„Kiti rašytojai išsamiai ir tiksliai apibūdino kelią, vienintelė mano viltis yra ta, kad šios paskubomis parašytos eilutės įkvėps jaunuolį ar merginą atsistoti ir juo eiti“ — Russell H. Conwell
Sėkmė neturi paslapčių. Jos balsas amžinai skamba prekyvietėse, riaumoja laukinėje gamtoje. Ji taria tik vieną žodį — VALIA. Kiekvienas žmogus, išgirdęs šį žodį ir paklausęs jo žinios, yra visiškai pasiruošęs kopti į gyvenimo aukštybes.
Noriu perduoti žinią jaunimui. Tai žinia, kurios teisingumą patvirtino daugybės žmonių gyvenimai, kuriuos turėjau garbės stebėti. Žinia tokia: jūsų ateitis stovi prieš jus kaip neapdoroto marmuro blokas. Galite iš jo iškalti tai, ką norite. Nei likimas, nei aplinka, nei jokios kliūtys, atsiradusios jūsų kelyje, negali sulaikyti jūsų, žengiančių sėkmės keliu, jei jus ves tvirtas pasiryžimas, gera sveikata ir protas.
Užsispyrimas Filadelfijos universitete
Užsispyrimas — tai baterija, kontroliuojanti visus gyvenimo kelius. Tai šarvas, nuo kurio lengvai atsimuša priešų raketos. Vienas dalykas, kurį visą gyvenimą bandžiau perteikti jaunimui, yra tas, kad kai jie išlaisvina VALIĄ ir liepia VAIRUOTI, jie pakeliui į aukštumas.
Institucija, iš kurios kilo Temple universitetas Filadelfijoje, buvo sukurta prieš trisdešimt metų specialiai tam, kad suteiktų aukštesnįjį išsilavinimą nepasiturintiems vaikinams ir merginoms, kurie pasirengę sunkiai dirbti. Mačiau, kaip pro jo duris žengė devyniasdešimt tūkstančių studentų.
Didelė dalis šių žmonių atsikraustė į Filadelfiją neturėdami nė cento, bet tvirtai pasiryžę gauti išsilavinimą. Nepažįstu nė vieno, kuris būtų grįžęs namo nugalėtas. Pasiryžimas turi stiprių rūgšties savybių: jis gali sugriaužti bet kokias grandines.
Valios trūkumas
Priešinga būsena — valios trūkumas — yra stipriausias nesėkmės ginklas. Beviltiškiausioje situacijoje atsiduria tas žmogus, kuris tiki, kad sėkmė — tai durys, pro kurias įžengs, jei pakankamai ilgai be tikslo šmirinės aplink.
Kai kurie žmonės tiki, kad kepti karveliai patys atskris į burną, naftos gręžiniai neišseks, o atėjus pietų metui žuvys pačios įšoks į valtį. Jie tiki, kad gyvenimas — tai stebuklų serija. Jie tinginiauja ir pasitiki savo laiminga žvaigžde bei tiesmukai tvirtina, kad pasaulis turi juos išlaikyti.
Faktas yra tas, kad pasaulis žmogui nėra skolingas nieko, ko tas neuždirbo. Šiame gyvenime žmogus sulaukia to, ko yra vertas, turi atlyginti už viską, kas jam duodama. Pasyvi sėkmė neegzistuoja.
Istorija apie jauną anglą
Aš prisimenu tūkstančių vaikinų ir merginų, kuriuos pažinojau, istorijas. Šie žmonės susidūrė su visomis įmanomis kliūtimis ir jas nugalėjo vien valios pastangomis ir atkakliai dirbdami įrankiais, kuriuos jiems davė Dievas.
Praėjo beveik trisdešimt metų nuo to laiko, kai į mano biurą atėjo jaunas anglas. Jis norėjo lankyti viešojo kalbėjimo kursus mūsų universitete.
— Kodėl nenori tapti teisininku? — paklausiau jo. — Esu neturtingas! Neturiu šansų! — liūdnai purtydamas galvą atsakė jis. — Žinoma, neturi šansų, — sušukau, — jeigu neturi ryžto to siekti!
Kitą vakarą jis vėl pasibeldė į mano duris. Veidas švytėjo, akys degė pasiryžimu. „Nusprendžiau tapti teisininku“ — pareiškė jis, ir iš balso tono supratau, kad vaikinas kalbėjo labai rimtai.
Kai tapo Filadelfijos meru, jis tikriausiai dažnai pagalvodavo apie tą akimirką kaip apie svarbiausią gyvenimo įvykį.
Jeigu pasiryši, gali užkopti į patį viršų!
Prisimenu jauną Konektikuto ūkyje augusį vaikiną, juo nusivylė visi mokytojai ir vadino jį kvailiu. Jis metė mokyklą vos septynerių ir iki dvidešimt vienerių dirbo tėvo ūkyje. Tada jis kažkodėl susidomėjo gyvulių kilme ir raida. Pradėjo skaityti zoologijos knygas, kol, palaipsniui plečiantis jo supratimo riboms, vaikinas grįžo į prieš keturiolika metų paliktą mokyklą.
Kažkas jam pasakė: „Jeigu pasiryši, gali užkopti į patį viršų!“.
Jis įsikibo šios vilties, ją maitino, kol ji galiausiai visiškai jai pasidavė. Sulaukęs dvidešimt aštuonerių, pradėjo lankyti koledžą ir su mūsų pagalba jį baigė. Šiandien šis jaunuolis yra gerbiamas Ohajo koledžo zoologijos profesorius.
Raskite savo nišą
Tokių pavyzdžių nesustodamas ir nesikartodamas galėčiau vardyti ilgai. Iš visų jaunuolių, kuriems padėjau koledže, negaliu prisiminti nė vieno, kuriam būtų kas nors nepavykę, nebent sukliudydavo prasta sveikata.
Žinoma, niekada nebandžiau padėti tam, kuris nebandė padėti sau. Kai tik žmogus nusprendžia, kokio siekia tikslo, jis atsiduria strateginėje pozicijoje, kad pamatytų ir pasinaudotų viskuo, kas galėtų padėti tą tikslą pasiekti.
Kai tik jaunuolis sako, kad jeigu būtų jo valia, jis taptų teisininku, inžinieriumi ar kuo kitu, aš visada atsakau: „Gali būti tuo, kuo nori, jei pasauliui to reikės po dešimties metų“.
Tai primena man vieną salygą, su kuria turi sutikti ambicingas jaunimas. Turite investuoti save ir savo pinigus į reikalingą nišą. Turite pasirinkti specialybę, kuri atitinka konkrečius jūsų sugebėjimus arba reikalinga specifiniam žmonių poreikiui tenkinti.
Kaip galėdami anksčiau pasirinkite, kokį darbą dirbsite gyvenime. Tada galėsite nuolat ginkluotis tikslingai stebėdami aplinką ir skaitydami. Yra daug dalykų, kurių vidutinis vaikinas ar mergina išmoksta mokykloje, nors jų galima išmokti ir kitur.
Sekančioje straipsnio dalyje aprašysime milijonierių gyvenimą, valios ugdymą bei išsilavinimo galią.