Kai draugų akivaizdoje pradedi aiškintis pagrindines problemas, automatiškai sukeli įtampą partneriui. Be to, nesutarimai tampa ne asmenine problema – su jais susiduria ir aplinkiniai. Pažiūrėk į tai iš partnerio pozicijos.
1. Nenustok bendrauti.
Svarbu visada jausti galimybę išlieti susijaudinimą arba aptarti tai, kas atrodo neteisinga. Atsimink, tai ne tai, KĄ tu sakai, o KAIP pasakai!
2. Įsitikink, jog turite laiko, kad galėtumėte pakankamai ilgai apsvarstyti jūsų nesutarimus.
Jeigu stengiesi sustabdyti savo partnerį pakeliui į darbą arba skambini jam pietų pertraukos metu, didelis šansas likti nepatenkintai ir nepripažintai tik dėl laiko stokos. Jeigu tai svarbu, susitarkite, kada galėsite apsvarstyti šiuos klausimus. Tavo dėmesys asmeniniam partnerio laikui suteiks pasitikėjimo kreditą ir partneris jį grąžins aptariant problemas.
3. Nieko neišsigalvok!
Neįmanoma tiksliai žinoti, kas vyksta, kol to neišgirdai iš savo partnerio. Nesistenk įsivaizduoti, ką jis galvoja, – paprasčiausiai paklausk. Tai padės išvengti bėdų ir didžiulių netikrų prasimanymų, užimančių laiką, kurį būtų galima skirti pokalbiui.
4. Neprimink praeities dabartiniame pokalbyje.
Jeigu nori išspręsti problemą, priversk partnerį pajausti, kad ją iš tiesų įmanoma išspręsti. Kai primeni praeitį, duodi suprasti, kad nepriklausomai nuo visų įvykusių pokyčių ir įdėtų pastangų tu vis dar manai, kad kaltas partneris. Kur paskatinimas tobulėti?
5. Jeigu tu suklydai, atsiprašyk!
Netempk ir nebandyk kaltę suversti kam nors kitam. Jeigu sulaužei pažadą, pasakei arba padarei kažką, dėl ko nenorėtum prisipažinti, tuomet atsiprašyti ir kompensuoti turėtum tik tu. Tu ne tik jausiesi geriau žinodama, jog gali būti sąžininga, tavo partneris, žinodamas tavo atsakomybės jausmą, išmoks tavimi pasitikėti.
6. Sustok, kai pajusi kad situacija peržengė ribas.
Jeigu jauti, kad pradedi pykti, atsipūsk 15 minučių, pasivaikščiok, pasiklausyk muzikos, padaryk kokį namų ruošos darbą – nugalėk į tūžį.
7. Nesikivirčyk matant draugams.
Kai draugų akivaizdoje pradedi aiškintis pagrindines problemas, automatiškai sukeli įtampą partneriui. Be to, nesutarimai tampa ne asmenine problema – su jais susiduria ir aplinkiniai. Pažiūrėk į tai iš partnerio pozicijos. Ar galėtum iš tiesų sąžiningai ir atvirai diskutuoti, jeigu prieš tave būtų visa armija? Susitark, kad apie susiklosčiusią situaciją pasikalbėsite greitu laiku, kai nebus pašalinių akių.