• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akušerės, ginekologai, gimdymo namų atstovai tiki, kad sumažinus stresą gimdymo metu taip pat sumažėja komplikacijų vaisiui. Tačiau gimdymą vandenyje visuomet turėtų prižiūrėti medicinos darbuotojas.

REKLAMA
REKLAMA

Gimdymo vandenyje privalumai

Nauda motinai:

• Vanduo ramina, atpalaiduoja, suteikia komforto.

• Vėlesniuose gimdymo perioduose vanduo suteikia moteriai energijos.

• Plūduriuojant vandenyje, sumažėja moters kūno svoris, todėl ji gali laisvai judėti ir pakeisti pozą.

REKLAMA

• Plūduriuojant vandenyje, gimdos susitraukimai efektyvesni, kraujo cirkuliacija geresnė, todėl gimdos raumenys geriau aprūpinami deguonimi, mažiau skauda moteriai ir daugiau deguonies gauna vaisius.

• Panirimas į vandenį dažnai padeda sumažinti dėl streso pakilusį kraujo spaudimą.

• Vanduo skatina streso hormonų išsiskyrimą, todėl moters organizme daugiau pasigamina endorfinų – skausmą malšinančių medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA

• Plūduriuojant vandenyje, tarpvietė pasidaro elastingesnė ir labiau atsipalaiduoja, todėl sumažėja plyšimų rizika ir pažeidimo gylis, rečiau prireikia epiziotomijos ir tarpvietės siuvimo.

• Kadangi vandenyje gimdanti moteris atsipalaiduoja fiziškai, ji gali atsipalaiduoti ir protiškai sukoncentruodama savo pastangas į gimdymo procesą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Vanduo suteikia šiokio tokio privatumo, todėl sumažėja nerimas ir baimė.

Nauda kūdikiui:

• Vanduo sukuria tokią pačią aplinką kaip ir amniono maiše.

• Vanduo sumažina stresą, apsaugo.

Rizika motinai ir kūdikiui

Nors per paskutinius 30 metų gimdymas vandenyje išpopuliarėjo visame pasaulyje, tyrimų, kokia rizika kyla pasirinkus būtent tokį gimdymo būdą, padaryta labai nedaug. Kai kurių Europoje atliktų tyrimų duomenimis, perinatalinis mirtingumas gimdant vandenyje ir tradiciniu būdu yra panašus.

REKLAMA

Remiantis Karališkosios akušerių ginekologų akademijos straipsniu, gali kilti teorinė vandens embolijos rizika, kai vandens patenka į moters kraujotaką. Nors Britanijos medicininis žurnalas 95% pasitiki gimdymu vandenyje, jis neatmeta aspiracijos vandeniu rizikos.

Jeigu gimdymo kanale vaisius patiria stresą arba persilenkia ar užspaudžiama virkštelė, kūdikis gali bandyti įkvėpti oro ir įkvepia vandens. Tačiau ši komplikacija turėtų būti labai reta, nes kūdikis nebando įkvėpti, kol neiškeliamas į orą.

REKLAMA

Iki kol pradeda kvėpuoti savarankiškai arba kol nukerpama virkštelė, jis deguonies gauna per virkštelę. Ir paskutinė rizika yra ta, kad kūdikį keliant į vandens paviršių gali nutrūkti virkštelė. Tačiau to galima išvengti imantis ypatingo atsargumo keliant kūdikį ant motinos krūtinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada nerekomenduojama gimdyti vandenyje

• Jeigu sergate lytinių organų pūsleline: virusas lengvai išplinta vandenyje, todėl šią situaciją reikėtų aptarti su gydytoju.

• Jeigu vaisiaus pirmeiga sėdyninė: nors yra sėkmingai pagimdžiusių moterų, kai kūdikis gimė sėdynėle arba kojytėmis į priekį, vis dėlto situaciją turi įvertinti sveikatos priežiūros specialistas.• Jeigu jums diagnozuotas kraujavimas arba infekcija.

REKLAMA

• Jeigu jūsų nėštumas daugiavaisis: nors visame pasaulyje vandenyje sėkmingai gimsta ir dvyniai, vis dėlto reikėtų pasitarti su gydytoju ginekologu.

• Jeigu prasidėjo priešlaikinis gimdymas: jeigu vaisius yra neišnešiotas (gimsta ne mažiau kaip dviem savaitėm anksčiau), gimdyti vandenyje nerekomenduojama.

REKLAMA

• Jeigu vaisiaus vandenys labai užteršti mekonijumi. Šiek tiek mekonijaus vaisiaus vandenyse yra normalu. Kadangi mekonijus iškyla į vandens paviršių, gimdymą prižiūrintis specialistas stebės, ar jo nepasirodė. Vos tik pastebės mekonijaus, jis jį išgriebs arba padės jums išlipti iš vonios. Mekonijus dažniausiai nusiplauna nuo kūdikio veiduko ir pasišalina iš nosies bei burnos iki tol, kol mažylis iškeliamas į vandens paviršių. Jeigu vanduo užterštas ir gimdymas greitas, moteris gali iškelti dubenį virš vandens ir išstumti vaisių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Jeigu jums nustatyta preeklampsija: šią situaciją reikėtų atidžiai aptarti su gydytoju ginekologu.

Esu girdėjusi, kad karšta vonia kenkia nėštumo metu

Tai priklauso nuo vandens temperatūros. Jeigu vanduo per karštas, jums ir jūsų vaisiui kyla dehidracijos ir perkaitimo grėsmė. Jums reikėtų pasirūpinti skysčiais ir pasistengti, kad vandens temperatūra neviršytų 36°C. Vonios gimdymui specialiai ruošiamos atsižvelgiant į šias rekomendacijas.

Kaip pasiruošti gimdymui vandenyje

Pasidomėkite, kaip vertinamas gimdymas vandenyje toje ligoninėje ar gimdymo namuose, kuriuose planuojate gimdyti. Vis daugiau ir daugiau ligoninių įsigyja specialią įrangą, kad galėtų patenkinti tėvų poreikius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų