Lietuvos lenkai, pasipiktinę kardinolo Audrio Juozo Bačkio sprendimu perkelti iš Šventosios Dvasios bažnyčios Gailestingojo Jėzaus paveikslą, rengs protesto akcijas, rašoma dienraštyje "Rzeczpospolita". Pasak lenkų laikraščio, pirmadienį ir antradienį lenkų kilmės tikintieji ketina ištisą parą budėti prie paveikslo ir neleisti išnešti jo iš bažnyčios.
"Gulsime kryžiumi ir savo paveikslo neatiduosime" - sakė "Rzeczpospolitai" Vilniaus tikintieji. 18 metų Šventosios Dvasios bažnyčioje buvusį Gailestingojo Jėzaus paveikslą norima perkelti į šalia esančią nedidelę Šventosios Trejybės bažnyčią.
Baigiama restauruoti Šventosios Trejybės bažnyčia dar neveikia - ji bus pašventinta balandžio 18 dieną.
Vilniaus kurijos sekretorė sesuo Aldona Dalgėdaitė BNS sakė, kad ši bažnyčia bus "tarptautinė" - pamaldos vyks lietuvių ir lenkų kalba, o savo kalba aukoti mišias galės ir atvykę piligrimai.
O Šventosios Dvasios bažnyčioje pamaldos laikomos tik lenkų kalba.
25 Lietuvos lenkų visuomeninės organizacijos kreipėsi į popiežių Joną Paulių II, kardinolą A. J. Bačkį ir viso pasaulio tikinčiuosius su prašymu palikti paveikslą Šventosios Dvasios bažnyčioje. Vilnijoje taip pat renkami parašai po laišku, smerkiančiu kardinolo sprendimą.
Protesto akcijų organizatoriai mano, kad paveikslas turi likti dabartinėje bažnyčioje, kadangi ją aplanko tūkstančiai turistų ir piligrimų iš Lenkijos ir kitų šalių. O Šventosios Trejybės bažnyčioje tėra tik 200 vietų.
Pasak Lenkijos laikraščio, Vilniaus kurija aiškina, kad Šventosios Trejybės bažnyčioje bus įrengta Dievo gailestingumo šventovė, o sprendimui perkelti paveikslą pritarė Vatikanas.
Paveikslą, remiantis šventosios Faustinos Kowalskos (Kovalskos) regėjimais, 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniuszas Kazimierowskis (Eugeniušas Kazimierovskis).
Po metų jis buvo eksponuojamas Aušros Vartų koplyčioje, vėliau kelias dešimtis metų keliavo po įvairias Vilniaus vyskupijos bažnyčias, kol galiausiai buvo perduotas 1986 metais Šventosios Dvasios bažnyčiai.
Čia (http://www.faustyna.opoka.org.pl/fnabozenstwo.htm#obraz) galite daugiau sužinoti apie šventosios Faustinos gyvenimą.
BNS, OMNI naujienos