijų klubus, susibūrimus. Psichologai teigia, kad įtemptas gyvenimo ritmas, paviršutiniškas bendravimas telefonu, internetu yra pagrindinės depresijos priežastys. Spėjama, kad iki 2020-ųjų depresija ir kitos dvasinės ligos taps viena pagrindinių mirtingumo priežasčių.

REKLAMA

2. Meilė veiklai Psichologai pabrėžia, kad laimingais jaučiasi tie, kurie turi pakankamai daug mylimos veiklos, darbe stengiasi įžvelgti teigiamas puses, nesibaimina jo keisti, jeigu situacija ima slėgti arba pasidaro sudėtinga. Tyrimai rodo ir tai, kad dirbantys dėl pinigų jaučiasi labiau prislėgti, jautriai reaguoja net į, palyginus, smulkius finansinius nuostolius. Laimingi žmonės linkę turėti hobių, kuriems negaili nei laiko, nei piniginių sąnaudų.

REKLAMA
REKLAMA

3. Dėkingumas ir pagalba Dažna depresijos priežastis yra nesugebėjimas blaiviai vertinti situacijos, pernelyg stiprūs išgyvenimai. Psichologai teigia, kad laimingi žmonės jaučia dėkingumą dėl savo gyvenimo, džiaugiasi būdami sveiki, turėdami, kur gyventi, galėdami praleisti laiko su brangiais žmonėmis. Tyrimai ir apklausos parodo ir tai, kad laimingais save vadinantys žmonės nevengia padėti, aukoti pinigų, retai tikisi atlygio dėl savo gerų poelgių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Optimizmas Optimistinį laimingų žmonių mąstymą galima suskirstyti į tris dalis: 1. Šie žmonės suvokia, kada jie gali kontroliuoti situaciją. Jie linkę imtis tokios veiklos, kuri jiems lengvai sekasi, suvokę, kad tampa sudėtinga laimingi žmonės keičia strategiją. 2. Laimingi žmonės supranta, kad problemos nėra amžinos, matydami galutinį tikslą ir eidami link jo šie žmonės pernelyg nesijaudina dėl smulkių nesėkmių. 3. Laimingi žmonės skiria gyvenimą į kelias dalis ir jų nepainioja - pavyzdžiui, nepasisekus darbe šie žmonės stengiasi visas problemas palikti ofiso viduje, o namo grįžta nurimę, neišsilieja ant šeimos narių, suvokia, kad jeigu kažkas griūna darbe, tai griūna tik darbe, tad belieka pasidžiaugti savo ir šeimos sveikata, gražia draugyste, mylimu hobiu ir t.t.

5. Gyvenimo kelias Laimingi žmonės yra linkę susikurti nepajudinamą gyvenimo kelią, kuriuo stengiasi eiti - dažniausiai tai asmeniniai principai, kuriems šie žmonės nenusižengia arba svarbūs, visą gyvenimą trunkantys tikslai - pavyzdžiui, šeimos sukūrimas ir puoselėjimas, mylimo verslo plėtojimas, savišvieta, mokslas. Laimingi žmonės dažniau linkę pasikliauti religijomis ir jaučiasi ramūs bei užtikrinti, vadovaudamiesi, pavyzdžiui, Biblija, daugelį dalykų patikėdami Dievo valiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų