Izraelio ministro pirmininko pavaduotojo teigimu, vienas iš būdų pašalinti Jasirą Arafatą (Yasser Arafat) kaip kliūtį siekiant taikos, yra jo mirtis.
"Jo mirtis yra viena iš galimybių, Izraelio radijui pareiškė ministro pirmininko Arielio Šarono (Ariel Sharon) kabineto narys Ehudas Olmertas (Ehud Olmert). - Mes stengiamės išnaikinti visus teroro vadus, o J. Arafatas (Yasser Arafat) yra vienas iš jų".
Vyriausiasis Palestinos taikos derybininkas Sebas Erekatas (Saeb Erekat) atsakė, jog taip galvoja ir elgiasi mafija, o ne vyriausybė.
Izraelio saugumo kabinetas nusprendė pašalinti J. Arafatą (Yasser Arafat) po to, kai antradienį sprogus dviem savižudžių bomboms žuvo 15 izraeliečių. Tačiau kabinetas nenurodė tikslios jo pašalinimo datos.
Buvo pasiūlytos kelios galimybės - tremtis, izoliavimas arba nužudymas, tačiau pastarąją galimybę A. Šaronas (Ariel Sharon) atmetė.
Izraelio grasinimai sukėlė tarptautinių nepasitenkinimų bangą. Pagrindinis Izraelio sąjungininkas Vašingtonas prisijungė prie raginimų neištremti J. Arafato (Yasser Arafat), kuris yra senas palestiniečių nepriklausomybės simbolis.
Dešimtys tūkstančių palestiniečių susirinko šeštadienį paremti J. Arafatą (Yasser Arafat). Daugelis prisiekė paaukoti savo gyvybę jo apgriautoje būstinėje Vakarų Kranto Ramalos mieste.
JAV remiamas Izraelis kaltina J. Arafatą (Yasser Arafat) karinio smurto kurstymu ir vadina jį kliūtimi pasiekti taiką. Jis tokius kaltinimus neigia.
Pasak Vidaus saugumo tarnybos "Shin Ben" vadovo Avio Dichterio (Avi Dichter), būtų geriau nužudyti J. Arafatą (Yasser Arafat), nei jį ištremti, rašoma Izraelio laikraštyje. A. Dichteris (Avi Dichter) mano, jog J. Arafato (Yasser Arafat) mirtis turėtų tik trumpalaikių pasekmių. Tai sukeltų palestiniečių protestus, kurie truktų tik kelias savaites. Tuo tarpu jo tremtis atkreiptų pasaulio dėmesį ir sukeltų gailestį.Izraelio viceministras kaip kitą galimybė iškėlė J. Arafato (Yasser Arafat) izoliaciją. Jį jo būstinėje saugotų karinės pajėgos ir elektroninės užkardos.
"Jis būtų kaip kalinys požeminiame kalėjime. Jis gautų savo maisto porciją du kartus per dieną, tačiau negalėtų su niekuo susitikti, surengti spaudos konferencijų, duoti interviu ar kalbėtis telefonu", teigė kabineto narys Ehudas Olmertas (Ehud Olmert).
Reuters-ELTA