Nors Vilniaus apygardos administracinis teismas yra pradėjęs nagrinėti bylą dėl pirmojo naujos kadencijos miesto Tarybos posėdžio teisėtumo ir yra sustabdyti jame išrinkto Vilniaus mero socialdemokrato Gedimino Paviržio bei pirmojo vicemero liberalo demokrato Juozo Imbraso įgaliojimai, valdančioji dauguma ir opozicija susitarė dirbti taikiai.
Į trečiadienį (05.21) Vilniaus savivaldybės Didžiojoje salėje surengtą Tarybos posėdį atvyko 48 Tarybos nariai iš 51 išrinkto. Pirmininkauti posėdžiui balsų dauguma buvo išrinktas liberalas Algimantas Vakarinas.
Patikslinus darbotvarkę, posėdžiui buvo pateikti 23 klausimai. Tarp jų - Vilniaus miesto pietinio greitkelio bei gretimų teritorijų detaliojo plano sprendiniai, Vilniaus miesto gatvių, kuriose yra Europos tarptautinio kelių tinklo tęsiniai, sąrašas ir kt.
Po pateikimo šie klausimai bus toliau svarstomi komitetuose.
Posėdžio pertraukėlėje žurnalistai užkalbino Tarybos narį liberalą Vilmantą Drėmą, dėl kurio sužlugo balandžio 30 dienos Tarybos posėdis, kai opozicijos pastangomis buvo bandoma Vilniaus meru išrinkti Artūrą Zuoką ir pripažinti negaliojančiu balandžio 9 dienos posėdį, kai meru buvo išrinktas socialdemokratas Gediminas Paviržis. V. Drėmai netikėtai dingus ir nedalyvavus balsavime, nebeliko kvorumo ir posėdis buvo nutrauktas.
"Aš niekur nebuvau dingęs, o iš posėdžio pasitraukiau dėl sveikatos. Intensyvus gydymas sveikatą atstatė. Tačiau po šio įvykio, - sakė žurnalistams V. Drėma, - savo narystę Liberalų sąjungoje esu sustabdęs. Mano sveikatos būklė liberalams nepadėjo ir aš prisiimu kaltę. Apie perėjimą kitur negalvoju. Noriu išsiaiškinti liberalų požiūrį į save. Sustabdęs narystę būsiu tol, kol pamatysiu, kad vėl galiu įsijungti kaip visavertis narys. Esu vilnietis ir stengsiuosi aktyviai dalyvauti sprendžiant miesto problemas. Manau, kad pirmiausia, - sakė V. Drėma, - būtina sutvarkyti transporto eismą - įrengti aplinkkelius, pastatyti dar kelis tiltus per Nerį, kad gyventojai be vargų galėtų vykti į darbą ir grįžti namo".
Sudėtinga situacija Vilniaus savivaldybėje susidarė po to, kai ginčydami naujo mero ir vicemero rinkimų teisėtumą, į Vilniaus apylinkės administracinį teismą kreipėsi Tarybos nariai liberalas Algimantas Vakarinas ir konservatorius Kęstutis Masiulis. Vienas iš ginčo motyvų yra tai, kad renkant Vilniaus merą ir vicemerą posėdyje dalyvavo trys Tarybos nariai, turėję ir Seimo nario mandatus.
Vilniaus apygardos administracinis teismas savo ruožtu kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Jis skubos tvarka pradėjo nagrinėti teisės normas, kurių samplaikoje iškilo abejonių dėl Vilniaus mero ir vicemero rinkimo teisėtumo. Sulaukęs Konstitucinio Teismo išvadų, Vilniaus apygardos administracinis teismas bylą nagrinės toliau.
ELTA