• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet Vilniaus banko grupė planuoja gauti 138 mln. litų grynojo pelno - 9 proc. daugiau, nei gauta pernai. Tokį skaičių patvirtino Švedijos finansų grupės SEB valdomo didžiausio Lietuvoje komercinio banko akcininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus banko akcininkų patvirtintoje šių metų pajamų ir išlaidų sąmatoje numatyta, kad iš veiklos bankas šiemet gaus 366,3 mln. litų pajamų, o išlaidos, atidėjimai ir mokesčiai turėtų būti 228,3 mln. litų. Numatomos grupės pajamos 398,1 mln. Lt, išlaidos - 260,1 mln. Lt. Šie metai - paskutiniai, kai Vilniaus bankas naudosis lengvata - nemokės pelno mokesčio valstybei.

REKLAMA

"Banko veiklos kokybė matuojama uždirbtais pinigais", - po akcininkų susirinkimo spaudos konferencijoje teigė Vilniaus banko prezidentas Julius Niedvaras, džiaugdamasis, kad pernai Vilniaus banko grupė turėjo 126,5 mln. litų audituoto grynojo pelno - 33 proc. daugiau negu 2001-aisiais. Jis visas akcininkų nutarimu pervedamas į atsargos kapitalą ir pasitarnaus, pasak J. Niedvaro, tolesnei banko plėtrai, infrastruktūros stiprinimui.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai Vilniaus bankas planavo uždirbti 138,9 mln. litų, tačiau šis tikslas nepasiektas. Akcininkams paaiškinta, kad mažiau, nei tikėtasi, turėta grynųjų palūkanų pajamų ir mažiau gauta, nei planuota, grynojo pelno už operacijas užsienio valiuta.

Banko prezidentas žurnalistams neatskleidė banko komercinių planų, tik nurodė, kad šių metų veiklos prioritetas - investicijos į informacinės sistemos tobulinimą. "Tai pagrindinis dalykas. Jeigu tai sėkmingai padarysime, tai bus didžiulė paskata, didžiulės galimybės biznio plėtojimui tiek šiais metais, tiek dešimt metų į priekį. Investicijos vien centralizacijos projektui siekia apie 50 milijonų litų", - sakė J. Niedvaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Banko akcininkai nustatė, kad nuo šių metų labdarai galima išleisti iki 0,5 proc. banko pelno. Anksčiau akcininkai fiksuodavo tam tikslui skiriamų pinigų sumą. Jeigu būtų pasiektas šiemet numatytas rezultatas, tai labdarai būtų skirta 690 tūkst. Lt.

REKLAMA

Komentuodamas Lietuvos banko paskelbtus duomenis, kad sausį Vilniaus banke sumažėjo 515,8 milijono litų (tarp jų gyventojų indėlių sumažėjo 296,6 mln. Lt), J. Niedvaras nurodė kelis veiksnius, kurie lėmė tokį rezultatą. Pirmiausia banko istorijoje jau buvo, kad metų pradžioje indėliai sumažėdavo (pasak banko atstovų, toks sezoninis svyravimas siekdavo iki 100 milijonų litų). "Kitas, galbūt naujas dalykas, kuris stipriai palietė mūsų indėlininkus ir lėmė mūsų indėlių sumažėjimą, - tai dolerio kurso pasikeitimas. Mūsų atveju dėl to indėliai sumažėjo per 40 milijonų litų", - sakė J. Niedvaras. Jis minėjo, kad didžioji dalis indėlių pagal įprotį banke tebelaikoma JAV doleriais. Trečiąja aplinkybe, dėl kurios sumažėjo indėlių, banko valdytojas nurodė klientų nerimą dėl banko. Bet vasarį, J. Niedvaro teigimu, indėlių apimtis pradėjo augti.

REKLAMA

Lietuvos banko duomenimis, Vilniaus banke sausio pabaigoje buvo 3 mlrd. 999,1 mln. Lt indėlių ir akredityvų - 11,4 proc. mažiau, palyginti su gruodžiu. Tarp visų indėlių fizinių asmenų indėliai sausį, palyginti su gruodžiu, sumažėjo 12,5 proc. - jų sausio pabaigoje buvo 2 mlrd. 81,1 mln. Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet šio banko turtas sausį sumažėjo tik 290,2 mln. Lt - iki 6161,7 mln. Lt (4,5 proc. mažiau nei gruodį). Mat didelis indėlių kritimas stipriai kompensuotas paskolintomis lėšomis. Kaip rodo centrinio banko pateikti duomenys, sausį Vilniaus banko įsiskolinimas kitoms kredito bei finansų institucijoms padidėjo 209,2 mln. Lt. Finansų ekspertai “Eltai” teigė, jog Vilniaus bankas pasiskolino ne Lietuvos tarpbankinėje rinkoje (joje paprastai skolinamasi trumpam laikui), o iš savo pagrindinės akcininkės - Skandinavijos finansinės SEB grupės. Informuotų šaltinių duomenimis, SEB paskolino Vilniaus bankui 70 mln. eurų.

REKLAMA

Spaudos konferencijoje paprašytas paneigti ar patvirtinti tą faktą, J. Niedvaras sakė: "Septyniasdešimt milijonų aš neatsimenu, bet mūsų iždai - tiek Vilniaus, tiek SEB - yra susiję, tai niekam nėra paslaptis. Esant reikalui, visada turime galimybę pasiskolinti lėšų iš SEB iždo. Šiandien - 70 milijonų, rytoj planuojam dar didesnius pasiskolinimus. Tai normalus mūsų grupės veiklos verslas".

REKLAMA

Jo teigimu, sausį iš Vilniaus ir kitų bankų klientų pasiimti indėliai niekur nepateko, žmonės laukia. Todėl J. Niedvaras ragina juos savo santaupų nelaikyti "po pagalve", investuoti į bankus.

"Žinome lietuvių charakterį: reikia trijų keturių mėnesių, kad viskas sugrįžtų į senas vėžes", - sakė J. Niedvaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus bankas nenumato koreguoti savo biudžeto dėl sausį geroko indėlių sumažėjimo, nes, J. Niedvaro žodžiais tariant, "tai yra išlaidos", o bankas daugiausia uždirba iš paskolų, todėl tikslas - didinti jų portfelį.

J. Niedvaras sakė, kad praėjusių metų pabaigoje labai stipriai augo banko antrinės investicijų kompanijos, sudarančios klientams galimybę įsigyti SEB vertybinių popierių, turtas - penkis kartus (nuo 15 mln. Lt iki 60 mln. Lt), taip pat stipriai padidėjo banko valdomos gyvybės draudimo kompanijos veiklos apimtys.

J. Niedvaras pareiškė, kad banko dabartinis akcinis kapitalas pakankamas vykdyti didžiausius projektus, todėl šiuo metu jo didinti nenumatoma.

Per 2002-uosius Vilniaus banko grupės turtas padidėjo 0,4 mlrd. litų, arba 7,1 proc., ir sudarė 6,6 mlrd. litų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų