Žodžiai „auka“ ir „moteris“ dažnai sutinkami drauge. Be to, ir patys reiškiniai, kuriuos nusako šios sąvokos, gyvenime praktiškai neatskiriami vienas nuo kito. Moters esmė – auka. Klausimas tik aukoti save ar ką nors kita. Ir dėl ko...
Daugeliui pažįstama situacija: ji myli jį, jis myli ją, kurį laiką viskas nuostabu. Bet greitai paaiškėja, jog ji gali ieškoti kompromisų, o jis – ne. Ji nusileidžia ir priima jo sąlygas, o jam tai nepriimtina.
„Meilė būna tuomet, kai vienas žmogus dėl kito ką nors aukoja“ – šią formulę žinome visi. Bet dažniausiai tas pirmas paslaptingas žmogus – moteris. Ji atiduoda visą save. Ji nori, kad ją turėtų visą, kad viskas, ką ji turi, atitektų tam "kitam". Kad ji nemokėtų be jo gyventi. Nes ji be jo neegzistuoja. Ji visa priklauso jam. O be jo gyvenimas neįmanomas. Beprasmiškas.
Pažįstama?
Tai vadinama meile. Tačiau vienas visuomet atiduoda, o kitas priima, kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Vienas myli, kitas leidžia save mylėti – galite užmėtyti autorę akmenimis, bet taip ir yra. Lygybė būna draugystėje. Meilėje jos niekada nebuvo ir nebus. Vienas viską atiduoda ir nori bent pripažinimo nekalbant apie skolos grąžinimą. O kitas priima. Lyg taip ir turėtų būti.
Rizika nukristi į šią bedugnę gana didelė kiekvienai moteriai: pirmiausia ji pradeda mažiau dėmesio skirti darbui, paskui – draugėms, dar vėliau – viskam, kas ją domino iki pažinties su juo (muzikai, kinui, knygoms, sportui, pasivaikščiojimui po miestą, kosmetinėms kaukėms, pusryčiams kavinėje ir t.t.). Galiausiai ji nebeskiria laiko sau, o tai jau patologija.
Jeigu neprisimenate, kada paskutinį kartą darėtės manikiūrą, jeigu jūsų uždarbis nepakilo jau keletą metų ir jums net neateina į galvą reikalauti daugiau, jeigu paskutinė jūsų perskaityta knyga buvo "Virtuvės džiaugsmai", tuomet galite daugiau nebeskaityti. Jūs auka.
Jeigu jūs vis dėlto dar nežlugote ir norite ištrūkti iš Amūro pinklių, štai jums 10 patarimų, kurie padės vėl paimti į rankas asmeninio gyvenimo vadeles:
1. Rūpinkitės savimi.
Galite aukoti ką tik norite, bet ne tai. Blondinė su 5cm ilgio ataugusiomis plaukų šaknimis – jau ne moteris, kad ir kaip žiauriai tai beskambėtų. Savaime aišku, kad buitis atvėsina jausmus. Žmonės pripranta vienas prie kito, kai gyvena viename bute, miega vienoje lovoje ir t.t. Ir štai jums jau visiškai normalu visą dieną šliaužioti su pižama, nes jūs niekur nesiruošiate, nes jūsų nuotaika tragiška ir apskritai jums PMS.
Bet pagalvokite: o jeigu tai būtų pirma jūsų bendro gyvenimo diena? Man atrodo, kad jūs atrodytumėte truputėlį kitaip.
2. Skirkite laiko lavinimuisi.
Eikite į užsienio kalbos, vairavimo, makiažo arba jogos kursus. Kuo daugiau mokėsite, tuo geriau jums ir jūsų išrinktajam. Be to, jūsų gyvenime atsiras naujų pažinčių ir atskira, nuo jūsų vyro nepriklausanti veiklos sfera.
3. Pasisėdėkite su draugėmis bent kartą per savaitę.
Domėkitės tuo, kas vyksta jų gyvenimuose, nors ir esate paskendusi savo problemose (beje, to negalima sau leisti!).
Dažnai pasibaigus audringam romanui mes pastebime, kad praradome ne tik vyrą – praradome ir drauges, draugus, netgi pažįstamus, nes ryšiai, kurie nepalaikomi, nutrūksta labai greitai.
4. Skaitykite naujas knygas ir klausykite naujos muzikos.
Sekite, kas vyksta, neužsidarykite su savo meile ir neužsisklęskite savyje. Knyga, muzika – tai alternatyvus, kerintis pasaulis, kuriame visuomet galima paskęsti, kai norite atsipalaiduoti ir pasiilsėti.
5. Susipažinkite su naujais žmonėmis.
Būkite atvira žmonėms ir pasauliui. Tai visuomet suteikia naujų įspūdžių. Be to, nepažįstamas žmogus gali tapti jūsų draugu. Juk viskas yra nenuspėjama!
6. Nebežiūrėkite melodramų.
Ir nebesiskųskite, kad jūsų gyvenime viskas vyksta pagal kitokį scenarijų. Prisiminkite, kad žmogus – savo likimo kalvis.
7. Į viską žiūrėkite pozityviai.
Galvokite ne apie tai, ko jūs netekote sutikusi vieną ar kitą žmogų, o apie tai, kokios patirties įgijote ir ką naujo atradote. Negatyvias situacijas priimkite kaip vertingas pamokas, kurių dėka sužinojote, kaip reikia elgtis, o kaip ne, kada reikia nusileisti, o kada nesileisti į jokius kompromisus.
8. Neanalizuokite.
Nereikia vėl ir vėl kaip paspaudus mygtuką „repeat“ mintyse kartoti tas situacijas, kuomet jūs arba jis buvote neteisūs. Panašias aplinkybes vertinkite pagal kitus kriterijus – ar tai buvo naudinga jums kaip asmenybei ar ne.
9. Pasilikite teisę turėti asmeninių reikalų.
Nedera savo partneriui pasakoti viską iš eilės, įsileisti jį į slapčiausias sielos kerteles, nes tuo manipuliuoti lengviausia.
10. Atminkite: gyvenimas trumpas.
Gyventi laimingai arba liūdesyje renkatės jūs. Jūs pati kuriate pasaulį aplink save. Ir tik nuo jūsų priklauso, koks jis bus.
Sėkmės!