Artėjant ne vien kalendoriniam pavasariui dviratininkai keliuose tampa aktyvesni. Vairuotojai turi vėl priprasti prie šių eismo dalyvių, dažniau stebėti veidrodėlius ir elgtis atsargiau. Dviratininkai turėtų atsiminti, kad vairuotojai dažnai jų nepastebi ir rinktis mažiau intensyvius kelius.
„Dviračių takai nėra nutiesti visur, todėl dviratininkams dažnai tenka naudotis tais pačiais keliais kaip ir kitoms transporto priemonėms, o tai neretai sukelia stresą. Todėl būtina laikytis kelių eismo taisyklių ir stengtis išlikti ramiems“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.
Dviratininkams patariama rinktis mažiau intensyviai naudojamus kelius. Primenama, jog būtina rankos mostu perspėti apie posūkį į kairę ar dešinę, o važiuojant tamsoje įsijungti dviračio žibintus. Jaunesni nei 18 metų dviratininkai ir dviračio keleiviai privalo dėvėti šalmą.
„Spūstyje įstrigę automobilių vairuotojai jaučia neteisybę, kai dviratininkai pažeidinėdami taisykles manevruoja tarp automobilių ir lieka nenubausti. Tai gali sukelti automobilių vairuotojų agresijos protrūkius“, – aiškina vairavimo mokyklos vadovas.
Važiuojant dviračiu svarbu atidumas ir susikaupimas bei nuolatinis aplinkos stebėjimas. Dviratininkai, kurie kalba telefonu arba klausosi muzikos, gali per vėlai pastebėti artėjantį pavojų. SWO atlikti „Muzikos grotuvų poveikio dviratininkams ir pėstiesiems“ tyrimai rodo, kad nelaimingo atsitikimo tikimybė išauga 1,4 karto.