• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hidrometeorologai kitą savaitę žada minusinę temperatūrą ir galimą sniegą. Norime mes to ar ne, netrukus jau prasidės žiemiško vairavimo sezonas. Su pirmaisiais šalčiais pasirodo ir pirmosios problemos, tokios kaip sunkus variklio darbas, sudėtingas užsivedimas, nusėdęs akumuliatorius, užšalę durelės. Šie ir kiti automobilių gedimai aštrėja orui vėstant.

REKLAMA
REKLAMA

Tam kad išvengtų gedimų vairuotojai privalo rūpintis savo automobiliu ištisus metus, tačiau žiemos sezonas reikalauja ypatingos priežiūros, juk šaltis veikia ne tik jus, bet ir jūsų automobilį. „Įvairūs automobilio gedimai, ne tik eikvoja laiką ar pinigus, bet gali būti ir pavojingi, todėl vairuotojai norintys išvengti didesnių problemų ar nemalonių eismo įvykių, turėtų pradėti ruošti automobilį žiemos sezonui, vos jai prasidėjus“, − pataria Vilniuje esančio autoserviso „Lucky Service“ paslaugų vadybininkas Žilvinas Paškevičius.

REKLAMA

Nors pirmieji šalčiai jau praėjo, žiema dar tik spėja įsibėgėti, todėl pateikiame keletą patarimų, kaip paruošti savo automobilį šalčių sezonui.

Atlikite išsamią automobilio techninę apžiūrą

Atėjus naujam sezonui atlikite savo automobiliui techninės būklės diagnostiką. Patariama patikrinti tokius parametrus kaip oro filtras, akumuliatorius ir jo laidai, priekinio stiklo valytuvai, šviesos, diržai, žarneles, dujų išmetimo sistema, šildymo ir aušinimo sistema ir skysčių lygis.

REKLAMA
REKLAMA

Įsitikinkite, kad padangose yra pakankamai oro

Oro kiekį padangose patariama tikrinti bent jau kartą per mėnesį. Krentant lauko temperatūrai, slegis automobilio ratuose taip pat mažėja. Temperatūrai nukritus iki -10 C prarandama maždaug 3 kvadratiniai centimetrai oro tūrio padangose. Tinkamai pripūstos padangos pagerina automobilio ratų sukibimą su slidžiomis gatvėmis. Taip galima išvengti autoįvykių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užšalusios durys ir langai:

Šios nemalonios problemos priežastis yra vandens tekėjimas į durų langų guminį tarpiklį. Jeigu ši tarpinė yra pažeista ar nusidėvėjusi, vanduo gali patekti ir į duris bei užšaldyti užrakto sąsajas ir langų reguliatorių.

REKLAMA

Problemos galima išvengti pakeitus durų ir langų gumines tarpines. Jeigu yra galimybė esant šaltam orui, palikite automobilio dureles atrakintas, taip ryte išvengsite rūpesčių dėl užšalusios automobilio spynelės, o užšalę langų reguliatoriai paprasčiausiai atitirps pašildžius automobilį.

REKLAMA

Prižiūrėkite valytuvus

Žiemos metu valytuvus dažnai randame apsnigtus ir apšalusius ledais. Dauguma galvoja, kad sniegą ir ledus galima pašalinti tiesiog juos įjungdami. Valytuvų sistema sukurta valyti oro erlementus, tokius kaip lietus ar sniegas automobiliui važiuojant, o ne sniego ir ledo dangas susiformavusias automobiliui stovint lauke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

‘‘Jeigu per daug apkraunate valytuvų sistemą valytuvo motoras gali perkaisti, taip pat galite sulaužyti pačius valytuvus, juos teks dažniau keisti. Valytuvų motoro gedimai gali sukelti elektros sistemos jūsų automobilyje perkaitimą ir pridaryti daugiau žalos‘‘ Pastebi autoserviso ekspertas.

REKLAMA

Tam, kad išvengtumėte šių gedimų tiesiog nuvalykite automonilio langus prieš įjungdami valytuvų sistemą.

Pasirūpinkite aušinimo skysčiu

Aušinimo skystis yra svarbus kiekvienu sezonu. Užsivedus varikliui, degalai teka tiesiai į jį. Kad užtikrinti teisingą temperatūrą ir ph lygį, aušinimo skystis turi būti maišomas variklio bloke. Jeigu aušinimo skysčio temperatūra neteisinga galite sugadinti variklio bloką, nes šaltas variklis nespės sušilti. Visada prižiūrėkite aušinimo skysčio lygį, jo neturi būti nei per daug, nei per mažai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų