Glamonių pobūdis yra gana individualus, priklauso nuo žmogaus, taip pat ir santykių su kitu partneriu patirties.
Glamonėms galima priskirti ne tik fizinį stimuliavimą ,bučinius, tačiau ir mielus žodžius, tam tikrą žvilgsnį. Glamonės turi būti abiem partneriams malonios ir priimtinos, kadangi priešingu atveju tai sąlygos ne suartėjimą, o atitolimą.
Glamonių svarba ypač didelė poros santykių pradžioje, kai dar nėra nusistovėję elgesio įpročiai, partneriai nevisiškai pažįsta vienas kitą.
Palaipsniui vieni ar kiti glamonių elementai tampa sąlyginiu refleksu, t. y. užtenka to, kad, pavyzdžiui vyras ima glostyti krūtis arba šnabždėti į ausį, ir moteris iškart ima susijaudinti. Esant ilgalaikiams poros santykiams, atitinkamai, glamonių trukmė šiek tiek sumažėja, kadangi partneriai yra prisiderinę.
Jeigu tiek vyras, tiek ir moteris nusiteikę naujovėms lytiniame gyvenime, jie gali keisti ir glamonių įpročius, šitaip susilpnindami sąlyginių refleksų svarbą ir poveikį.
Glamonėjantis yra svarbu laikytis tam tikros veiksmų sekos: pirmiau stimuliuojamos įprastas , mažiau jautrios erogeninės zonos, vėliau jautresnės, stimuliavimas tampa aistringesnis ir stipresnis.
Kaip ir bendrai lytiniuose santykiuose, glamonių metu svarbu, kad veiksmai būtų priimtini abiem partneriams ir jų nežeistų – nei fiziškai, nei emociškai.