• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

DEB, LOH, FUC, GEJ. Vieniems vairuotojams tokie dviprasmiški raidžių junginiai ant automobilių valstybinių numerių – problema jų reputacijai, kitiems – tik nereikšminga detalė. Lapkritį atlikta lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt apklausa parodė, kad kas antram vairuotojui valstybinis numeris yra vienas iš svarbiausių automobilio išskirtinumo elementų.

REKLAMA
REKLAMA

Tik mažiau nei penktadalis (18 proc.) vairuotojų teigia, kad automobilio numeris yra visiškai nereikšminga smulkmena, į kurią neverta kreipti dėmesio. Beveik trečdaliui lietuvių automobilio numeris taptų svarbus nebent tuomet, jei raidės turėtų negatyvią reikšmę.

REKLAMA

Viktoro Daukšo, Autoplius.lt plėtros vadovo, teigimu, vyrams kur kas svarbiau nei moterims, koks jų automobilio numeris.

„Tik kiek daugiau nei trečdalis moterų nurodė, kad valstybinis automobilio numeris – svarbus išskirtinumo elementas. Vyrai dėl numerio rūpinasi labiau. Beveik pusei (49 proc.) svarbu ne tik kokį automobilio modelį jie vairuoja, tačiau ir koks valstybinis numeris juos reprezentuoja kelyje. Tai savotiška vizitinė kortelė. Ypač jautriai reaguojama į dviprasmiškus raidžių junginius, pavyzdžiui, DEB. Siekdami išvengti tokių numerių, vairuotojai „Regitrai“ prie įprastinės valstybinio numerio kainos linkę sumokėti papildomai“, - pasakoja V. Daukšas. Lengvųjų automobilių rinkos eksperto pastebėjimus patvirtina ir Autoplius.lt apklausa. Net 58 proc. lietuvių pripažįsta, kad iš karto keistų jiems suteiktus dviprasmiškus numerius, pavyzdžiui, GEJ ar DEB. Moterys į minėtus numerius reaguotų ramiau nei vyrai – jų tikrai atsisakytų 36 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojų nuomone, dėl dviprasmiškų automobilio numerių raidžių nukentėtų jų reputacija. Dalis lietuvių minėtus raidžių junginius vertina su humoru – ketvirtadalis teigia, kad iš LOH ar DEB raidžių junginių tiesiog pasijuoktų ir džiaugtųsi gavę išskirtinius numerius. 18 proc. dviprasmiškų numerių nesureikšmintų ir su jais važinėtų toliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemaža dalis vairuotojų yra pagalvoję ir apie išskirtinių numerių įsigijimą, tačiau juos sustabdė finansinės galimybės. Taip atsakė 59 proc. apklausoje dalyvavusių vyrų ir 56 proc. moterų.

„Įsigyti vardinius numerius Lietuvoje – prabangos ženklas ir įvaizdžio dalis. Jų kaina yra 5 tūkst. litų, o tai yra beveik pusė vidutinės Lietuvoje parduodamo naudoto automobilių kainos. Dažniausiai vardiniais numeriais pagražinami nauji ar prieš kelis metus pagaminti brangesni automobiliai“, - pasakoja Autoplius.lt plėtros vadovas.

REKLAMA

Už išskirtinius numerius mokėti 5 tūkst. litų sutiktų tik 5 proc. lietuvių. Didžiausia dalis (57 proc.) apklausos dalyvių pirktų vardinius numerius, jeigu jie kainuotų iki 500 litų. 28 proc. – nuo 500 iki 1000 litų, 9 proc. – nuo 1000 iki 3000 litų.

Piniginiu klausimu taupesnės moterys, nes net 78 proc. atsakė, kad pirktų vardinius numerius, jeigu jie kainuotų iki 500 litų ir tik 15 proc. – nuo 500 iki 1000 litų. Dabartinė suma tiktų tik 2 proc. moterų. Vyrai už išskirtinius numerius sutiktų mokėti daugiau – 28 proc. nuo 500 iki 1000 litų, 9 proc. – nuo 1000 iki 3000 litų. Vardiniai numeriai mieste susilaukia įvairiausių reakcijų. Kas ketvirtas apklausos dalyvis teigia, kad išskirtiniai numeriai – kvaila mintis ir tai nei vairuotojui nei automobiliui neprideda jokios vertės. Visgi dauguma apklausos dalyvių (45 proc.) teigiamai reaguoja gatvėje pamatę automobilį su išskirtiniais numeriais. Jų nuomone, vardiniai numeriai – puiki įvaizdžio dalis. 30 proc. apklausos dalyvių labai smalsu pamatyti, kas vairuoja automobilį su išskirtiniais numeriais. Smalsesnės moterys – 36 proc. jų nori pamatyti, koks asmuo yra už automobilio su išskirtiniais numeriais vairo.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų