Miego kokybei įtakos turi tai, dirbate ar esate bedarbis. Organizacijos „Understanding Society“ duomenimis, bedarbiai 40 proc. dažniau skundžiasi nemiga už dirbančiuosius. Tiesa, pats darbas irgi turi įtakos miegui: prastai miega 33 proc. labiausiai nepatenkintų turimu darbu žmonių ir tik 18 proc. tų, kurie savo darbą mėgsta.
Apklausoje dalyvavo 14 000 Didžiosios Britanijos namų ūkių. Paaiškėjo, kad puikiam miegui įtakos turi ir daugiau socialinių faktorių: aukštasis išsilavinimas, santuoka, kūrybinis darbas.
Apklausus 15 000 dirbančiųjų buvo pastebėtos ir kitos miego bei darbo sąsajos:
● Iš dirbančiųjų tik pusę dienos 14 proc. miega daugiau kaip 8 valandas per parą, tačiau tik 6 proc. vyrų ir 10 proc. moterų tiek miega dirbdami 30 ar daugiau valandų per savaitę.
● 14 proc. moterų ir 11 proc. vyrų, dirbančių daugiau kaip 48 valandas per savaitę, miega mažiau kaip 6 valandas per parą. Tam įtakos turi ne tik laiko trūkumas, bet, svarbiausia, stipriai padidėjęs stresas.
● Tik 6 proc. vadovų miega daugiau kaip 8 valandas per parą, o nevadovaujantį darbą dirbančių žmonių tokių yra beveik dvigubai daugiau – 11 proc.
● Iš mažiausiai savo darbu patenkintų žmonių 14 proc. nuolat miega mažiau kaip po 6 valandas per parą, o iš labiausiai patenkintų savo darbu tokių tėra apie 8 proc.